Komunikaty PR

Rohlig Suus Logistics z nowym magazynem w Bydgoszczy

2022-08-01  |  12:30
Biuro prasowe

Największy polski operator logistyczny w Europie Centralnej, firma Rohlig Suus Logistics uruchamia od sierpnia 2022 r. nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając dwukrotnie swoją dotychczasową zdolność operacyjną w regionie. Nowy magazyn to ponad 12 tys. mkw. powierzchni wybudowanych z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska.
 

Magazyn przyszłości

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics, o powierzchni 12,6 tys. mkw., rozpoczyna pełną działalność operacyjną od 1 sierpnia 2022 r. Oddział składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej o wielkości prawie 1 tys. mkw. Obecnie polski operator logistyczny stara się o uzyskanie certyfikacji BREEAM – świadczącej, iż projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że jest to budynek przyjazny dla pracowników oraz środowiska naturalnego. W obiekcie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo, w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.

Od kilku lat obserwujemy skokowy wzrost znaczenia regionu, co również przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalne usługi logistyczne. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowaliśmy wzrost o 20 proc. sprzedaży produktów logistycznych. W poprzednich dwóch latach pandemia wyhamowała dynamiczny rozwój tego segmentu, ale dzisiaj notujemy spore wzrosty zarówno w logistyce kontraktowej i przewozach krajowych – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics. – Nowy magazyn przy ul. Wojska Polskiego 66 nie tylko dwukrotnie zwiększy nasze zdolności operacyjne w tej lokalizacji, ale również wesprze rozwój dotychczasowych klientów – dodaje.
 

Bydgoszcz miastem inwestycji

Od kilku lat Bydgoszcz jest postrzegana na arenie międzynarodowej jako miejsce przyjazne inwestycjom. W tym roku po raz kolejny stolica województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się na tzw. krótkiej liście w kategorii najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce w konkursie CEE Business Services Awards 2022[1]. Potencjał miasta dostrzega również Rohlig Suus Logistics, który od 15 lat działa w regionie.

Bydgoszcz zlokalizowana jest w atrakcyjnym punkcie komunikacyjnym, z rozbudowanymi drogami, łączącymi miasto zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak również z dużymi ośrodkami biznesowymi, jak Warszawa czy Berlin. To położenie czyni miasto istotnym punktem na mapie transportu intermodalnego.

– W Bydgoszczy stawiamy przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla
e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych. Liczymy również na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej –
mówi Jarosław Sala, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy. – Co istotne, myśląc o obecnych potrzebach kierowców dużo uwagi w tym oddziale poświęcamy tzw. korytarzowaniu, czyli optymalnemu planowaniu trasy. Dzięki temu kierowcy obsługujący trasy krajowe i międzynarodowe mogą wybierać korytarze, po których chcą jeździć i wracać do domu nawet co dwa dni – uzupełnia Jarosław Sala.
 

Office of The Future

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy wyposażony jest także w przestrzeń administracyjną zaaranżowaną według najnowszego standardu operatora logistycznego. – W nowych oddziałach dużo uwagi poświęcamy ergonomii pracy i dostosowaniu przestrzeni do realnych potrzeb pracowników. Dzięki temu nie tylko zapewniamy naszej kadrze bardziej komfortowe warunki, ale również przyczyniamy się do usprawnienia funkcjonowania całego oddziału – mówi Jarosław Sala, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy.

 


[1] CEE Business Services Awards to doroczny konkurs organizowany przez European Business Services Association, w którym międzynarodowe jury wybiera najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. Specjalne wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.