W Panattoni Park Lublin III powstanie sortownia Inpost
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, piąty raz z Inpost. Po Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu przyszedł czas na Lubelszczyznę. W realizowanym przez dewelopera Panattoni Park Lublin III, firma jeszcze w tym roku uruchomi sortownię o powierzchni 8 100 m kw.
Rynki wschodzące Panattoni, wsparciem dla rozwoju Paczkomatów® InPost i usług InPost Kurier. Inpost - lider nowoczesnej logistyki w Polsce – piąty raz docenił lokalizacje i obiekty Panattoni wynajmując od dewelopera łącznie blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na rozwijających się rynkach w Toruniu, Bydgoszczy, w Szczecinie i w Opolu. Najnowsza sortownia firmy o powierzchni 8100 m kw. jest realizowana w ramach powstającego Panattoni Park Lublin III. Wyborowi tej lokalizacji sprzyjało doskonałe położenie obiektów i ich dostępność komunikacyjna – park znajduje sie jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822 i zaledwie 2 km od skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) w ciągu dróg ekspresowych S12 i S17. Dodatkowo sieć dróg zapewnia dogodne połączenie tak z lotniskiem w Lublinie (10 km) jak dworcem PKP (5 km). Położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.
- „Coraz gęstsza sieć obiektów Panattoni poza głównymi aglomeracjami to atrakcyjna propozycja dla firm kurierskich, które w dobie szybkiego rozwoju e-handlu chcą być bliżej klienta” – komentuje Dorota Jagodzińska – Sasson, Managing Director Panattoni i dodaje: - „Dzięki postępowi jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej w Polsce Wschodniej, widzimy zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej również Lublina. Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S 19 między Lublinem a Rzeszowem. Ta ostatnia jest częścią budowanego szlaku Via Carpatia –paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego północ i południe Europy od Litwy – przez Białystok, Lublin, Rzeszów – po Grecję. Jego ukończenie efektywnie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju, Europy i świata”.
- „InPost ma obecnie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę wśród wszystkich operatorów logistycznych w Polsce. Także obsługiwane przez nas wolumeny przesyłek biją rekordy – w 2019 roku notowaliśmy ponownie znaczący, dwucyfrowy wzrost. Naszym atutem jest szybkość dostawy – do Paczkomatów® niezmiennie utrzymujemy skuteczność D+1. To dlatego wciąż rozbudowujemy naszą sieć oraz już funkcjonujące maszyny. Możemy się pochwalić bardzo wysokim wskaźnikiem utylizacji Paczkomatów® – większość przesyłek jest odbierana w kilka godzin po ich dostarczeniu. W 2020 roku będziemy uruchamiać kolejne huby logistyczne, inwestować w ekologiczną flotę samochodową i dalsze poszerzanie zasięgu sieci” – wskazuje Rafał Brzoska, prezes InPost.
Panattoni Park Lublin III to to już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne dewelopera na Lubelszczyźnie. Inwestycja o planowanej powierzchni 35 000 m kw. to nowoczesna powierzchnia produkcyjno-magazynowa z możliwością elastycznego kształtowania modułów, co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. W Parku powstaną w sumie 3 hale o powierzchni odpowiednio 19 600 m kw., 7600 m kw. i 7,500 m kw. m. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w marcu – w ramach tej inwestycji deweloper dostarczył pierwszy obiekt o powierzchni ok. 6 000 m kw.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.