Śródka OdNowa 2 z gotową halą garażową
Trwają zaawansowane prace budowlane na Śródce OdNowa2. Do końca kwietnia zostaną ukończone wszystkie działania związane z halą garażową, ruszyła już budowa ścian parteru w budynku. Realizowana przez dewelopera Grupę Partner inwestycja przy ulicy Bernata to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania o powierzchni od 28 do 80 mkw.
Prace związane z budową Śródki OdNowa 2, drugiego projektu Grupy Partner przy ulicy Bernata, postępują zgodnie z harmonogramem. Jak zdradza deweloper, część działań wyprzedza założony plan. – Zakończono już realizację płyt fundamentowych, ścian i słupów hali garażowej. W 90% gotowe są stropy nad halą garażową. Przystąpiliśmy więc do budowy ścian parter. Ich poziom wykonania osiągnął już blisko 30% – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Teraz budynek zacznie piąć się w górę, by poziom czwartej kondygnacji osiągnąć jeszcze w tym roku.
Projekt Śródki OdNowa 2 obejmuje powstanie 83 mieszkań, 73 miejsc w hali garażowej, 10 naziemnych miejsc postojowych, darmowych komórek lokatorskich, przypisanych do wszystkich dwu-, trzy- i czteropokojowych powierzchni oraz boksów rowerowych, darmowych i również przynależnych do każdego mieszkania. W sprzedaży dostępne są funkcjonalnie urządzone kawalerki, a także dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o metrażu wahającym się między 28 a 80 mkw. Cena rozpoczyna się już od 231 tys. zł brutto. – Mieszkania powstające w ramach Śródki OdNowa 2 cieszą się dużym zainteresowaniem. Spora część powstających lokali, około 40%, jest już sprzedana lub zarezerwowana – podkreśla Michał Wawrzyniak.
Obecna sytuacja epidemiologiczna skłoniła dewelopera, Grupę Partner, do umożliwienia zainteresowanym klientom podpisywania umów zdalnie. – W trosce o bezpieczeństwo kupujących, jak i naszych pracowników wprowadziliśmy onlinowe konsultacje oraz podpisywanie umów rezerwacyjnych – dodaje Michał Wawrzyniak.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.