Restauracja Street otwarta w LIXA C
Różnorodna kuchnia, potrawy łączące nieoczywiste smaki i wyjątkowy wystrój nawiązujący do motoryzacji – to elementy wyróżniające Restaurację Street, która została niedawno otwarta w kompleksie biurowym LIXA w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Restauracja zagospodarowała 468 mkw. przestrzeni na parterze budynku LIXA C, od strony ogólnodostępnego pieszego pasażu miejskiego znajdującego się pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. To kolejna restauracja działająca w ramach konceptu retailowego LIXA City Gardens, która wzbogaciła ofertę gastronomiczną nie tylko w samym kompleksie LIXA, ale również w najbliższej okolicy.
Street to marka restauracji, która działa na rynku gastronomicznym od niemal 20 lat, prowadząc obecnie cztery restauracje w biurowcach i galeriach handlowych w Warszawie. Pierwszy lokal, otwarty pod szyldem Street, powstał w 2004 r. – jego nazwa wzięła się od określenia nocnych wyścigów samochodowych, a restauracja miała być miejscem dzielenia pasji do sportów motoryzacyjnych i świetnej kuchni. Restauracje Street są szczególnie znane ze swojego urozmaiconego, autorskiego menu, będącego zestawieniem popularnych dań kuchni międzynarodowej. Szefowie kuchni restauracji połączyli swoją wiedzę i doświadczenie tworząc receptury ulubionych potraw kuchni europejskiej, amerykańskiej, meksykańskiej i tradycyjnie polskiej.
Fascynacja motoryzacją doskonale widoczna jest także w wystroju Restauracji Street w LIXA C. Pojawiły się tam m.in. grafiki najbardziej charakterystycznych elementów samochodów, lampy nawiązujące do silnikowych tłoków oraz materiały używane do wykończenia aut wyścigowych. Street zagospodarował 468 mkw. nowoczesnej powierzchni usługowej, zlokalizowanej na parterze budynku LIXA C. W skład przestrzeni restauracyjnej wchodzi m.in. strefa VIP, która może pomieścić nawet 60 osób – stanowiąc idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju spotkań i wydarzeń specjalnych. Restauracja Street w LIXA może poszczycić się również zewnętrznym ogródkiem wychodzącym wprost na pasaż miejski LIXA City Gardens.
„Wybór restauracji w kompleksie biurowym zawsze stanowi duże wyzwanie dla inwestora. Komplementarne dopasowanie oferty gastronomicznej do potrzeb i oczekiwań pracowników oraz gości odwiedzających budynek, znacznie podnosi jego atrakcyjność. Zwłaszcza nowe pokolenie pracowników oczekuje, aby biurowce oferowały nie tylko komfortowe warunki do wykonywania obowiązków, ale również stwarzały atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu i realizacji ważnych codziennych potrzeb. Jestem przekonana, że bogata oferta gastronomiczna Street doskonale odpowie na te oczekiwania i restauracja będzie bardzo chętnie odwiedzana zarówno przez osoby pracujące w kampusie LIXA, jak i naszych gości. Bardzo się cieszę z tej współpracy i faktu, że to właśnie Restauracja Street stała się pierwszym punktem kulinarnym naszego nowego pieszego pasażu, w którym w ramach konceptu LIXA City Gardens znajdą się liczne lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne” – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.
„Jestem szczęśliwa, że nasza najnowsza restauracja powstała w przepięknym kompleksie LIXA. Tworzymy miejsca z myślą o naszych gościach i ich potrzebach – tę samą energię spotkaliśmy w kompleksie zbudowanym przez Yareal Polska – zlokalizowanym w samym sercu miasta, ale zatopionym w zieleni i spokoju. Nowa Restauracja Street to nie tylko kolejny punkt na gastronomicznej mapie Warszawy, ale przede wszystkim przestrzeń, w której pracownicy kampusu oraz ich goście mogą oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować w niezobowiązującej atmosferze. Wprowadzając ofertę lunch’ową, skrojoną specjalnie dla pracowników biur w okolicy, stawiamy na codziennie inne menu, zgodne z sezonowo dostępnymi składnikami oraz szybkość obsługi. Po godzinach zapraszamy na tradycyjne Street’owe after office, podczas którego klienci korzystają z szeregu promocji, w tym najbardziej znanych Happy Hours. Dzięki wyjątkowemu układowi lokalu byliśmy w stanie zaaranżować przestrzeń do przyjmowaniu wieloosobowych rezerwacji, podczas których nawet 50 osób może siedzieć razem, przy jednym stole. Wiemy jak ważne było to dla klientów organizujących u nas imprezy i spotkania. Posiadamy również efektowną salę VIP, do której zapraszamy na imprezy gości oczekujących większej dyskrecji. Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem cateringowym do przygotowywania bufetów w naszej restauracji, jak i na powierzchniach klienta i jesteśmy podekscytowani na nadchodzące współprace. Jestem dumna z możliwości otwarcia w przestrzeni LIXA City Gardens konceptu, do którego od lat wracają goście, w którym w nieskrępowanej atmosferze można zorganizować firmowe spotkanie i poczuć niepowtarzalny klimat neonowych świateł i street racing’u z lat 2000” – skomentowała Magdalena Lewicka, Partner Zarządzający sieci Restauracje Street.
Umowa najmu przestrzeni restauracyjnej została podpisana na okres 10 lat, a w jej negocjacjach uczestniczył zespół JLL, reprezentowany przez Annę Wdowiak.
Biurowiec LIXA C o powierzchni 20 000 mkw. jest trzecim z budynków oddanych do użytkowania w ramach największego projektu biurowego w historii Yareal – zaprojektowanego przez renomowaną pracownię HRA Architekci kampusu LIXA, powstającego etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego.
LIXA C, podobnie jak pozostałe części kompleksu, została zrealizowana zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Yareal Polska, stawiającą na pierwszym planie standardy ESG. Budynek został poddany certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM i otrzymał finalny certyfikat z oceną Excellent. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, podczas jego budowy wykorzystano wiele przyjaznych dla środowiska technologii i rozwiązań, a w budynku znalazły się m.in. pomieszczenie na rowery oraz szatnie wraz z prysznicami dla rowerzystów i osób trenujących przed pracą. LIXA C uzyskała także rating WELL Health-Safety potwierdzający najwyższe standardy procedur bezpieczeństwa.
Obecnie realizowany jest ostatni etap budowy kompleksu LIXA – biurowce LIXA D i E, które zaoferują łącznie ponad 28 000 mkw. powierzchni najmu i będą gotowe na przyjęcie najemców odpowiednio w II i I kwartale 2024 roku. W tej fazie inwestycji zostanie również ukończony ogólnodostępny 150-metrowy pieszy pasaż pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową. Po oddaniu do użytku dwóch ostatnich biurowców, LIXA będzie tworzyła zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.