Więcej, niż w mieszkaniu. Dlatego warto wybrać dom
Wybierając przestronny dom, zamiast mieszkania, możemy liczyć na pełne spektrum dodatkowych korzyści. Niektóre z nich są oczywiste i widzimy na pierwszy rzut oka, a inne zauważamy nieco później, z perspektywy czasu. O tym, dlaczego warto postawić na dom, opowiada przedstawicielka Sky Investments. Deweloper ma w ofercie domy w zabudowie bliźniaczej na przedmieściach Poznania, w Gruszczynie.
Rynek mieszkaniowy, w tym także rynek pierwotny zmienia się. Mocno dostrzegalne są nowe trendy, warto też spojrzeć na nowe oczekiwania klientów. A te są inne, niż jeszcze 2-3 lata temu. Oznacza to, że stawiamy na przestrzeń, do czego przekonał czas lockdownu i pandemii. Wiele osób do dziś pracuje w trybie zdalnym, bądź hybrydowym, jednocześnie dostrzegając potrzebę posiadania osobnego gabinetu do pracy w domu (kanapa w salonie bądź stół w kuchni to za mało na dłuższą pracę) oraz ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu. Dłużej i częściej wszyscy domownicy przebywają w domu, a dla zachowania dobrego samopoczucia oraz prywatności, zalecane jest, by każdy miał swoją przestrzeń, np. osobny pokój. W tym kontekście, wzrosła liczba zapytań o ofertę mieszkań o większym metrażu, do łask powróciły także lokale parterowe z ogródkami. Natomiast prawdziwy renesans przeżywają domy. A wybierając przedmieścia, klient może liczyć na dużą powierzchnię, ogród i dwa miejsca postojowe na auta w cenie lokalu. – Zakup nowego domu z oferty dewelopera to wiele dodatkowych korzyści. Pierwsze, najbardziej widoczne to koszty. Wybierając mieszkanie w budynku wielorodzinnym, często klient jest zobligowany do zakupu jednego lub nawet dwóch miejsc parkingowych w hali garażowej, co wiąże się z wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dość często tej kwoty nie można włączyć do kredytu hipotecznego. W inwestycji Nowy Gruszczyn dwa miejsca postojowe są w cenie lokalu, co już samo w samo jest udogodnieniem – opisuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Istotna jest przestrzeń domowa i przydomowa – lokale w inwestycji Nowy Gruszczyn to aż 141 mkw., co znacznie ułatwia aranżację. Klient, który zdecyduje się zamieszkać w domu z oferty Sky Investments, będzie mógł – w porównaniu do standardowego mieszkania – liczyć na dwie garderoby, spiżarnię przy kuchni, pomieszczenie gospodarcze, czy dodatkową toaletę. - Klienci docenią potencjał ogrodu, w którym nie tylko można odpocząć, korzystając z widoku przyrody. Dziś ogród w sezonie wiosenno-letnim to w zasadzie przedłużona przestrzeń mieszkalna, w której można dbać o formę, ćwiczyć jogę, bawić się z dziećmi, czy zorganizować spotkanie dla rodziny bądź przyjaciół – uzupełnia Katarzyna Wyszyńska. Każdy dom na osiedlu Nowy Gruszczyn ma dwupoziomowy układ. Na parterze znajdzie się kuchnia, salon i łazienka, a na piętrze trzy sypialnie, dwie garderoby i łazienka.
Wśród nieoczywistych zalet domu, niewidocznych na rzucie lokalu, warto wspomnieć o lokalizacji, a jest to aspekt, który będzie procentował podczas całego życia. Inwestycja Nowy Gruszczyn powstaje przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie (gmina Swarzędz). Bardzo blisko znajduje się Dolina Cybiny i obszar Natura 2000, a także Jezioro Swarzędzkie. Przyroda wpływa dobrze na nasze samopoczucie i redukuje stres.
Nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób wybiera małe miejscowości. Z danych portalu Biqdata.pl wynika, że od czasu pandemii, która rozpoczęła się w 2020 roku, więcej osób przeprowadziło się na wieś, niż do miasta. W cytowanym opracowaniu (lipiec 2022) widzimy, że nieco ponad 41 procent Polaków mieszka na obszarach wiejskich, a 24 procent na obszarach wiejsko-miejskich oraz przedmieściach. – Coraz większa grupa klientów dostrzega, jakie dodatkowe udogodnienia oferuje dom. Jedne są oczywiste, inne mniej, a jeszcze kolejne po prostu emocjonalne. Dom ma w sobie ciepło i atmosferę, którą ciężko opisać. To często nasze miejsce, do którego dążyliśmy i pozostajemy na lata. Towarzyszy temu poczucie stabilizacji – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.