Spółki Polpharma i Polpharma Biologics na Bobrowieckiej 8
Spółki Polpharma i Polpharma Biologics, dołączyły do grona najemców biurowca Bobrowiecka 8. Łącznie objęły blisko 800 m2 powierzchni biurowej. Tym samym komercjalizacja budynku wynosi już 96,5%. Spectra Development, deweloper budynku, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji nieruchomości znajdującej się na warszawskim Dolnym Mokotowie.
– Osiągnięcie 96,5% poziomu wynajęcia moglibyśmy już uznać za pełną komercjalizację budynku. Jednak finalizujemy jeszcze ostatnich kilka umów obejmujących najmniejsze powierzchnie. Po ich podpisaniu, już niedługo, będziemy mogli ogłosić zamknięcie procesu najmu – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
Polpharma to największy polski producent leków. Firma została założona w 1935 r. w Starogardzie Gdańskim i dziś jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Na Bobrowieckiej 8 obejmie powierzchnię 415 m2 na 4. piętrze budynku.
Kolejnym najemcą Bobrowieckiej 8 jest Polpharma Biologics, szybko rozwijająca się spółka biofarmaceutyczna z siedzibą w Gdańsku, która na lokalizację warszawskiego biura wybrała budynek Bobrowiecka 8. Polpharma Biologics obejmie 379 m2 na parterze biurowca, powierzchnia zostanie przekazana najemcy już 1 września 2020 r.
- Cieszę się, że Polpharma i Polpharma Biologics wybrały na swoje biura budynek Bobrowiecka 8. Dziś poza lokalizacją liczy się standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Wszystkim naszym najemcom zapewniamy funkcjonalną przestrzeń biurową najwyższej jakości, która swój standard utrzyma przez długie lata – dodaje Dariusz Sokołowski.
Kompleks budynków przy ulicy Bobrowieckiej tworzą budynki biurowe Bobrowiecka 6 i Bobrowiecka 8 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10. Wszystkie inwestycje zostały zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny zespół urbanistyczny składający się z budynków biurowo-mieszkalnych istotnie zwiększających atrakcyjność tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa znajdująca się w budynkach biurowych umożliwia okolicznym mieszkańcom i użytkownikom biurowców różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu. Biurowiec Bobrowiecka 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego nieruchomość charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.
Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.