SEGRO uruchamia Fundusz na Stulecie o wartości 10 milionów funtów
SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, uruchamia fundusz o wartości 10 milionów funtów z okazji setnej rocznicy powstania firmy. Pieniądze zostaną wykorzystane w ciągu kolejnej dekady, aby wesprzeć lokalne społeczności w Wielkiej Brytanii i w Europie kontynentalnej. Część środków, o wartości ponad 1 miliona funtów, zostanie już w pierwszym roku funkcjonowania Funduszu przeznaczona na projekty zapewniające pomoc doraźną oraz wsparcie w rozwiązaniu długoterminowych skutków pandemii koronawirusa.
Fundusz na Stulecie SEGRO będzie opierał się na długofalowym zaangażowaniu firmy we wsparcie lokalnych społeczności i będzie stanowił wieloletnie zobowiązanie do udzielania wsparcia na rzecz poprawy jakości życia dziesiątków tysięcy ludzi.
Pierwotnie Fundusz miał zostać uruchomiony 19 maja – w dniu setnych urodziny SEGRO, jednak ze względu na pilne potrzeby związane z pandemią koronawirusa, działania zostały przyspieszone. W pierwszym roku funkcjonowania Funduszu, środki zostaną wykorzystane na wsparcie różnych organizacji charytatywnych, działających w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do żywności, leków i artykułów gospodarstwa domowego. SEGRO wesprze też wszelkie inicjatywy, które będą działały na rzecz złagodzenia skutków kryzysu.
W dłuższej perspektywie działania dobroczynne będą skoncentrowane wokół projektów, które pomogą młodym ludziom z niezamożnych rodzin znaleźć zatrudnienie, a także takich, których celem będzie tworzenie placówek działających na rzecz poprawy stanu zdrowia lokalnych społeczności.
– Fundusz na Stulecie SEGRO jest jednym ze sposobów uznania istotnej roli, jaką odgrywają społeczności, dzięki którym odnosimy sukcesy już od 100 lat. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się i pomagać tysiącom ludzi dziś i przez kolejną dekadę. Wiele regionów, w których powstają nasze inwestycje, cechuje wysoki poziom bezrobocia i ubóstwa. Rozumiemy długoterminową potrzebę zapewniania ludziom ze wszystkich środowisk dostępu do wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć godne zatrudnienie. Są to właśnie te obszary, na których chcemy skoncentrować nasze działania w ramach Funduszu na Stulecie SEGRO i w ramach których mamy możliwość w znaczący sposób wpływać na życie ludzi. W najbliższym czasie nie możemy jednak zignorować potencjalnie niszczycielskich i długotrwałych, społeczno-ekonomicznych skutków pandemii Covid-19. W związku z tym, przyspieszamy uruchomienie Funduszu na Stulecie i rozszerzamy jego założenia, aby móc zaspokoić pilne potrzeby w czasie kryzysu – mówi David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.
W obliczu trudnej sytuacji, wszyscy członkowie zarządu SEGRO podjęli decyzję o zrzeczeniu się 25% swoich wynagrodzeń przez okres trzech miesięcy. Pieniądze te zostaną wykorzystane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie Funduszu na Stulecie w czasie pandemii.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.