wolaRE modelowym osiedlem mieszkaniowym
wolaRE, inwestycja na warszawskiej Woli, spełnia wszystkie aspekty modelowego osiedla. Poza doskonałą lokalizacją jest dopasowana do okolicy i dobrze zaprojektowana. Realizujący ją deweloper, BPI Real Estate Poland, wraz z zespołem architektów zaprojektował osiedle z myślą o potrzebach przyszłych mieszkańców. Główny nacisk położono na funkcjonalność, zarówno mieszkań, jak i części wspólnych budynku.
O wyborze miejsca zamieszkania w pierwszej kolejności decyduje lokalizacja. Kolejne najważniejsze atuty dla kupujących to plan mieszkania, jego funkcjonalność jak i projekt całej nieruchomości. Wszystkie te cechy spełnia inwestycja wolaRE, którą BPI Real Estate Poland buduje w Warszawie przy ul. Ostroroga 21. Jest to nowoczesny 6-piętrowy budynek, którego architektura została dopasowana do zabudowy dzielnicy. Znajduje się w nim 231 dobrze zaprojektowanych mieszkań uwzględniających różne potrzeby przyszłych mieszkańców. W budynku powstaną lokale mieszkaniowe o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. oraz 7 lokali usługowych.
– wolaRE to przemyślany i wielofunkcyjny projekt, który łączy w sobie wygodę i nowoczesność. Dogodna lokalizacja i przemyślany projekt inwestycji sprawiają, że przyszli mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń do życia – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.
Głównym celem architektów było zaprojektowanie przestrzennych, dobrze doświetlonych i wygodnych w codziennym funkcjonowaniu mieszkań. Na rynku nadal utrzymuje się trend otwartych powierzchni, ze zredukowaną przestrzenią komunikacji, zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. – Klienci preferują mieszkania, w których ważne jest funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni zaprojektowanej pod konkretne potrzeby. 3-4 osobowej rodzinie łatwiej żyje się w 3-pokojowym mieszkaniu o tej samej powierzchni, co 2-pokojowe – powiedział Paweł Światłowski, architekt Brit Plan.
Na rynku nadal najbardziej popularne są mieszkania z aneksem lub otwarta kuchnią. Aktualnym trendem jest redukcja przestrzeni komunikacji na rzecz miejsca na przechowywanie. Stąd zadaniem architektów wolaRE było przemyślane rozplanowanie ścian i wykorzystanie wszelkich powstających wnęk w wyniku np. rozprowadzenia szybów wentylacyjnych na miejsce pod zabudowy stałe i szafy wnękowe. – Naszym zadaniem było rozplanowanie mieszkań, aby jak najwięcej z nich miało salon zwrócony na południe, wschód lub zachód. Postawiliśmy na otwarte kuchnie oraz duże okna dobrze doświetlające pokoje dzienne. Z kolei sypialnie planowaliśmy od północy lub wschodu i na planie prostokąta, aby ułatwić przyszłym mieszkańcom ich urządzenie – dodaje Paweł Światłowski.
Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe i instalacyjne a status sprzedaży mieszkań wynosi 80%. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r.
Inwestycja wolaRE jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland realizowaną na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstały Wola Tarasy oraz Wola Libre, w których znajduje się odpowiednio 159 i 274 mieszkania -. Deweloper realizuje także ciekawe projekty w innych największych miastach w Polsce. W Poznaniu przy ul. Droga Dębińska powstało osiedle Vilda Park, natomiast we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda - Bulwary Książęce. Drugą inwestycją realizowana obecnie przez BPI w Warszawie jest Rezydencja Barska, która powstaje przy ulicy Barskiej 26 na Ochocie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.