Komunikaty PR

Wieczne wakacje na wyciągnięcie ręki

2024-07-13  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Któż nie marzy o życiu na rajskiej wyspie, ze słońcem przez cały rok, ciszą i spokojem. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy kupić nieruchomość na Mauritiusie.

My, jako agenci posiadający przedstawicielstwa różnych deweloperów na wyspie, wypytujemy naszego klienta o to czego szuka, a także jakie jest przeznaczenie danej nieruchomości. Inaczej bowiem będziemy dobierać nieruchomość stricte pod zamieszkanie stałe bądź wakacyjne, a inaczej będziemy dobierać nieruchomość pod wynajem. W momencie kiedy mamy wybraną daną nieruchomość, przystępujemy do jej rezerwacji. – tłumaczy Agata Wojcik, ekspertka ds. nieruchomości na Mauritiusie, po czym dodaje:  Klient wnosi opłatę rezerwacyjną, następnie są przygotowywane wszystkie dokumenty i ze strony klienta, jak również ze strony dewelopera. Ze strony klienta tych dokumentów jest sporo do dostarczenia i mogą się trochę różnić, natomiast podstawowe to na pewno akt urodzenia, a jeżeli kupuje małżeństwo - również akt ślubu, a także zaświadczenie o niekaralności. Jeśli wszystko jest w porządku z dokumentami, to cała procedura trwa od dwóch do trzech miesięcy.

Wiele osób może sobie zadać pytanie – dlaczego akurat Mauritius. Bliżej jest Hiszpania, Zanzibar. Cały proces zakupu nieruchomości jest bardzo przejrzysty, bardzo poukładany – tak samo system podatkowy. Ważnym czynnikiem jest także bezpieczeństwo samej transakcji. Środki, które wpłacamy, trafiają na rachunek powierniczy, a deweloper dostaje je dopiero w momencie, kiedy podpiszemy akt własności  - wyjaśnia Agata Wojcik. Nie bez znaczenia jest też stabilny klimat wyspy – przez cały rok mamy temperatury między 20 a 30 stopni – dodaje.

Mauritius – dla emeryta, turysty i biznesmena

Wiza turystyczna uprawnia nas do przebywania na wyspie przez 90 dni, dwa razy w roku. Jeśli zaś chcemy legalnie przebywać tam cały rok, musimy na miejscu zainwestować.

Jeśli zakupimy nieruchomość wartą powyżej 375 tys. dolarów, wtedy możemy złożyć wniosek o rezydenturę. Upoważnia nas ona do całorocznego korzystania z jej uroków – nurkowania, spacerowania po licznych parkach narodowych, obcowania z gigantycznymi żółwiami, gry w golfa czy po prostu korzystania w pogody. A z uwagi na to, że  Mauritius był kolonią brytyjską, mamy tutaj filie brytyjskich prywatnych szkół, więc przeprowadzka tutaj z całą rodziną nie oznacza przerwy w nauce

podkreśla Agata Wojcik, ekspertka ds. nieruchomości na Mauritiusie i wyjaśnia: mieszkanie o powierzchni 90 mkw. to wydatek od 200 tys. Euro wzwyż. Wille możemy kupić już od 600 tys. euro, natomiast te największe, o powierzchni nie rzadko 400 mkw, z własną plażą i dużą działką, to wydatek 2-2.5 mln euro. Może się to wydawać dużo, ale pamiętajmy, że to także inwestycja – podczas naszej nieobecności domem opiekuje się agencja, która dba o utrzymanie basenu, wietrzenie pomieszczeń czy bieżące naprawy, a także pośredniczy w wynajmie naszego domu, co istotnie skraca czas zwrotu inwestycji.Władze wyspy prowadzą także bardzo przejrzystą politykę zakładania firm na wyspie, dlatego w przypadku Mauritiusa nie można mówić o „raju podatkowym” w potocznym tego słowa znaczeniu, choć są tu bardzo przyjazne i przejrzyste warunki do prowadzenia biznesu.

Czy życie na wyspie jest dla każdego? Na pewno nie. Polecam przyjechać na wakacje i sprawdzić, czy to aby na pewno miejsce dla nas – nie od razu kupować w ciemno apartament czy dom. Przestrzegam także przed kupowaniem nieruchomości na rynku wtórnym. Władze wyspy mają bardzo restrykcyjne przepisy, w myśl których obcokrajowiec może zakupić nieruchomość objętą jednym z kilku konkretnych programów. Jeśli włożymy pieniądze w działkę czy apartament, a okaże się, że nie mamy do niej prawa – stracimy je – przestrzega Agata Wojcik.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.