W sprzedaży drugi etap inwestycji Murapol Osiedle Storczyków w Mikołowie
Mikołowska oferta Grupy Murapol została powiększona o 114 nowych lokali udostępnionych w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, realizowanej w dzielnicy Reta. W sprzedaży dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe, które powstaną w 5-kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym liczącym 80 miejsc parkingowych. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaplanowano także 100 miejsc postojowych na terenie inwestycji. Komercjalizowana aktualnie pula mieszkań stanowi część „projektu1000”, w którym Grupa Murapol zaoferowała jednocześnie ponad 1 tys. lokali mieszkalnych w siedmiu projektach inwestycyjnych.
W zaprojektowanym w kształcie podkowy budynku dostępne będą mieszkania o zróżnicowanych układach i metrażach, sięgających od 25 do ok. 67 mkw., kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne tarasy, a na piętrach wygodne balkony. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki wdrożonemu w inwestycji systemowi Home Management System, zostanie ona wyposażona w wideomonitoring części wspólnych i wideodomofony, a także możliwość zastosowania w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme.
Autorem projektu architektonicznego osiedla jest Murapol Architects Drive SA., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Budowa inwestycji rozpoczęła się w lipcu 2019 r., zaś zakończenie prac planowane jest na ostatni kwartał 2020 roku.
– Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, ponieważ naszym zdaniem Mikołów ma duży potencjał w zakresie rozwoju rynku pierwotnego mieszkań. Od kilku lat obserwujemy tendencję migracji mieszkańców aglomeracji na tereny mniejszych miast lub wsi. Mikołów należy do takich lokalizacji, które z roku na rok przyciągają coraz więcej osób decydujących się tutaj osiedlić – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. - Bardzo dobra i szybka komunikacja z Katowicami i innymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz atrakcyjne ceny mieszkań sprawiają, że miasto to jest chętnie wybierane przez osoby ceniące spokój, wygodę oraz kameralne zielone otoczenie – dodaje Nikodem Iskra.
Inwestycja przy ul. Storczyków powstaje w północnej, zielonej części Mikołowa, sprzyjającej rekreacji i wypoczynkowi. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Ponadto okolica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i trasami wyjazdowymi. Nieopodal przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, drogi krajowe nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.
Oprócz najnowszego drugiego etapu, w ofercie projektu Murapol Osiedle Storczyków znajdują się ostatnie wolne mieszkania powstające w ramach pierwszego etapu, którego ukończenie planowane jest na połowę 2020 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.