W Panattoni Park Lublin III powstanie sortownia Inpost
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, piąty raz z Inpost. Po Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu przyszedł czas na Lubelszczyznę. W realizowanym przez dewelopera Panattoni Park Lublin III, firma jeszcze w tym roku uruchomi sortownię o powierzchni 8 100 m kw.
Rynki wschodzące Panattoni, wsparciem dla rozwoju Paczkomatów® InPost i usług InPost Kurier. Inpost - lider nowoczesnej logistyki w Polsce – piąty raz docenił lokalizacje i obiekty Panattoni wynajmując od dewelopera łącznie blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na rozwijających się rynkach w Toruniu, Bydgoszczy, w Szczecinie i w Opolu. Najnowsza sortownia firmy o powierzchni 8100 m kw. jest realizowana w ramach powstającego Panattoni Park Lublin III. Wyborowi tej lokalizacji sprzyjało doskonałe położenie obiektów i ich dostępność komunikacyjna – park znajduje sie jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822 i zaledwie 2 km od skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) w ciągu dróg ekspresowych S12 i S17. Dodatkowo sieć dróg zapewnia dogodne połączenie tak z lotniskiem w Lublinie (10 km) jak dworcem PKP (5 km). Położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.
- „Coraz gęstsza sieć obiektów Panattoni poza głównymi aglomeracjami to atrakcyjna propozycja dla firm kurierskich, które w dobie szybkiego rozwoju e-handlu chcą być bliżej klienta” – komentuje Dorota Jagodzińska – Sasson, Managing Director Panattoni i dodaje: - „Dzięki postępowi jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej w Polsce Wschodniej, widzimy zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej również Lublina. Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S 19 między Lublinem a Rzeszowem. Ta ostatnia jest częścią budowanego szlaku Via Carpatia –paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego północ i południe Europy od Litwy – przez Białystok, Lublin, Rzeszów – po Grecję. Jego ukończenie efektywnie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju, Europy i świata”.
- „InPost ma obecnie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę wśród wszystkich operatorów logistycznych w Polsce. Także obsługiwane przez nas wolumeny przesyłek biją rekordy – w 2019 roku notowaliśmy ponownie znaczący, dwucyfrowy wzrost. Naszym atutem jest szybkość dostawy – do Paczkomatów® niezmiennie utrzymujemy skuteczność D+1. To dlatego wciąż rozbudowujemy naszą sieć oraz już funkcjonujące maszyny. Możemy się pochwalić bardzo wysokim wskaźnikiem utylizacji Paczkomatów® – większość przesyłek jest odbierana w kilka godzin po ich dostarczeniu. W 2020 roku będziemy uruchamiać kolejne huby logistyczne, inwestować w ekologiczną flotę samochodową i dalsze poszerzanie zasięgu sieci” – wskazuje Rafał Brzoska, prezes InPost.
Panattoni Park Lublin III to to już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne dewelopera na Lubelszczyźnie. Inwestycja o planowanej powierzchni 35 000 m kw. to nowoczesna powierzchnia produkcyjno-magazynowa z możliwością elastycznego kształtowania modułów, co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. W Parku powstaną w sumie 3 hale o powierzchni odpowiednio 19 600 m kw., 7600 m kw. i 7,500 m kw. m. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w marcu – w ramach tej inwestycji deweloper dostarczył pierwszy obiekt o powierzchni ok. 6 000 m kw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.