Trzecie wyróżnienie dla SEGRO w Dobrych Praktykach Forum Odpowiedzialnego Biznes
Podczas 9. Targów CSR, których hasło przewodnie to triada „Klimat – Rozwój – Biznes”, odbyła się premiera Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2021. Dobre Praktyki”. Punktem odniesienia dla raportu jest norma ISO 26000, według której rozwiązania zostały pogrupowane na kategorie: zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, prawa człowieka, ład organizacyjny, zagadnienia konsumenckie, uczciwe praktyki operacyjne. W tej edycji zaprezentowano rekordowe 1677 działań podjętych przez 283 firmy, z czego 6 z nich to programy SEGRO.
- Zakwalifikowanie wszystkich zgłoszonych przez nas praktyk z zakresu odpowiedzialnego biznesu do tegorocznego raportu jest niezwykle motywujące. Utwierdza nas w przekonaniu, że nasze działania są słuszne i zachęca do dalszych wysiłków w tym obszarze. Nie ustajemy w staraniach, aby rozwiązania stosowane w naszych obiektach i działania z zakresu programu Odpowiedzialne SEGRO przynosiły korzyści nie tylko ekologiczne, ekonomiczne, ale też społeczne – mówi Magdalena Szulc, SEGRO Managing Director na Europę Centralną.
Firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na początku 2021 roku uruchomiła program „Odpowiedzialne SEGRO”, który opiera się na trzech założeniach: osiągnięciu zeroemisyjności do 2030 roku, inwestowaniu w lokalne społeczności oraz rozwijaniu talentów.
Przykładem realizacji pierwszego celu są działania ekologiczne w parkach SEGRO, zakwalifikowane w kategorii „środowisko”, jak m.in. korzystanie z zielonej energii elektrycznej, która w całości pochodzi z wiatru i słońca, założone w pięciu lokalizacjach w Polsce ule czy działające w niemal każdym parku stacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd. Natomiast Akademia SEGRO i montaż dystrybutorów wody w 15 łódzkich placówkach edukacyjnych, to działania z zakresu rozwijania talentów i wspierania lokalnych społeczności. Dzięki Akademii SEGRO w 2021 r. młodzież z okolic Łodzi i Poznania uczestniczyła w zajęciach, na których w formie zabawy i zdrowej rywalizacji zdobywała wiedzę z obszaru tematyki magazynowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kursów języka angielskiego.
Projekt „Aktywnie z SEGRO" promuje z kolei aktywność fizyczną pracowników, klientów i kontrahentów jednocześnie wspierając wybrane fundacje – za każdy kilometr przebyty na rowerze czy pieszo przekazywane są im fundusze. W zeszłym roku udało się zebrać 90 000 zł, które otrzymały Fundacja „Razem” oraz Centrum Praw Kobiet na działania w zakresie pomocy osobom w kryzysie psychologicznym wywołanym przez pandemię COVID-19. Tegoroczna edycja akcji, która wesprze Fundację Ocalenie w zakresie pomocy uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantkom, repatriantom i repatriantkom w budowaniu nowego życia w Polsce oraz Fundację La Strada, która od lat przeciwdziała handlowi ludźmi i współczesnemu niewolnictwu, rusza 1 czerwca.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów i ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.