Komunikaty PR

Rohlig Suus Logistics rozwija krajową sieć dystrybucji

2022-06-13  |  11:15
Biuro prasowe

Dynamiczny wzrost sektora e-commerce w Polsce przyspiesza rozwój logistyki magazynowej w mniejszych regionach. Dostrzegając potencjał województwa lubuskiego, Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, uruchomił nowy magazyn w Zielonej Górze przy ul. Nowy Kisielin – Nowa 3. Inwestycja ta ma na celu przede wszystkim zwiększenie potencjału operacyjnego krajowej sieci dystrybucji.

Pandemia COVID-19 diametralnie odmieniła przyzwyczajenia zakupowe Polaków. Z dnia na dzień zaczęliśmy kupować większość produktów online. Zgodnie z prognozami przeprowadzonymi przez PwC, w 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce będzie na poziomie 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc. Największą zwyżkę sprzedaży online przewiduje się w kategorii produktów spożywczych oraz zdrowie i uroda. Potencjał sektora e-commerce dostrzega również polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, który intensywnie rozwija możliwości operacyjne krajowej sieci dystrybucji, uruchamiając kolejne oddziały w perspektywicznych lokalizacjach. Jedną z nich jest województwo lubuskie, w którym w latach 2001-2019 wartość wzrostu PKB na jednego mieszkańca wyniosła średniorocznie 3-4 proc., co uplasowało ten region w drugiej najlepszej grupie regionów UE. Rozwojowi województwa sprzyja również bliskość zachodniej granicy kraju, zainteresowanie zagranicznych inwestorów oraz rozbudowana strefa ekonomiczna.

– Według raportu „E-commerce w Polsce”, aż 77 proc. internautów chociaż raz w 2021 r. dokonało zakupu, co oznacza wzrost w stosunku do 2020 r. o 4 p.p. Również w Rohlig Suus Logistics obserwujemy większe zainteresowanie zakupami online, np. w obszarze „home deliveries” urośliśmy o 16 proc. r/r. Tak dynamiczny rozwój e-commerce w ostatnich latach sprawił, że aby sprostać zapotrzebowaniu rynku i obecnym wymaganiom klientów, zagęszczamy sieć naszej dystrybucji, otwierając kolejne terminale. Wierzymy, że skokowy wzrost e-commerce w Polsce zobowiązuje operatorów logistycznych do większej bliskości z finalnym odbiorcą – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. – Nowy oddział w Zielonej Górze nie tylko usprawni świadczone przez nas usługi, ale również pozwoli jeszcze efektywniej kosztowo realizować zlecenia. Inwestycja ta jest dla nas ważnym elementem w realizacji strategii rozwoju logistyki kontraktowej oraz pozwala nam na większą bliskość biznesów naszych klientów – dodaje.
 

Nowy obiekt polskiego operatora logistycznego, Rohlig Suus Logistics, to magazyn o klasie A i powierzchni blisko 3000 m kw., zlokalizowany w strefie ekonomicznej, zajmującej ponad 160 ha, w Nowym Kisielinie w Zielonej Górze. Magazyn logistyczny wyposażony jest w terminal przeładunkowy i ma na celu zwiększenie możliwości operacyjnych krajowej sieci dystrybucji firmy.

– Od dawna zauważamy logistyczne zapotrzebowanie regionu, które do tej pory realizowaliśmy korzystając z usług partnera. Własny oddział pięciokrotnie zwiększa nasze możliwości operacyjne i jest ważnym elementem w strategii rozwoju firmy w regionie. W pierwszej kolejności skupimy się na obsłudze lokalnych biznesów i drobnicy krajowej – mówi Katarzyna Rusin, dyrektor oddziału Poznań w Rohlig Suus Logistics.
 

Zielona Góra jest istotnym miastem z punktu widzenia logistyki krajowej i międzynarodowej, m.in. ze względu na jego doskonałe skomunikowanie z systemem europejskich autostrad (drogi A2, A18). W okolicy przebiegają dwa korytarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej – TEN-T: Bałtyk-Adriatyk i Morze Północne-Bałtyk.

– Zielona Góra to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, znajdujące się w korzystnej lokalizacji geograficznej. Doskonałe skomunikowanie oraz bliskość dużych hubów przeładunkowych sprawiają, że nowy oddział pełni istotną rolę w organicznym wzroście firmy – dodaje Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Magazyn w Zielonej Górze jest kolejną inwestycją firmy w ramach realizacji strategii o obecności jak najbliżej biznesów klientów. W ostatnim czasie polski operator logistyczny uruchomił oddział w Pilźnie w Czechach. Obecnie Rohlig Suus Logistics posiada 31 oddziałów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.