ROBYG wspiera kolejne ekologiczne inicjatywy
Firma ROBYG po raz kolejny angażuje się w proekologiczne inicjatywy. W kwietniu, ze wsparciem mieszkańców, przyczyniła się do zebrania około 4 ton śmieci z terenów miejskich. W maju w szkołach podstawowych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu rozda ponad 5 tys. zestawów nasion z 40 gatunkami roślin, w ramach akcji „Łąki kwietne od ROBYG - zasiane z miłości do bioróżnorodności”. Zrównoważone budownictwo od lat wpisane jest w strategię rozwoju dewelopera, podobnie jak działania edukacyjne i wspierające lokalne społeczności.
Początek wiosny w ROBYG
Celem akcji sprzątania dzielnic, która łączy się z obchodami Światowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia, było, oprócz usunięcia śmieci, promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W tegorocznej akcji ROBYG pomagał wysprzątać dzielnice Gdańska i Poznania. Na Pomorzu, we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym i Miastem Gdańsk sprzątanie zorganizowano między innymi wokół zbiornika retencyjnego na Jasieniu. Tylko w tym miejscu mieszkańcy ze wsparciem ROBYG, zebrali ponad dwie tony śmieci. Na wszystkich, którzy chcieli dołączyć do akcji i wspólnie sprzątać okolicę czekały pakiety worków i rękawiczek, zapakowane w eko-torby od dewelopera. By zachęcić jak największą grupę osób do wsparcia inicjatywy przeprowadzono ją w dwóch formułach: plogging, czyli jogging połączony ze zbieraniem odpadów lub #TrashChallenge – dla osób, które wolą spacerować, niż biegać. W Poznaniu natomiast, ROBYG wsparł sprzątanie terenu pomiędzy trasą PST a Parkiem Cytadela. Lokalizacje poznańskich „Wiosennych Porządków” organizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, wybrali sami mieszkańcy. Prace porządkowe trwały przez kilkanaście godzin i zaowocowały wywiezieniem kilkunastu metrów sześciennych śmieci.
– Chętnie bierzemy udział w inicjatywach, które promują proekologiczne postawy w społeczeństwie. Przykładem takich działań są akcje organizowane z okazji Dnia Ziemi. W ten sposób wspólnie dbamy o miejską przestrzeń i otaczającą nas przyrodę. W ROBYG również na co dzień działamy odpowiedzialnie, co oznacza dla nas troskę o otoczenie społeczne i przyrodnicze. Naszym celem jest przejście w 100% na energię ze źródeł odnawialnych w procesach budowy do końca 2024 r. Na koniec 2021 roku nasz cel został zrealizowany już w 61%. Jako pierwszy deweloper wdrożyliśmy także zielony standard, który pomoże nam zredukować emisje gazów cieplarnianych. Równolegle koncentrujemy się na wsparciu lokalnych społeczności, angażując się w zielone inicjatywy, czy projektując rozwiązania, które pozytywnie wpływają na życie tysięcy ludzi. Chcemy być blisko lokalnych społeczności i odpowiadać na ich bieżące potrzeby - mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu ROBYG w Gdańsku i Poznaniu.
Deweloper z okazji Dnia Ziemi przygotował również niespodziankę dla swoich Klientów w postaci zestawów do własnej hodowli ziół, które przekazywane były w dniach 19 – 22 kwietnia we wszystkich biurach sprzedaży.
Maj bogaty sieje kwiaty
Firma planuje także kolejne działania na rzecz Środowiska – najbliższym jest promocja bioróżnorodności poprzez akcję edukacyjną „Łąki kwietne ROBYG – zasiane z miłości do bioróżnorodności!". Uczniom szkół podstawowych i mieszkańcom czterech miast, w których powstają osiedla ROBYG, przekazane zostaną materiały edukacyjne i torebki z mieszankami nasion umożliwiających zasianie własnej łąki kwietnej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej deweloper planuje przekazać lokalnym szkołom ponad 40 różnych gatunków nasion, które otrzymają uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych na terenie Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Celem akcji jest promocja bioróżnorodności, ukwiecanie balkonów poprzez sianie tzw. nanołączek, czyli łąk w donicach, które każdy może postawić na własnym tarasie czy balkonie. Łąki kwietne w miastach wspierają bioróżnorodność i retencję wody, tłumią hałas, filtrują powietrze, a przede wszystkim dają pożywienie i schronienie owadom zapylającym, bez których pracy nie mielibyśmy wielu gatunków roślin, także uprawnych. Zakładanie łąk kwietnych na balkonach i ukwiecanie całych osiedli, poza pozytywnym wpływem środowiskowym i walorem estetycznym, niesie też aspekt integracji mieszkańców – a jednym z celów ROBYG jest tworzenie przestrzeni przyjaznych ludziom i środowisku. Łącznie do uczniów wybranych szkół podstawowych trafi 5 tysięcy zestawów, a kolejne 2 tysiące torebek nasion zostanie rozdanych mieszkańcom wspomnianych wcześniej miast. Wystarczy w dniach 18.05 - 18.06 przyjść do dowolnego biura sprzedaży ROBYG i odebrać swój zestaw.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.