Ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Ligia w Ursusie
Deweloper Profbud rozpoczął sprzedaż II etapu osiedla Ligia, zlokalizowanego przy ul. Kolorowej w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Inwestycja swoją nazwą i usytuowaniem nawiązuje do historii i dziedzictwa dzielnicy. Na mieszkańców czeka 78 komfortowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach, które pozwolą na stworzenie swojego wymarzonego M.
Nazwa tej jednej z najbardziej zacisznych dzielnic Warszawy pochodzi od imienia bohatera „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, Ursusa. Ten potężny, obdarzony niezwykłą siłą, a jednocześnie troskliwy mężczyzna był opiekunem pięknej i niewinnej Ligii. Otaczał ją troską i zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Historia ta zainspirowała dewelopera Profbud do nazwania swojej inwestycji Ligia. Osiedlu przyświeca hasło „W sercu Ursusa”, które oddaje zarówno przywiązanie mieszkańców do tej dzielnicy, ale również miłości, jaką Ursus darzył Ligię. – Projektując i realizując nasze inwestycje mieszkaniowe, przykładamy bardzo dużą uwagę, by wpisywały się one w otoczenie. Nie bez znaczenia był wybór nazwy. Dzielnica Ursus stanowi dziś wsparcie dla kameralnego osiedla Ligia. Bezpieczna lokalizacja pozwoli znaleźć upragniony spokój, a jednocześnie okolica posiada bogatą ofertę handlowo-usługową, co ma bardzo duże znaczenie dla komfortu życia mieszkańców – mówi Maciej Jurczak, Lider Biura Sprzedaży osiedla Ligia firmy Profbud
W II etapie osiedla Ligia powstanie sześciokondygnacyjny budynek z 78 mieszkaniami o powierzchniach od 33 m² do 88 m², zaprojektowanych jako lokale 2-4-pokojowe. Wszystkie wyposażone będą w balkony i tarasy, a do mieszkań parterowych przynależeć będą otoczone ażurowym parkanem ogródki. Wysokość mieszkań, ok. 2,70 m, sprawi, że będą one jasne i doświetlone. Już na etapie projektowania zadbano również o to, by mieszkania były ustawne i funkcjonalne, a ich zróżnicowany układ da możliwość dowolnej aranżacji. Na mieszkańców czekać także będą m.in. miejsca postojowe, zlokalizowane w podziemnym garażu oraz parking dla rowerów. Mała architektura – wygodne ławki czy plac zabaw oraz klimatyczne patio zwiększą komfort wypoczynku i będą sprzyjały sąsiedzkim spotkaniom.
– Jeszcze przed zakończeniem budowy I etapu osiedla Ligia sprzedaliśmy 100% mieszkań. Najczęściej zapytania dotyczyły lokali 2-pokojowych o powierzchni do 50 m2. W II etapie czekają na mieszkańców 44 takie właśnie mieszkania. Już dziś dostajemy o nie sporo pytań – dodaje Maciej Jurczak.
Nowy budynek usytuowany będzie przy ul. Kolorowej 17 w Ursusie – Skoroszach. Ciesząca się bardzo dobrą opinią okolica sprawdzi się zarówno dla rodzin z dziećmi, par i młodych małżeństw oraz singli. W pobliżu osiedla znajdują się m.in. Centrum Handlowe Skorosze, przedszkola, szkoły oraz OSiR Ursus. Amatorów sportów i aktywnego wypoczynku ucieszy sąsiedztwo zielonych terenów – Parku Czechowickiego, Achera czy Hassów. Nie bez znaczenia jest również dobre skomunikowanie tej części miasta z centrum za sprawą Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz dogodne połączenie z autostradą A2.
Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.