Van der Vorm Vastgoed kupuje 128 lokali w Krakowie dzięki pomocy prawników z KWK
Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Van der Vorm Vastgoed Group jest jednym z wiodących holenderskich funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Rotterdamie. Firma posiada nieruchomości na terenie całej Unii Europejskiej: w Niderlandach, na terenie Belgii i Francji, w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.
Co wyróżnia inwestycję „Greendustry”?
Inwestycja „Greendustry” powstająca przy ul. Romanowicza w krakowskiej dzielnicy Podgórze jest miejscem stworzonym dla osób ceniących sobie spokój, ale jednocześnie stale pragnących mieszkać w okolicach centrum miasta. Na unikalny charakter tej dzielnicy składają się także jej uwarunkowania historyczne; to właśnie w trakcie II wojny światowej przez Podgórze przebiegała granica żydowskiego getta. A zatem umiejętne połączenie nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych w branży deweloperskiej z wiekowymi, zabytkowymi budynkami wymaga od dewelopera wyjątkowej ostrożności i dobrego smaku. Stąd też stroną transakcji, z którą grupa zdecydowała się współpracować, został deweloper „Quelle Lokum”.
Umowy przedwstępne na zakup lokali przy ul. Romanowicza zostały zawarte na początku sierpnia w Krakowie między funduszem a wcześniej wspomnianym „Quelle Lokum”. Planowy termin oddania lokali do użytku przypada na 2 kwartał 2023 roku.
O szczegółach transakcji oraz dalszej strategii rozwoju Van der Vorm mogą Państwo przeczytać na stronie internetowej kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy".
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.