Komunikaty PR

Skokowy wzrost liczby kontraktów W.G Partners w I półroczu 2024 r.

2024-07-15  |  01:00
Biuro prasowe

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej, w I półroczu 2024 r. zawarł umowy na realizację 38 projektów. Dla porównania: w całym 2023 roku było to 18 kontraktów. Spółka rozpoczęła również ekspansję zagraniczną – realizuje już projekt budowlany w Czechach, a na początku lipca podpisała kontrakt z pierwszym kontrahentem z Włoch. Firma zapowiada kolejne zagraniczne umowy oraz rozbudowę infrastruktury, która pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych.

- 2024 rok to dla nas niezwykle dynamiczny i pełen sukcesów czas, ale mamy apetyt na więcej. Planujemy dalszy skokowy wzrost naszego biznesu. Wzmocnienie działu sprzedaży już przełożyło się na rosnącą liczbę zamówień, równocześnie intensywnie pracujemy nad rozwojem własnej technologii produkcji oraz wdrożeniem przemysłu 4.0. – komentuje Maciej Gogolczyk, prezes W.G Partners i główny akcjonariusz spółki.

Budowa nowej linii produkcyjnej W.G Partners już się rozpoczęła – obecnie trwa budowa działu technologicznego. Zakończenie prac planowane jest za ok. 15 miesięcy. Firma planuje pozyskanie dofinansowania B+R.

Firma zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych. W marcu b.r. rozpoczęła realizację projektu w Czechach, a na początku lipca zakontraktowała pierwszy projekt we Włoszech. Równolegle, trwają zaawansowane rozmowy w zakresie ekspansji na rynek niemiecki, litewski, a także do krajów francuskojęzycznych.

- Realizacja we Włoszech będzie nietypowa, ponieważ będzie domem dla nowoczesnego symulatora golfa w malowniczym otoczeniu: w miejscowości Levanto, z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze.  To bardzo ciekawy i ekscytujący projekt z potencjałem na dalszą współpracę z tym kontrahentem – komentuje Maciej Gogolczyk.

Największą obecnie realizowaną inwestycją jest obiekt turystyczny na Mazurach. W.G Partners wybuduje 6 domów przeznaczonych na wynajem o powierzchni użytkowej od 70 do 443 mkw. Budynki zostaną wybudowane w technologii modułowej i będą samowystarczalne energetycznie. Wartość kontraktu to ponad 6 mln zł, a jego ukończenie planowane jest na połowę lutego 2025 r.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Nowy akademik w Trójmieście: Grupa Collegia rusza z kolejną inwestycją Biuro prasowe
2024-07-15 | 11:45

Nowy akademik w Trójmieście: Grupa Collegia rusza z kolejną inwestycją

Dom studencki, usługi i hotel na 24 tys. m2 – Grupa Collegia rusza z kolejną inwestycją w
Nieruchomości Park handlowy Vis à Vis Wilanów w nowych rękach
2024-07-15 | 09:00

Park handlowy Vis à Vis Wilanów w nowych rękach

Precordia Capital Sp. z o.o. należąca do Jerzego Motza oraz spółka Septyma Sp. z o.o., której właścicielem jest Piotr Beaupre, nabyły 66% udziałów
Nieruchomości Wieczne wakacje na wyciągnięcie ręki
2024-07-13 | 09:00

Wieczne wakacje na wyciągnięcie ręki

Któż nie marzy o życiu na rajskiej wyspie, ze słońcem przez cały rok, ciszą i spokojem. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy kupić nieruchomość na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Polska kolej potrzebuje zarówno nowych inwestycji, jak i realizacji prac utrzymaniowych istniejących linii. Temu do tej pory poświęcano za mało uwagi

Długość linii kolejowych w Polsce w eksploatacji wyniosła w 2023 roku 19 574 km – podał Urząd Transportu Kolejowego. W ocenie regulatora parametry linii kolejowych z roku na rok są na coraz wyższym poziomie, co wpływa na jakość realizowanych przewozów. W ocenie Adriana Furgalskiego z ZDG TOR powinniśmy więcej uwagi poświęcać pracom utrzymaniowym na kolei. Ten aspekt w dużej mierze był lekceważony, co skutkowało poważniejszymi, czyli droższymi i bardziej uciążliwymi pracami remontowymi.

Nauka

Na włączeniu komercyjnych projektów do programu Copernicus już korzystają polskie firmy. Jeszcze w tym roku na orbitę trafi największy polski układ optyczny EagleEye

Obecnie działa około 20 misji wspomagających program Copernicus, które dostarczają dane do usług działających w ramach programu. Planowanych jest kolejnych 10 służących m.in. do obserwacji lądu, badania aktywności i dynamiki oceanów, pomiaru jakości powietrza, monitorowania temperatury lądu i oceanu. Mogą wśród nich być również polskie satelity. – Nowa strategia Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, która włącza komercyjne systemy, to szansa dla Polski na budowę gospodarki opartej na wiedzy – ocenia Anna Burzykowska, oficer ds. innowacji w programie Copernicus Europejskiej Agencji Kosmicznej. Takim komercyjnym projektem z Polski jest satelita EagleEye, który jeszcze w tym roku ma zostać wyniesiony na orbitę.

Bankowość

Polskie banki nie zwalniają procesu digitalizacji. Wydatki na technologie stanowią nawet do 70 proc. ich kosztów

– Technologie mają w tej chwili duży wpływ na strategie biznesowe banków. Są też istotną pozycją w kosztach, w niektórych bankach wydatki na technologie stanowią nawet do 70 proc. ich całkowitych kosztów działalności – mówi dr Marek Radzikowski, wiceprezes zarządu PKO BP. Jak wskazuje, w centrum zainteresowania sektora bankowego są w tej chwili zwłaszcza te technologie, które pozwalają optymalizować obsługę klientów i podnosić jej jakość. Globalna analiza Bain & Company pokazuje, że takie inwestycje dają wymierne korzyści. Banki, które są liderami cyfryzacji, osiągają znacznie lepsze wyniki finansowe i mają bardziej lojalnych klientów niż pozostała część rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.