Komunikaty PR

SEGRO uruchamia Fundusz na Stulecie o wartości 10 milionów funtów

2020-04-23  |  11:00
Biuro prasowe

SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, uruchamia fundusz o wartości 10 milionów funtów z okazji setnej rocznicy powstania firmy. Pieniądze zostaną wykorzystane w ciągu kolejnej dekady, aby wesprzeć lokalne społeczności w Wielkiej Brytanii i w Europie kontynentalnej. Część środków, o wartości ponad 1 miliona funtów, zostanie już w pierwszym roku funkcjonowania Funduszu przeznaczona na projekty zapewniające pomoc doraźną oraz wsparcie w rozwiązaniu długoterminowych skutków pandemii koronawirusa.

Fundusz na Stulecie SEGRO będzie opierał się na długofalowym zaangażowaniu firmy we wsparcie lokalnych społeczności i będzie stanowił wieloletnie zobowiązanie do udzielania wsparcia na rzecz poprawy jakości życia dziesiątków tysięcy ludzi.

Pierwotnie Fundusz miał zostać uruchomiony 19 maja w dniu setnych urodziny SEGRO, jednak ze względu na pilne potrzeby związane z pandemią koronawirusa, działania zostały przyspieszone. W pierwszym roku funkcjonowania Funduszu, środki zostaną wykorzystane na wsparcie różnych organizacji charytatywnych, działających w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do żywności, leków i artykułów gospodarstwa domowego. SEGRO wesprze też wszelkie inicjatywy, które będą działały na rzecz złagodzenia skutków kryzysu.

W dłuższej perspektywie działania dobroczynne będą skoncentrowane wokół projektów, które pomogą młodym ludziom z niezamożnych rodzin znaleźć zatrudnienie, a także takich, których celem będzie tworzenie placówek działających na rzecz poprawy stanu zdrowia lokalnych społeczności.


 –  Fundusz na Stulecie SEGRO jest jednym ze sposobów uznania istotnej roli, jaką odgrywają społeczności, dzięki którym odnosimy sukcesy już od 100 lat. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się i pomagać tysiącom ludzi dziś i przez kolejną dekadę. Wiele regionów, w których powstają nasze inwestycje, cechuje wysoki poziom bezrobocia i ubóstwa. Rozumiemy długoterminową potrzebę zapewniania ludziom ze wszystkich środowisk dostępu do wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć godne zatrudnienie. Są to właśnie te obszary, na których chcemy skoncentrować nasze działania w ramach Funduszu na Stulecie SEGRO i w ramach których mamy możliwość w znaczący sposób wpływać na życie ludzi. W najbliższym czasie nie możemy jednak zignorować potencjalnie niszczycielskich i długotrwałych, społeczno-ekonomicznych skutków pandemii Covid-19. W związku z tym, przyspieszamy uruchomienie Funduszu na Stulecie i rozszerzamy jego założenia, aby móc zaspokoić pilne potrzeby w czasie kryzysu  – mówi David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.

W obliczu trudnej sytuacji,  wszyscy członkowie zarządu SEGRO podjęli decyzję o zrzeczeniu się 25% swoich wynagrodzeń przez okres trzech miesięcy. Pieniądze te zostaną wykorzystane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie Funduszu na Stulecie w czasie pandemii.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.