Rozpoczyna się Lato Konesera. Jego wydarzenia co roku przyciągają warszawiaków
Rusza Lato Konesera, czyli setki w większości bezpłatnych atrakcji w sezonie wakacyjnym na terenie zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. To jeden z najważniejszych cykli wydarzeń kulturalno-rozrywkowych prawobrzeżnej stolicy. Wśród zaplanowanych eventów są cieszące się wielką popularnością plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru, czy też współtworzony przez Centrum Praskie Koneser z PoWarszawsku i wydawnictwem Newhomers Festiwal Warsaw Storytellers. Gośćmi serii letnich spotkań z Warszawą w tle będą m.in. Jakub Żulczyk, Bogna Świątkowska i Piotr Kędzierski.
Lato Konesera na przestrzeni lat na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Centrum Praskiego Koneser, którego współwłaścicielem i zarządcą jest Liebrecht & wooD. To firma odpowiedzialna społecznie, przywiązująca szczególne znaczenie do działań placemakingowych w obrębie realizowanych inwestycji, na każdym etapie ich powstawania. Tworzone przez Centrum Praskie Koneser już od 2019 roku Lato Konesera to setki eventów, cieszących się olbrzymim zainteresowaniem warszawiaków. O jego popularności – oraz atrakcyjnej ofercie Konesera, największej, wielofunkcyjnej inwestycji rewitalizacyjnej w Warszawie – świadczą stale rosnące wskaźniki odwiedzalności i obrotów najemców.
– Lato Konesera oraz inne nasze cykliczne imprezy nie tylko doskonale wpisują się i współtworzą charakter Warszawy oraz Pragi. Z wielką uwagą przyglądamy się potrzebom naszej społeczności i dajemy jej możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych na wysokim poziomie - Magdalena Socorro-Czerwińska, Retail Operational Director Centrum Praskiego Koneser.
Dziś, między innymi dzięki inicjatywom rewitalizacyjnym i placemakingowym podejmowanym przez Liebrecht & wooD, Praga-Północ jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się części Warszawy. Obszar ten jest doskonale skomunikowany z innymi dzielnicami, a niedawno zyskał jeszcze jeden atut – most pieszo-rowerowy łączący brzegi Wisły, który przyciąga na Pragę zarówno mieszkańców, jak i turystów.
– Realizowanie inwestycji miastotwórczych i wspierających zrównoważony rozwój miasta, to część naszego DNA i element strategii ESG. Centrum Praskie Koneser, wraz z centralnym, ogólnodostępnym placem Konesera, jest stałym miejscem spotkań i rozpoznawalnym punktem na mapie stolicy. Podejmowane przez nas działania i bogata oferta Konesera przekładają się na stale rosnące wyniki odwiedzalności i obrotów, co jeszcze bardziej wzmacnia jego pozycję wśród najważniejszych projektów wielofunkcyjnych w Warszawie – Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD Poland.
Jeszcze więcej atrakcji
Lato Konesera w stołecznym kalendarzu wydarzeń wyróżnia się niezwykłą różnorodnością. Coś dla siebie znajdą w nim osoby w niemal każdym wieku i z rozmaitymi zainteresowaniami. Dla najmłodszych przewidziano serię inspirujących warsztatów, w tym kulinarnych ze Spółdzielnią.Koneser oraz Pijalnią Czekolady E. Wedel. Nieco starsi odwiedzający odnajdą się na:
- lekcjach i pokazach tańca ze SwingStep,
- koncertach muzyki klasycznej,
- plenerowym kinie z PepsiCo,
- występach Stand-up No Limits,
- spacery organizowanych we współpracy z PoWarszawsku,
- zajęciach jogi.
Oprócz tego, od czerwca do sierpnia w ramach Lata Konesera odbędzie się niezwykle inspirująca seria letnich spotkań – Festiwal Warsaw Storytellers. Inauguracyjne wydarzenie, z udziałem twórców jednego z najbardziej popularnych podcastów w Polsce, Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty, odbędzie się pod koniec czerwca. W ramach tego cyklu na scenie Konesera pojawią się m.in. Marta Markiewicz, Maciej „Bilon” Bilka, Mariusz Szczygieł, Wojtek Friedmann, Piotr Kędzierski, Olga Drenda oraz Bogna Świątkowska.
Ponadto, Och-Teatr i Teatr Polonia – prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury – już po raz piąty zagrają na placu Konesera. Goście będą mogli obejrzeć w plenerze bezpłatnie aż sześć przedstawień: cztery bajki dla dzieci i dwa spektakle dla dorosłych, w tym jedną premierę.
***
Liebrecht & wooD to międzynarodowa firma z branży nieruchomości, operująca z sukcesami w Europie Środkowej i Wschodniej od 1991 roku. W tym czasie wybudowała w Polsce i Rumunii ponad pół miliona metrów kwadratowych różnorodnych powierzchni o wartości przekraczającej miliard euro. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych inwestycji mixed-use, biurowych, retailowych, magazynowych i mieszkaniowych. Działalność Liebrecht & wooD wyróżnia się nowoczesnymi budynkami o wysokiej klasy architekturze, a także starannymi rewitalizacjami przestrzeni zabytkowych. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia. Liebrecht & wooD w swoim bieżącym funkcjonowaniu kładzie szczególny nacisk na obowiązującą w niej Politykę ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe inwestycje spełniają wymogi certyfikacji BREEAM.
W portfolio Liebrecht & wooD w Polsce znajdują się takie projekty jak Centrum Praskie Koneser, Drucianka Campus, Monopol, Centrum Marszałkowska, Batory Office Building, Plac Unii i Flanders Business Park. Więcej informacji o firmie można znaleźć na www.liebrecht-wood.com.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.