Syrena Invest rozpoczyna nową inwestycję na Grochowie
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Syrena Invest pozyskała pozwolenie na budowę dla nowej inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Grochowie. Przy Siennickiej 29 powstanie kameralny budynek z 49 mieszkaniami. To propozycja dla osób, które cenią życie w dobrze skomunikowanej części miasta z bogatą ofertą kulturalną.
Nowa propozycja mieszkaniowa, której budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to projekt wpisujący się w charakter tej części Pragi-Południe, gdzie liczne zabytkowe obiekty i architektura czerpią z tradycji przemysłowych i handlowych. We wrześniu inwestor ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę, a także rozpocznie prace rozbiórkowe istniejącego tam obiektu. Będzie to druga inwestycja dewelopera z hiszpańskimi korzeniami w tej dzielnicy po zakończonym 4 lata temu budynku przy ulicy Mińskiej 45.
– Z przyjemnością wracamy na Pragę-Południe, by kolejną inwestycją, która harmonijnie współgra z klimatem dzielnicy, uczestniczyć w jej rozwoju. Grochów jest szczególny, a jego bogactwo architektoniczne i kulturalne wraz z zieloną przestrzenią Parku Skaryszewskiego i świetną komunikacją sprawiają, że to ciekawe miejsce do zamieszkania – podkreśla Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.
Elegancka forma
Siennicka 29 będzie, opartym na prostym planie, budynkiem o dwóch skrzydłach z wewnętrznym dziedzińcem, współtworząc nowoczesny kwartał mieszkaniowy ulic Drwęckiej i Siennickiej.
Na sześciu piętrach znajdzie się 49 mieszkań, od jedno- do czteropokojowych o powierzchniach od 33 m2 do 81 m2. Będą posiadały balkony o powierzchni do 12 m2, tarasy o powierzchni do 26 m2 lub ogródki lokatorskie. Wejście do budynku zostało wygodnie zaprojektowane z poziomu chodnika bez stopni. Praktyczny układ klatkowy z windą, która obsłuży wszystkie kondygnacje, ułatwi przyszłym mieszkańcom komfortowe funkcjonowanie. W garażu przewidziano 48 miejsc postojowych, z czego 34 na platformach niezależnych, 14 na posadzce, a jedno dla osób niepełnosprawnych na poziomie terenu.
Budynek formą i kolorystyką pozostanie spójny z estetyką dzielnicy. Elewacja będzie fragmentarycznie wykonana z jasnej cegły klinkierowej, a częściowo wykończona gładkim tynkiem w kolorze białym i ciemnoszarym.
Rozwiązania przyjazne naturze i mieszkańcom
Projekt inwestycji zakłada budowę zbiornika na wodę deszczową, która zostanie wykorzystana do podlewania zielonych części wspólnych. Budynek będzie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną, by obniżyć koszty energii i wpisać się w trend dekarbonizacji i korzystania z odnawialnych źródeł energii.
Poza tym, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń na aranżację stref zieleni, na stropie garażu podziemnego powstanie zielony dach. Dodatkowo w obrębie wejścia do budynku zostaną umieszczone donice z ozdobną roślinnością i stojaki na rowery zachęcające do aktywności sportowych.
Blisko zieleni i komunikacji miejskiej
Lokalizacja inwestycji zapewnia mieszkańcom udogodnienia niezbędne do komfortowego życia, takie jak tereny zielone, rozwiniętą komunikację i liczne obiekty użyteczności publicznej.
Szczególnym atutem Siennickiej 29 jest bliskość Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego, który ma status zabytkowego parku krajobrazowego. Stanowi on przykład miejskiego parku będącego ostoją bioróżnorodności, w którym można podziwiać 280 gatunków drzew i krzewów. To też jedna z największych enklaw zieleni w Warszawie, od strony południowej wyznaczona przez linię brzegową Jeziorka Kamionkowskiego. W bliskości nowej inwestycji znajdują się także mniejsze parki czy skwery, takie jak park Józefa Polińskiego czy Park Obwodu Praga Armii Krajowej.
Mieszkańcy Siennickiej 29 będą mogli korzystać z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej m.in. bliskości metra - stacji Stadion Narodowy i połączeń kolejowych stacji Warszawa Grochów i Dworca Warszawa Wschodnia. Z kolei ulica Grochowska oferuje liczne połączenia tramwajowe i autobusowe. Co ważne, tuż przy budynku powstanie nowy przystanek autobusowy.
Miejsce z klimatem
Przyszli mieszkańcy będą mieli dostęp do potencjału artystycznego i kreatywnego Pragi-Południe. Nietuzinkową atrakcję osiedla Kamionek, artystycznej części dzielnicy, stanowi Muzeum Neonów, pierwsze w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, które posiada kolekcję około 100 neonów z całego kraju. Interesującym obiektem jest również Soho Art Center na terenie dawnych zakładów optycznych, popularne miejsce wydarzeń kulturalnych i wystaw znanych artystów. Niedaleko mieści się też Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, skąd już kilka kroków do Stadionu Narodowego, gdzie cyklicznie odbywają się imprezy sportowe i koncerty. Już wkrótce miłośnicy muzyki będą mogli korzystać z oferty wydarzeń Sinfonia Varsovia Centrum.
Zainteresowani historią i architekturą docenią postindustrialne zabudowania tej części Pragi-Południe, które intrygują klimatem dawnej Warszawy i ciekawą historią zakładów przemysłowych. Otoczenie najnowszej inwestycji Syreny Invest podlega nieustannym zmianom i rozwojowi, które czynią je coraz bardziej atrakcyjnym. Dlatego też Siennicka 29, której przedsprzedaż i budowa rozpocznie się w IV kwartale br., to dobra propozycja dla osób poszukujących mieszkanie w nieszablonowych miejscach w wygodnej lokalizacji.
Zakończenie budowy przewidziane jest na IV kwartał 2026 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.