WeWell nowa spółka na rynku apartamentów w kurortach
Managerowie firmy WeWell mają kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze zarówno budowania
i zarządzania najmem nieruchomości, jak i w sektorze finansowym, prawnym oraz usługach związanych z wypoczynkiem w duchu work life balance. Stanowisko prezesa spółki objął Jacek Twardowski.
Przez ostatnie kilkanaście lat Jacek Twardowski zaplanował i zrealizował jedne z najlepiej ocenianych na rynku projektów apartamentów wakacyjnych. Był dyrektorem zarządzającym i partnerem w Kristensen Group, firmie która jako pierwsza w Polsce zaczęła realizować projekty z segmentu second home. Odpowiadał za realizację ponad 10 projektów w polskich kurortach na łączną liczbę 1200 apartamentów. To m.in. Baltic Park w Świnoujściu, Osada Zamkowa – osiedle luksusowych domów wakacyjnych w Pasymiu na Mazurach, Apartamenty Pod Śnieżką w Karpaczu, Apartamenty Bukowa w Wiśle oraz apartamenty Porto Łeba. A także zagraniczne inwestycje wakacyjne: apartamenty w Bodrum w Turcji oraz na Majorce. W ramach grupy Kristensen współtworzył także spółkę ApartView zajmującą się zarządzaniem wynajmem apartamentów wakacyjnych. Obok biznesowej działalności deweloperskiej Jacek Twardowski jest również instruktorem nurkowania.
W zarządzie spółki WeWell znalazła się także Paulina Kierebińska, obejmując funkcje CFO. Paulina od 1994 r. związana z branżą finansową. W czasie swojej kariery rozwijała pion bankowości korporacyjnej w banku ING na stanowisku Manager Corporate Banking. Piastowała funkcję CFO oraz wiceprezesa ds. finansowych w Optimus Lockheed Martin Integration Systems. Ostatnie kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora finansowego na region Europy Środkowej, Bliskiego Wschodu i Afryki w spółce Regenersis, będącej jednym z głównych partnerów korporacji technologicznych takich jak m.in. Samsung, Orange, Vadaphone, Virgin Media.
W kierownictwie firmy znalazł się także adwokat Mikołaj Ostrowski, założyciel i partner zarządzający w kancelarii OWIW Legal. Mikołaj Ostrowski od 2008 r. doradza przedsiębiorcom w projektach biznesowych o globalnej skali, początkowo w ramach renomowanej warszawskiej kancelarii, a od kilku lat jako managing partner w OWIW Legal & Accounting. Jest specjalistą w zakresie ryzyk prawnych prowadzenia biznesu.
Innowacyjne apartamenty oraz regeneracja - WellbeingBreak™
Spółka pracuje obecnie nad dwoma projektami: apartamentami w Wiśle z kategorii boutique luxury apartments oraz kompleksem całorocznych domów wakacyjnych nad jeziorem. Zarówno prowadzone już inwestycje, jak i kolejne planowane są zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa oraz regeneracji w oparciu o naturalne metody wypoczynku, spędzania czasu i pozbywania się stresu.
Spółka sprzedawać będzie lokale nabywcom indywidualnym, którzy poszukują apartamentów
i domów wakacyjnych wtopionych w naturę, umożliwiających pełną regenerację, z dala od zgiełku zatłoczonych kurortów.
Firma realizować będzie autorski program WellbeingBreak™ - czyli usługę zarządzania i wypoczynku (dla właścicieli apartamentów jak i turystów w nich wypoczywających) nakierowanego na dobre samopoczucie, potrzebę natychmiastowej odnowy w otoczeniu natury oraz wypoczynku poprzez pracę z ciałem i umysłem. Formuła WellBreak™ realizowana w projektach wybudowanych przez WeWell obejmować więc będzie m.in. kąpiele leśne (jap. Shinrin-yoku), zajęcia jogi i slow joggingu, morsowanie, warsztaty diet coaching, terapie oddechowe (m.in. zgodne z metodą oddechową Butejki) czy fitness siłowy z wykorzystaniem drzew i podłoża.
Pierwsze dwa projekty apartamentowe spółka planuje wprowadzić do sprzedaży dla inwestorów indywidualnych jeszcze latem 2022 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.