Śnieżnobiałe sufity ADAGIO - ekologiczne i akustyczne
Podstawowym wyróżnikiem całej serii jest szerokie myślenie o właściwościach płyt sufitowych. Mają odpowiadać nie tylko za akustykę, ale także pomagać doświetlić wnętrze. Producent postawił także na elastyczność projektowania i wkład w zrównoważony rozwój budownictwa. Cała linia obejmuje cztery modele: ADAGIO Acoustic+, ADAGIO Alpha+, ADAGIO dB+ i ADAGIO HD+.
Ekologiczne wnętrza przyjazne ludziom i środowisku
Dzięki śnieżnobiałej powierzchni płyty ADAGIO odbijają 90% padającego na nie światła. Tak wysoki współczynnik zmniejsza konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia, pozwalając obniżyć koszty energii elektrycznej o 16%. Zależność ta widoczna jest szczególnie w tych częściach pomieszczeń, do których naturalne oświetlenie nie dociera wcale lub w bardzo ograniczonym zakresie jak m.in. korytarze w budynkach użyteczności publicznej – urzędach, szkołach, obiektach medycznych. Skutecznie pomaga też doświetlić przestrzenie biur typu open spece położonych daleko od okien czy szklanych fasad biurowców.
Seria posiada certyfikat Cradle to Cradle®, czyli najbardziej zaawansowany obecnie system zgodny z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Płyty zawierają 56% materiałów z recyklingu. Te ekologiczne właściwości pomagają w uzyskaniu przez budynki i wnętrza certyfikacji LEED, BREEAM oraz Well Building Standard.
Dodatkowo sufity ADAGIO uzyskały certyfikat Indoor Air Comfort poświadczający pozytywne oddziaływanie na jakość powietrza we wnętrzach.
Architekci doceniają klasykę
Białe sufity modułowe mimo fali poszukiwania przez projektantów coraz bardziej zaskakujących rozwiązań wystroju wnętrz nadal cieszą się uznaniem. Klasyczne sufity podwieszane mają bowiem wiele właściwości funkcjonalnych. Problemem do tej pory było jednak łączenie białych modułów o różnych właściwościach akustycznych w jednym pomieszczeniu. – Płyty po prostu się od siebie za bardzo różniły. Trudno było dobrać rozwiązania o różnych parametrach akustycznych, by zamontować je w jednym wnętrzu. ADAGIO rozwiązuje ten problem. Płyty mają ten sam wygląd, gładką, matową białą powierzchnię, ale jednocześnie inne działanie akustyczne. np. Alpha+ ma wysoki poziom pochłaniania dźwięku – klasa A, współczynnik αW = 1,00, z kolei płyta ADAGIO dB+ zapewnia wysoki współczynnik izolacyjności co zapewni poufność rozmów – informuje Sylwia Rudnicka.
W efekcie w jednym wnętrzu można łączyć i montować kilka płyt ADAGIO, np. zarówno te pochłaniające hałas, jak i moduły poprawiające zrozumiałość mowy. Dla dużych wnętrz publicznych – jak sale edukacyjne czy otwarte przestrzenie urzędów – to rozwiązanie idealne, które wpływa znacząco na komfort użytkowników.
Płyty dostępne są kilkunastu rozmiarach, zarówno w klasycznych kwadratowych np. 600x600 mm, jak i większe, prostokątne o rozmiarze nawet 1800x600 mm. Serię ADAGIO wyróżnia też szeroki wybór wykończeń krawędzi, co daje architektom możliwość zaplanowania sufitu zarówno w opcji z widoczną konstrukcją nośną, jak i monolitycznego sufitu, w którym ruszt nośny jest niewidoczny. Dzięki nadającej się do czyszczenia, odpornej na zarysowania powierzchni, płyty zapewniają trwałość, jak i niezawodność.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.