Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na kluczowe kwestie dotyczące wykończenia nieruchomości. Zapraszamy do rozmowy z Dawidem Forysiakiem, założycielem studia projektowego i lidera rynku: MOOVIN Interiors.
Jakie są największe wyzwania stojące dziś przed Klientem?
Dzisiaj klient często zmaga się z wysokimi kosztami wykończenia, brakiem wiedzy na temat rzeczywistych kosztów oraz koniecznością skoordynowania wielu wykonawców. Problemy mogą wynikać również z niedostatecznie szczegółowej dokumentacji wykonawczej oraz obecnością nierzetelnych wykonawców na rynku. W MOOVIN Interiors radzimy, aby wybierając partnera do realizacji projektu, upewnić się, że firma posiada doświadczenie w projektowaniu indywidualnych mieszkań oraz zapewnia kompleksowe wsparcie od projektu po realizację.
Które elementy procesu wykończenia mieszkania są najbardziej zdradliwe pod względem finansowym?
Największym problemem finansowym często jest brak dokładnej wiedzy na temat kosztów oraz nieuwzględnienie wszystkich potrzebnych elementów w budżecie. Kluczowe jest przygotowanie kompleksowego budżetu, uwzględniającego wszystkie koszty oraz znajomość aktualnych cen na rynku.
O których kwestiach najczęściej zapominamy w procesie wykończenia nieruchomości?
W procesie wykończenia mieszkania często zapominamy, jak skomplikowany i interdyscyplinarny może być ten proces. Wymaga on posiadania wielu kwalifikacji, takich jak umiejętności techniczne, zaawansowany project management czy logistyka. Zalecamy, aby podczas planowania inwestycji pamiętać o tych wszystkich aspektach i odpowiednio się do nich przygotować.
Jakie są 3 złote rady jakie powinien usłyszeć Klient rozpoczynający przygodę z wykończeniem mieszkania?
Radzimy, aby klient dobrze zdiagnozował swoje potrzeby oraz przemyślał, czy realnie ma czas i chęci, aby samodzielnie prowadzić projekt wykończenia mieszkania. Warto także dokładnie sprawdzić ofertę na rynku i wybrać sprawdzone firmy, które będą w stanie zrealizować projekt bezproblemowo. Ostatecznie, pamiętajmy, że piękne wizualizacje to dopiero początek, a kluczowa jest skuteczna realizacja projektu.
Jaki jest minimalny budżet jaki powinniśmy posiadać chcąc rozpocząć wykończenie mieszkania od stanu deweloperskiego?
Minimalny budżet potrzebny do rozpoczęcia wykończenia mieszkania zależy od jego metrażu oraz oczekiwanego standardu. Zalecamy jednak uwzględnienie kosztów na poziomie co najmniej 2000 zł za metr kwadratowy, aby zapewnić odpowiednią jakość wykonania oraz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek finansowych.
Rozpoczęcie procesu wykończenia nieruchomości to inwestycja wymagająca nie tylko kapitału, lecz także strategicznego podejścia. W obliczu zmienności rynku, kluczowym elementem staje się kompleksowa obsługa, która zapewnia stabilność i efektywność projektu. Czy samodzielna realizacja wykończenia nieruchomości jest możliwa? Tak, jednak wraz z nią mogą pojawić się liczne problemy związane z koordynacją różnych usługodawców oraz zmiennością cen. Dlatego warto rozważyć model współpracy z jednym sprawdzonym biurem projektowym, które oferuje kompleksową obsługę, jak MOOVIN Interiors. Działając jako interdyscyplinarny zespół specjalistów, MOOVIN Interiors zapewnia nie tylko wysoką jakość usług, ale także spójność i harmonię w realizacji projektu. Dzięki temu inwestorzy mogą mieć pewność, że ich oczekiwania zostaną spełnione, a efekt końcowy będzie zgodny z ich wizją.
W dzisiejszym dynamicznym środowisku rynkowym, wybór sprawdzonego partnera, który oferuje kompleksową obsługę, staje się kluczowym elementem sukcesu inwestycji. MOOVIN Interiors, jako lider w branży wykończenia nieruchomości, jest gotowy sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów i zapewnić im kompleksowe wsparcie na każdym etapie pracy projektowej.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.