WeWell nowa spółka na rynku apartamentów w kurortach
Managerowie firmy WeWell mają kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze zarówno budowania
i zarządzania najmem nieruchomości, jak i w sektorze finansowym, prawnym oraz usługach związanych z wypoczynkiem w duchu work life balance. Stanowisko prezesa spółki objął Jacek Twardowski.
Przez ostatnie kilkanaście lat Jacek Twardowski zaplanował i zrealizował jedne z najlepiej ocenianych na rynku projektów apartamentów wakacyjnych. Był dyrektorem zarządzającym i partnerem w Kristensen Group, firmie która jako pierwsza w Polsce zaczęła realizować projekty z segmentu second home. Odpowiadał za realizację ponad 10 projektów w polskich kurortach na łączną liczbę 1200 apartamentów. To m.in. Baltic Park w Świnoujściu, Osada Zamkowa – osiedle luksusowych domów wakacyjnych w Pasymiu na Mazurach, Apartamenty Pod Śnieżką w Karpaczu, Apartamenty Bukowa w Wiśle oraz apartamenty Porto Łeba. A także zagraniczne inwestycje wakacyjne: apartamenty w Bodrum w Turcji oraz na Majorce. W ramach grupy Kristensen współtworzył także spółkę ApartView zajmującą się zarządzaniem wynajmem apartamentów wakacyjnych. Obok biznesowej działalności deweloperskiej Jacek Twardowski jest również instruktorem nurkowania.
W zarządzie spółki WeWell znalazła się także Paulina Kierebińska, obejmując funkcje CFO. Paulina od 1994 r. związana z branżą finansową. W czasie swojej kariery rozwijała pion bankowości korporacyjnej w banku ING na stanowisku Manager Corporate Banking. Piastowała funkcję CFO oraz wiceprezesa ds. finansowych w Optimus Lockheed Martin Integration Systems. Ostatnie kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora finansowego na region Europy Środkowej, Bliskiego Wschodu i Afryki w spółce Regenersis, będącej jednym z głównych partnerów korporacji technologicznych takich jak m.in. Samsung, Orange, Vadaphone, Virgin Media.
W kierownictwie firmy znalazł się także adwokat Mikołaj Ostrowski, założyciel i partner zarządzający w kancelarii OWIW Legal. Mikołaj Ostrowski od 2008 r. doradza przedsiębiorcom w projektach biznesowych o globalnej skali, początkowo w ramach renomowanej warszawskiej kancelarii, a od kilku lat jako managing partner w OWIW Legal & Accounting. Jest specjalistą w zakresie ryzyk prawnych prowadzenia biznesu.
Innowacyjne apartamenty oraz regeneracja - WellbeingBreak™
Spółka pracuje obecnie nad dwoma projektami: apartamentami w Wiśle z kategorii boutique luxury apartments oraz kompleksem całorocznych domów wakacyjnych nad jeziorem. Zarówno prowadzone już inwestycje, jak i kolejne planowane są zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa oraz regeneracji w oparciu o naturalne metody wypoczynku, spędzania czasu i pozbywania się stresu.
Spółka sprzedawać będzie lokale nabywcom indywidualnym, którzy poszukują apartamentów
i domów wakacyjnych wtopionych w naturę, umożliwiających pełną regenerację, z dala od zgiełku zatłoczonych kurortów.
Firma realizować będzie autorski program WellbeingBreak™ - czyli usługę zarządzania i wypoczynku (dla właścicieli apartamentów jak i turystów w nich wypoczywających) nakierowanego na dobre samopoczucie, potrzebę natychmiastowej odnowy w otoczeniu natury oraz wypoczynku poprzez pracę z ciałem i umysłem. Formuła WellBreak™ realizowana w projektach wybudowanych przez WeWell obejmować więc będzie m.in. kąpiele leśne (jap. Shinrin-yoku), zajęcia jogi i slow joggingu, morsowanie, warsztaty diet coaching, terapie oddechowe (m.in. zgodne z metodą oddechową Butejki) czy fitness siłowy z wykorzystaniem drzew i podłoża.
Pierwsze dwa projekty apartamentowe spółka planuje wprowadzić do sprzedaży dla inwestorów indywidualnych jeszcze latem 2022 r.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.