Skokowy wzrost liczby kontraktów W.G Partners w I półroczu 2024 r.
W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej, w I półroczu 2024 r. zawarł umowy na realizację 38 projektów. Dla porównania: w całym 2023 roku było to 18 kontraktów. Spółka rozpoczęła również ekspansję zagraniczną – realizuje już projekt budowlany w Czechach, a na początku lipca podpisała kontrakt z pierwszym kontrahentem z Włoch. Firma zapowiada kolejne zagraniczne umowy oraz rozbudowę infrastruktury, która pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych.
- 2024 rok to dla nas niezwykle dynamiczny i pełen sukcesów czas, ale mamy apetyt na więcej. Planujemy dalszy skokowy wzrost naszego biznesu. Wzmocnienie działu sprzedaży już przełożyło się na rosnącą liczbę zamówień, równocześnie intensywnie pracujemy nad rozwojem własnej technologii produkcji oraz wdrożeniem przemysłu 4.0. – komentuje Maciej Gogolczyk, prezes W.G Partners i główny akcjonariusz spółki.
Budowa nowej linii produkcyjnej W.G Partners już się rozpoczęła – obecnie trwa budowa działu technologicznego. Zakończenie prac planowane jest za ok. 15 miesięcy. Firma planuje pozyskanie dofinansowania B+R.
Firma zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych. W marcu b.r. rozpoczęła realizację projektu w Czechach, a na początku lipca zakontraktowała pierwszy projekt we Włoszech. Równolegle, trwają zaawansowane rozmowy w zakresie ekspansji na rynek niemiecki, litewski, a także do krajów francuskojęzycznych.
- Realizacja we Włoszech będzie nietypowa, ponieważ będzie domem dla nowoczesnego symulatora golfa w malowniczym otoczeniu: w miejscowości Levanto, z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze. To bardzo ciekawy i ekscytujący projekt z potencjałem na dalszą współpracę z tym kontrahentem – komentuje Maciej Gogolczyk.
Największą obecnie realizowaną inwestycją jest obiekt turystyczny na Mazurach. W.G Partners wybuduje 6 domów przeznaczonych na wynajem o powierzchni użytkowej od 70 do 443 mkw. Budynki zostaną wybudowane w technologii modułowej i będą samowystarczalne energetycznie. Wartość kontraktu to ponad 6 mln zł, a jego ukończenie planowane jest na połowę lutego 2025 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.