Rusza kampania GRUNT TO PODSTAWA
Tej wiosny firma J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. rusza z kampanią edukacyjną GRUNT TO PODSTAWA, której celem jest zwiększenie świadomości naszego społeczeństwa odnośnie korzyści, płynących
ze zbadania gruntu pod nieruchomością, zakładem przemysłowym lub w miejscu, gdzie planujemy uprawiać owoce, warzywa i rośliny.
Przed zakupem wymarzonej nieruchomości, budynku potrzebnego do działalności firmy albo działki letniskowej, chcemy mieć pewność, czy wybrane miejsce będzie bezpieczne, wygodne i przyjazne do życia lub pracy. Staramy się sprawdzić wszystko, zaczynając od lokalizacji, dostępu do mediów, a kończąc na przyszłym sąsiedztwie. Nie zawsze jednak myślimy o podstawie, czyli gruncie, na którym ma stanąć planowany budynek. Warto to zmienić i dowiedzieć się, czy ziemia, która już niedługo stanie się naszą przestrzenią do pracy, czy odpoczynku, naszym ogrodem lub działką uprawną nie zawiera przypadkiem szkodliwych zanieczyszczeń. Dzięki zbadaniu gruntu zyskamy pewność, że wybrane przez nas miejsce do życia codziennego (dom), odpoczynku (działka) lub pracy (zakład przemysłowy), w przyszłości nie zaskoczy nas na przykład nieurodzajem lub innymi problemami, z którymi będziemy musieli się zmagać. Warto pamiętać, że choć badania gruntu nie zawsze są wymagane, to usunięcie zanieczyszczeń już tak,a koszty remediacji bywają bardzo wysokie.
Wychodząc naprzeciw tym problemom, nasza firma uruchamia kampanię informacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości istotnego znaczenia badania gruntu przed zakupem nieruchomości – mówi Filip Zieliński z J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Przekaz kampanii adresujemy nie tylko do deweloperów, którzy stanowią największy procent naszych klientów, ale też do osób prywatnych, planujących inwestycje, inwestorów budujących zakłady przemysłowe oraz do firm konsultingowych.
Po co w ogóle badać grunt?
Wyniki badań gruntu są wymagane przede wszystkim od deweloperów, którzy muszą przedstawić pełną dokumentację planowanej nieruchomości przyszłym nabywcom budynku (np. biura korporacji). Czasem jest to również konieczne do uzyskania decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę (szczególnie na terenach poprzemysłowych). Podzleceniami badań gruntów do laboratoriów zajmują się też zakłady przemysłowe. Dla inwestorów prywatnych wprawdzie nie ma wymogu badania gruntu, ale i tak warto je wykonać lub zażądać takiej dokumentacji od sprzedawcy intersującego nas terenu.
Chodzi o to, by mieć pewność, że fundamenty naszego domu zostaną zaprojektowane na odpowiednim podłożu – wyjaśnia Filip Zieliński. Aby mieć stuprocentową pewność, nie wystarczą badania geotechniczne. Warto je uzupełnić zleconymi badaniami laboratoryjnymi wykonanymi np. w naszej firmie.
J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stawia na kompleksowość oferty, zapewniając szeroki wachlarz usług:
- Wykonanie odwiertów i akredytowany pobór próbek,
- Badania gruntu i wód podziemnych,
- Interpretacja wyników badań wraz z doradztwem,
- Opracowanie projektów planów remediacji, wraz z uzyskaniem decyzji RDOŚ, jeżeli zajdzie taka potrzeba,
- Realizacja i nadzór nad procesem remediacji.
Możemy też dostarczyć pojemniki oraz instrukcje, dzięki którym będzie można we własnym zakresie pobrać próbki do badania gleby, które następnie prześlecie do naszego laboratorium za pomocą poczty kurierskiej – uściśla Filip Zieliński. Badania zanieczyszczeń wykonujemy w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przeprowadzamy analizy metali ciężkich, związków nieorganicznych, związków organicznych, w tym: benzyny (C6-C12), olejów (C12-C40), węglowodorów aromatycznych – BTEX, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych – WWA, węglowodorów alifatycznych, chlorobenzenów, chlorofenoli, PCB, pestycydów i innych zanieczyszczeń organicznych. W przypadku wystąpienia ewentualnych przekroczeń nasi specjaliści pomagają w wyborze optymalnego rozwiązania.
Otwarci na współpracę
Kampania GRUNT TO PODSTAWA zakłada nawiązanie współpracy z osobami i firmami, których działalność związana jest z branżą mieszkaniową, rolniczą i ogrodniczą. Powstaną materiały edukacyjne, strona internetowa kampanii oraz ulotki informacyjne na temat możliwych zanieczyszczeń. Wspólnie ze wszystkimi zainteresowanymi partnerami chcemy dzielić się wiedzą o gruntach nie tylko z profesjonalistami czy rolnikami, ale też ze wszystkimi, którzy planują budowę domów jednorodzinnych i uprawę ekologicznych ogródków – zaprasza do współpracy ekspert J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Zależy nam, by badania gruntu stały się często zamawianą usługą, dzięki której unikniemy niepotrzebnych kłopotów w przyszłości. Żyjmy świadomie, mieszkajmy świadomie i miejmy pewność, na jakim gruncie stawiamy swoje domy i gdzie uprawiamy warzywa. Wszak grunt to podstawa wszystkiego!
J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.