Komunikaty PR

Termet wspiera spółdzielnie mieszkaniowe

2024-06-25  |  14:00
Biuro prasowe

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych często mierzą się z trudną decyzją dotyczącą wyboru optymalnego sposobu ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Konferencja Związków Rewizyjnych w Opolu była doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniem w tym zakresie. Nie mogło na niej zabraknąć firmy Termet, którą reprezentowali Żaneta Lisowska, Group Category Manager – Heating i Wojciech Korościk. Junior Product Manager, którzy nie tylko zaprezentowali ofertę produktową, ale również, zaprezentowali dotychczasowe realizacje nowoczesnych systemów grzewczych dla budynków o dużej powierzchni.

Kotły gazowe do zadań specjalnych

Przedstawiciele firmy pokrótce przedstawili także ofertę produktową Termet, między innymi gazowe kotły kondensacyjne dużej mocy z serii Ecocondens Crystal wraz ze stelażami do zbudowania kaskad, systemami do sterowania i systemami powietrzno-spalinowymi. Producent oferuje kompleksowe wyposażenie kotłowni, dostosowane do potrzeb odbiorców i instalatorów. Pozwala to tworzyć systemy kaskadowe, dzięki szerokiej gamie akcesoriów przeznaczonych właśnie z myślą o tym celu.

Pompy ciepła dużej mocy

Poza gazowymi kotłami kondensacyjnymi, optymalnym rozwiązaniem grzewczym dla spółdzielni i wspólnot jest zastosowanie pompy ciepła, na przykład w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, które również można znaleźć w ofercie firmy. Pompy ciepła Termet Heat Platinum i Termet Heat Gold oraz Termet Heat Power to urządzenia typu monoblok, do których instalacji nie trzeba posiadać uprawnień F-gazowych. Zarówno pompy, jak i kotły gazowe producenta mają możliwość zdalnego sterowania, co znacznie wpływa na komfort ich użytkowania.

Udane realizacje

Podczas prelekcji, zostały również omówiony także przykłady zrealizowanych dotychczas kotłowni, które omówiła Żaneta Lisowska.

-Mamy doświadczenie we współpracy ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi na terenie całego kraju. Z sukcesem zrealizowaliśmy między innymi kotłownie w Wejherowie i Świebodzicach, gdzie instalowaliśmy gazowe kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła dużej mocy. Obecnie pracujemy nad kolejnymi projektami w tym zakresie. Doradzamy, jakie urządzenia wybrać, jak dostosować ich moc i w jaki sposób zoptymalizować wyposażenie kotłowni, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wydajna – wyjaśniała ekspertka.

Więcej: https://www.termet.com.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.