Komunikaty PR

Ściany w biurze - inspiracje Muraspec

2020-03-08  |  20:45

Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych, w tym także biurowych, jest ochrona ścian przed niszczeniem, codziennym brudzeniem się oraz maskowanie ewentualnych pęknięć tynku. To właśnie w takich sytuacjach przydają się podwyższone parametry tapet obiektowych, których brakuje marketowym okładzinom. Dobra tapeta obiektowa ma zewnętrzną powłokę wykonaną ze sprasowanego winylu (odporną na ścieranie i zarysowania) lub powłokę tekstylną pokrytą tedlarem, ograniczającym brudzenie się powierzchni. Możliwość zmywania, szorowania, odporność na działanie promieni UV to właściwości profesjonalnych tapet niezbędne w przestrzeniach biur, hoteli i restauracje. Kolejne na liście zalet są: funkcja akustyczna (właściwości wytłumiające) oraz maskowanie mikropęknięć do 4 mm.
ORYGINALNE WZORY. Docelową rolą tapet we wnętrzach biurowych jest także rola dekoracyjna. Szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur obiektowych tapet Muraspec pozwala projektantom wnętrz tworzyć atrakcyjne estetycznie ściany. Geometryczne wzory, botaniczne motywy, abstrakcje, metal, brokat – jest tu właściwie wszystko o czym projektant lub dekorator wnętrz może zamarzyć. A jeśli jednak czegoś nie ma, to dzięki usłudze Wallmotion (wielkoformatowy druk na winylowym podkładzie) Muraspec może to stworzyć na zamówienie klienta. Na winylowych podkładach najczęściej powstają przeskalowanej wielkości rośliny np. liście monstery, bananowce, palmy, zdarzają się także reprodukcje obrazów, grafik, starych pocztówek czy map.
UDOMOWIENIE PRZESTRZENI. Tapeta, to jeden z tych materiałów, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej „domowe”. Ma na to wpływ całościowa percepcja materiału przez użytkownika: pomalowana ściana jest płaska i chłodna, ściana z tapetą zawsze ma fakturę, jest cieplejsza i miła w dotyku czym podnosi poziom bezpieczeństwa. Faktura tapety, zwłaszcza taka jak płótno czy jedwab, niesie pozytywne skojarzenia. Najbardziej „ociepla przestrzeń” oczywiście tapeta zamszowa, której powierzchnia jest wyjątkowa jeśli chodzi o fakturę. Zamsz znajdziemy w Muraspec w kolekcji o nazwie Murasuede.
PANELE DEKORACYJNE to jedna z najbardziej efektownych okładzin ściennych. W ofercie Muraspec projektanci mają do dyspozycji dekoracyjne panele poliwęglanowe oraz panele z naturalnego lub sztucznego filcu (100% wełna lub 100% PET) o właściwościach akustycznych. Każdy wymieniony rodzaj paneli dostępny jest w gamie atrakcyjnych wzorów i kolorów, każdy też ma właściwości, które czynią go atrakcyjnym estetycznie. Na przykład panele poliwęglanowe produkowane w technologii plastra miodu w niezwykły sposób operują światłem, przepuszczając je w ilości zapewniającej pożądaną intymność.
Z kolei panele i modułowe płytki wykonane z filcu (naturalnego 100% wełna lub PET) spełniają we wnętrzach również rolę akustyczną. Projektanci sięgają po nie coraz częściej, by poprawić komfort pracy w pomieszczeniach biurowych.

Po więcej informacji zapraszamy na www.muraspec.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.