Spółki Polpharma i Polpharma Biologics na Bobrowieckiej 8
Spółki Polpharma i Polpharma Biologics, dołączyły do grona najemców biurowca Bobrowiecka 8. Łącznie objęły blisko 800 m2 powierzchni biurowej. Tym samym komercjalizacja budynku wynosi już 96,5%. Spectra Development, deweloper budynku, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji nieruchomości znajdującej się na warszawskim Dolnym Mokotowie.
– Osiągnięcie 96,5% poziomu wynajęcia moglibyśmy już uznać za pełną komercjalizację budynku. Jednak finalizujemy jeszcze ostatnich kilka umów obejmujących najmniejsze powierzchnie. Po ich podpisaniu, już niedługo, będziemy mogli ogłosić zamknięcie procesu najmu – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
Polpharma to największy polski producent leków. Firma została założona w 1935 r. w Starogardzie Gdańskim i dziś jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Na Bobrowieckiej 8 obejmie powierzchnię 415 m2 na 4. piętrze budynku.
Kolejnym najemcą Bobrowieckiej 8 jest Polpharma Biologics, szybko rozwijająca się spółka biofarmaceutyczna z siedzibą w Gdańsku, która na lokalizację warszawskiego biura wybrała budynek Bobrowiecka 8. Polpharma Biologics obejmie 379 m2 na parterze biurowca, powierzchnia zostanie przekazana najemcy już 1 września 2020 r.
- Cieszę się, że Polpharma i Polpharma Biologics wybrały na swoje biura budynek Bobrowiecka 8. Dziś poza lokalizacją liczy się standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Wszystkim naszym najemcom zapewniamy funkcjonalną przestrzeń biurową najwyższej jakości, która swój standard utrzyma przez długie lata – dodaje Dariusz Sokołowski.
Kompleks budynków przy ulicy Bobrowieckiej tworzą budynki biurowe Bobrowiecka 6 i Bobrowiecka 8 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10. Wszystkie inwestycje zostały zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny zespół urbanistyczny składający się z budynków biurowo-mieszkalnych istotnie zwiększających atrakcyjność tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa znajdująca się w budynkach biurowych umożliwia okolicznym mieszkańcom i użytkownikom biurowców różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu. Biurowiec Bobrowiecka 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego nieruchomość charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.
Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.