Termet wspiera spółdzielnie mieszkaniowe
Mieszkańcy budynków wielorodzinnych często mierzą się z trudną decyzją dotyczącą wyboru optymalnego sposobu ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Konferencja Związków Rewizyjnych w Opolu była doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniem w tym zakresie. Nie mogło na niej zabraknąć firmy Termet, którą reprezentowali Żaneta Lisowska, Group Category Manager – Heating i Wojciech Korościk. Junior Product Manager, którzy nie tylko zaprezentowali ofertę produktową, ale również, zaprezentowali dotychczasowe realizacje nowoczesnych systemów grzewczych dla budynków o dużej powierzchni.
Kotły gazowe do zadań specjalnych
Przedstawiciele firmy pokrótce przedstawili także ofertę produktową Termet, między innymi gazowe kotły kondensacyjne dużej mocy z serii Ecocondens Crystal wraz ze stelażami do zbudowania kaskad, systemami do sterowania i systemami powietrzno-spalinowymi. Producent oferuje kompleksowe wyposażenie kotłowni, dostosowane do potrzeb odbiorców i instalatorów. Pozwala to tworzyć systemy kaskadowe, dzięki szerokiej gamie akcesoriów przeznaczonych właśnie z myślą o tym celu.
Pompy ciepła dużej mocy
Poza gazowymi kotłami kondensacyjnymi, optymalnym rozwiązaniem grzewczym dla spółdzielni i wspólnot jest zastosowanie pompy ciepła, na przykład w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi, które również można znaleźć w ofercie firmy. Pompy ciepła Termet Heat Platinum i Termet Heat Gold oraz Termet Heat Power to urządzenia typu monoblok, do których instalacji nie trzeba posiadać uprawnień F-gazowych. Zarówno pompy, jak i kotły gazowe producenta mają możliwość zdalnego sterowania, co znacznie wpływa na komfort ich użytkowania.
Udane realizacje
Podczas prelekcji, zostały również omówiony także przykłady zrealizowanych dotychczas kotłowni, które omówiła Żaneta Lisowska.
-Mamy doświadczenie we współpracy ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi na terenie całego kraju. Z sukcesem zrealizowaliśmy między innymi kotłownie w Wejherowie i Świebodzicach, gdzie instalowaliśmy gazowe kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła dużej mocy. Obecnie pracujemy nad kolejnymi projektami w tym zakresie. Doradzamy, jakie urządzenia wybrać, jak dostosować ich moc i w jaki sposób zoptymalizować wyposażenie kotłowni, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wydajna – wyjaśniała ekspertka.
Więcej: https://www.termet.com.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.