Trzecie wyróżnienie dla SEGRO w Dobrych Praktykach Forum Odpowiedzialnego Biznes
Podczas 9. Targów CSR, których hasło przewodnie to triada „Klimat – Rozwój – Biznes”, odbyła się premiera Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2021. Dobre Praktyki”. Punktem odniesienia dla raportu jest norma ISO 26000, według której rozwiązania zostały pogrupowane na kategorie: zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, prawa człowieka, ład organizacyjny, zagadnienia konsumenckie, uczciwe praktyki operacyjne. W tej edycji zaprezentowano rekordowe 1677 działań podjętych przez 283 firmy, z czego 6 z nich to programy SEGRO.
- Zakwalifikowanie wszystkich zgłoszonych przez nas praktyk z zakresu odpowiedzialnego biznesu do tegorocznego raportu jest niezwykle motywujące. Utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i zachęca do dalszych wysiłków w tym obszarze. Nie ustajemy w staraniach, aby rozwiązania stosowane w naszych obiektach i działania z zakresu programu Odpowiedzialne SEGRO przynosiły korzyści nie tylko ekologiczne, ekonomiczne, ale też społeczne – mówi Magdalena Szulc, SEGRO Managing Director na Europę Centralną.
Firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na początku 2021 roku uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, który opiera się na trzech założeniach: osiągnięciu zeroemisyjności do 2030 roku, inwestowaniu w lokalne społeczności oraz rozwijaniu talentów.
Przykładem realizacji pierwszego celu są działania ekologiczne w parkach SEGRO, zakwalifikowane w kategorii „środowisko”, jak m.in. korzystanie z zielonej energii elektrycznej, która w całości pochodzi z wiatru i słońca, założone w pięciu lokalizacjach w Polsce ule czy działające w niemal każdym parku stacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd. Natomiast Akademia SEGRO i montaż dystrybutorów wody w 15 łódzkich placówkach edukacyjnych, to działania z zakresu rozwijania talentów i wspierania lokalnych społeczności. Dzięki Akademii SEGRO w 2021 r. młodzież z okolic Łodzi i Poznania uczestniczyła w zajęciach, na których w formie zabawy i zdrowej rywalizacji zdobywała wiedzę z obszaru tematyki magazynowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kursów języka angielskiego.
Projekt „Aktywnie z SEGRO" promuje z kolei aktywność fizyczną pracowników, klientów i kontrahentów jednocześnie wspierając wybrane fundacje – za każdy kilometr przebyty na rowerze czy pieszo przekazywane są im fundusze. W zeszłym roku udało się zebrać 90 000 zł, które otrzymały Fundacja „Razem” oraz Centrum Praw Kobiet na działania w zakresie pomocy osobom w kryzysie psychologicznym wywołanym przez pandemię COVID-19. Tegoroczna edycja akcji, która wesprze Fundację Ocalenie w zakresie pomocy uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantkom, repatriantom i repatriantkom w budowaniu nowego życia w Polsce oraz Fundację La Strada, która od lat przeciwdziała handlowi ludźmi i współczesnemu niewolnictwu, rusza 1 czerwca.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów i ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.