Śnieżnobiałe sufity ADAGIO - ekologiczne i akustyczne
Podstawowym wyróżnikiem całej serii jest szerokie myślenie o właściwościach płyt sufitowych. Mają odpowiadać nie tylko za akustykę, ale także pomagać doświetlić wnętrze. Producent postawił także na elastyczność projektowania i wkład w zrównoważony rozwój budownictwa. Cała linia obejmuje cztery modele: ADAGIO Acoustic+, ADAGIO Alpha+, ADAGIO dB+ i ADAGIO HD+.
Ekologiczne wnętrza przyjazne ludziom i środowisku
Dzięki śnieżnobiałej powierzchni płyty ADAGIO odbijają 90% padającego na nie światła. Tak wysoki współczynnik zmniejsza konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia, pozwalając obniżyć koszty energii elektrycznej o 16%. Zależność ta widoczna jest szczególnie w tych częściach pomieszczeń, do których naturalne oświetlenie nie dociera wcale lub w bardzo ograniczonym zakresie jak m.in. korytarze w budynkach użyteczności publicznej – urzędach, szkołach, obiektach medycznych. Skutecznie pomaga też doświetlić przestrzenie biur typu open spece położonych daleko od okien czy szklanych fasad biurowców.
Seria posiada certyfikat Cradle to Cradle®, czyli najbardziej zaawansowany obecnie system zgodny z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Płyty zawierają 56% materiałów z recyklingu. Te ekologiczne właściwości pomagają w uzyskaniu przez budynki i wnętrza certyfikacji LEED, BREEAM oraz Well Building Standard.
Dodatkowo sufity ADAGIO uzyskały certyfikat Indoor Air Comfort poświadczający pozytywne oddziaływanie na jakość powietrza we wnętrzach.
Architekci doceniają klasykę
Białe sufity modułowe mimo fali poszukiwania przez projektantów coraz bardziej zaskakujących rozwiązań wystroju wnętrz nadal cieszą się uznaniem. Klasyczne sufity podwieszane mają bowiem wiele właściwości funkcjonalnych. Problemem do tej pory było jednak łączenie białych modułów o różnych właściwościach akustycznych w jednym pomieszczeniu. – Płyty po prostu się od siebie za bardzo różniły. Trudno było dobrać rozwiązania o różnych parametrach akustycznych, by zamontować je w jednym wnętrzu. ADAGIO rozwiązuje ten problem. Płyty mają ten sam wygląd, gładką, matową białą powierzchnię, ale jednocześnie inne działanie akustyczne. np. Alpha+ ma wysoki poziom pochłaniania dźwięku – klasa A, współczynnik αW = 1,00, z kolei płyta ADAGIO dB+ zapewnia wysoki współczynnik izolacyjności co zapewni poufność rozmów – informuje Sylwia Rudnicka.
W efekcie w jednym wnętrzu można łączyć i montować kilka płyt ADAGIO, np. zarówno te pochłaniające hałas, jak i moduły poprawiające zrozumiałość mowy. Dla dużych wnętrz publicznych – jak sale edukacyjne czy otwarte przestrzenie urzędów – to rozwiązanie idealne, które wpływa znacząco na komfort użytkowników.
Płyty dostępne są kilkunastu rozmiarach, zarówno w klasycznych kwadratowych np. 600x600 mm, jak i większe, prostokątne o rozmiarze nawet 1800x600 mm. Serię ADAGIO wyróżnia też szeroki wybór wykończeń krawędzi, co daje architektom możliwość zaplanowania sufitu zarówno w opcji z widoczną konstrukcją nośną, jak i monolitycznego sufitu, w którym ruszt nośny jest niewidoczny. Dzięki nadającej się do czyszczenia, odpornej na zarysowania powierzchni, płyty zapewniają trwałość, jak i niezawodność.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.