Trwa nabór do trzeciej edycji podyplomowych studiów deweloperskich w Krakowie
Prime Time PR
Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/
Rekrutacja na studia podyplomowe "Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi" wciąż trwa. Organizowany przez PZFD we współpracy z krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym program skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat pracy w nowoczesnej i profesjonalnej firmie deweloperskiej. Pierwsze zajęcia zaplanowano na koniec października 2024 roku.
Studia organizują krakowski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wykładowcami są czołowi eksperci i praktycy branży deweloperskiej, którzy pracują w niej kilkanaście, a często już nawet kilkadziesiąt lat. Są to m.in. Przemysław Dziąg (radca prawny PZFD), Dawid Tatarek (Cordia), Dawid Sporysz (NOHO Investment), Marian Bruliński (Otodom), Szymon Domagała (Henniger), czy dr Joanna Barzykowska (kancelaria prawna Graś i Wspólnicy). Wspomagać będą ich pracownicy uczelni - m.in. dr hab. UEK Michał Głuszak, prof. UEK dr hab. Bartłomiej Marona, czy prof. PK dr hab. inż. Krzysztof Zima. Dzięki tak dobranej kadrze uczestnicy będą mieli unikalną możliwość uczenia się od tych, którzy na co dzień zawodowo zajmują tą tematyką. To jedyna w swoim rodzaju możliwość spotkania na zajęciach praktyków z wiodących firm deweloperskich w Krakowie. – Studia podyplomowe “Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi” to unikalna propozycja dla osób, które pragną zdobyć wszechstronną, a przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat rynku nieruchomości. Dzięki współpracy z doświadczonymi ekspertami z branży oraz uznanymi wykładowcami akademickimi, program ten pozwala uczestnikom na bezpośredni kontakt z najnowszymi trendami i realnymi wyzwaniami inwestycji deweloperskich. To doskonała okazja, by zyskać przewagę na rynku i stać się częścią dynamicznie rozwijającego się sektora nieruchomości – mówi Piotr Stawiarski, członek zarządu PZFD Kraków.
Rekrutacja na "Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi" jest nadal otwarta, a pierwsze zajęcia zaplanowano na koniec października 2024 roku. Program oferuje szeroką gamę tematów związanych z projektami deweloperskimi, w tym m.in. wprowadzenie do zarządzania inwestycjami, ocena potencjału gruntów pod zabudowę, ekonomiczna efektywność, ustalanie strategii sprzedażowych, a nawet zagadnienia związane z marketingiem i odbiorem społecznym deweloperów. Przygotowano również zajęcia bezpośrednio na terenie inwestycji deweloperskich w Krakowie.
Studia obejmują dwa semestry - to łącznie 180 godzin zajęć i wykładów. Zakończone są egzaminem i świadectwem ukończenia oraz wydaniem dyplomu Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Zarządzanie Inwestycjami Deweloperskimi.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.