Komunikaty PR

Włoskie połączenie rozwiązań dla przemysłu i posesji

2024-07-17  |  01:00
Biuro prasowe

Czy da się połączyć ze sobą elementy ogrodzeń posesyjnych z tymi przeznaczonymi dla przemysłu? Realizacja w siedzibie jednej z włoskich firm pokazuje, że tak. I to w niezwykle udany sposób.

Ogrodzenie stanowi jedną z najważniejszych składowych posesji – zarówno, jeśli chodzi o dom, jak i firmę. Jego główną funkcją jest zabezpieczenie terenu przed intruzami i zapewnienie prywatności. Istotną kwestią jest jego estetyka – odpowiednio dobrane ogrodzenie podkreśli styl posesji i nada jej wyjątkowego charakteru. Dobrze, jeśli dopasujemy do niej solidną bramę wjazdową, furtkę czy segmenty, tak, jak zrobił to WIŚNIOWSKI dla firmy MANES w Północnych Włoszech. Inwestor zdecydował się połączenie rozwiązań dedykowanych dla przemysłu z tymi, które znajdują na co dzień zastosowanie w budownictwie posesyjnym.

Efektowna kompilacja

We firmie MANES Service zlokalizowanej w Mediolanie segmenty i furtka HOME INCLUSIVE doskonale współgrają z kolorem elewacji i prostotą budynku. Całość stanowi udane nawiązanie do modernistycznych form i barw, przełamane jedynie jaskrawym logotypem na jednej ze ścian. Świetnie pokazuje to włoski styl architektoniczny, coraz chętniej wybierany przez tamtejszych klientów.

Sama kolekcja WIŚNIOWSKI HOME INCLUSIVE jest jedną z najczęściej wybieranych przez klientów rozwiązań posesyjnych. Składa się ona z pięciu wzorów ogrodzeń wykonanych kształtowników zamkniętych oraz blach pełnych – w zależności od wzoru. Nowoczesne, minimalistyczne konstrukcje są idealne dla osób, które cenią sobie prywatność i chcą się nieco odgrodzić od świata zewnętrznego. Aby podkreślić indywidualizm czy styl - bramę, furtkę lub segment można spersonalizować w wybranych wzorach poprzez zastosowanie dekoru, pomalowanie lub perforację lameli. Można również zastosować jeden z sześciu rodzajów aplikacji ozdobnych.

Wjazd do firmy z kolei chroni brama przesuwna PI130 dedykowana rozwiązaniom przemysłowym. To naprawdę solidna, samonośna konstrukcja nie wymagająca montowania dodatkowych elementów w świetle wjazdu. Skrzydło przytwierdzone do szyny jezdnej porusza się za pomocą wózków jezdnych osadzonych na fundamencie betonowym. Brama przesuwa się na wysokości około 110 mm powyżej poziomu gruntu, nie ma więc kontaktu z podłożem. Może być montowana także na nieutwardzonym podjeździe. Umożliwia zamknięcie wjazdów do 9 metrów szerokości w przypadku jednej bramy wjazdowej, a przy zestawieniu dwóch bram zbieżnych – do 16 metrów.

Wypełnienie bramy to wypełnienie poziome z blachy o grubości 1 mm z prześwitem między panelami, czyli panele z kolekcji HOME INCLUSIVE wzór AW.10.228 - dokładnie te same, które zastosowano w segmentach. Pozwoliło to na uzyskanie spójnego, eleganckiego wyglądu całego ogrodzenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałości i bezpieczeństwa charakterystycznych da rozwiązań przemysłowych.

Bezpieczne rozwiązania

A skoro o bezpieczeństwie mowa, to należy podkreślić, że bramy ręczne i automatyczne PI130 mają znak CE gwarantujący zgodność produktów z normą PN EN 13241-1. Listwy bezpieczeństwa i fotokomórki zastosowane w bramie powodują zatrzymanie i cofnięcie się jej w przypadku zetknięcia z przeszkodą, a lampa ostrzegawcza informuje o poruszaniu się skrzydła bramy. Wyłącznik bezpieczeństwa w stacyjce powoduje natychmiastowe zatrzymanie bramy. Napęd w bramach automatycznych został schowany w słupie, co nie tylko chroni go przed warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim uniemożliwia dostanie się do niego niepowołanych osób.

Dobre uzupełnienie

Doskonałym uzupełnieniem systemu segmentów, furtek i bram wjazdowych są panele ogrodzeniowe. Te od WIŚNIOWSKI, jak zauważył sam inwestor decydując się na wspólną realizację, są niezwykle trwałe i przez długie lata prezentują się znakomicie. Wszystko to dzięki ocynkowaniu gotowych elementów, a następnie pomalowaniu ich proszkowo w technologii DUPLEX.

Panele VEGA 2D SUPER stanowią uzupełnienie segmentów i furtki z posesyjnej kolekcji HOME INCLUSIVE oraz przemysłowej bramy wjazdowej PI130. Inwestor konsekwentnie postawił na prostotę, co dało efekt kompleksowego rozwiązania dla całej posesji. Ten rodzaj paneli charakteryzuje się brakiem przetłoczeń i podwójnym wzmocnieniem poziomym z drutu o większej średnicy. Pozwala to na uzyskanie wysokiej sztywności i trwałości konstrukcji. Różne rodzaje montażu umożliwiają idealne dopasowanie, bez względu na ukształtowanie terenu. Słupy mogą zostać osadzone bezpośrednio w gruncie lub na podmurówce betonowej z wykorzystaniem stóp montażowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto Biuro prasowe
2024-08-23 | 10:00

MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto

MLP Group jako wiodąca europejska platforma nieruchomości logistycznych i przemysłowych z sukcesem dostosowuje się do zmieniających się warunków rynkowych, kontynuując
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-08-23 | 09:00

Colliers rozszerza portfolio o cztery nowe nieruchomości

Po przejęciu w zarządzanie warszawskiego biurowca Wola Retro w 2023 r., Colliers kontynuuje udaną współpracę z Grupą Adventum. W pierwszej połowie 2024 r. firma doradcza rozpoczęła zarządzanie czterema
Nieruchomości Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje
2024-08-22 | 13:00

Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje

Galeria Jurajska umacnia ofertę lifestylową. Największe centrum handlowe w Częstochowie przygotowuje się do debiutów marek Rituals Cosmetics i The North Face. Trwają także prace

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.