Komunikaty PR

WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów

2020-04-16  |  11:45
Biuro prasowe

Firma SEGRO, deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych, udostępniła bezpłatnie 1 400 m2 przestrzeni w jednym z obiektów zlokalizowanym na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W nawiązaniu współpracy pośredniczyła agencja Rock Estate. 

Fundacja WOŚP, realizując cel powołanego przez siebie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, przechowuje w magazynie SEGRO w Ożarowie sprzęt ochrony osobistej oraz elementy wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczki chirurgiczne czy przyłbice ochronne, przeznaczone dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Fundacja, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, na bieżąco realizuje dystrybucję wyposażenia do jednostek w całym kraju. SEGRO wynajęło WOŚP powierzchnię magazynową bezkosztowo, wpierając tym samym szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy polskim szpitalom i osobom zmagającym się ze skutkami pandemii.

Pomoc niesiona lokalnym społecznościom, w których funkcjonuje SEGRO, to fundament działań naszej firmy od momentu jej powstania 100 lat temu. Pomoc ta jest szczególnie istotna w najbardziej wymagających momentach, jak ten, którego doświadczamy dziś w związku z epidemią. Jako aktywny członek tych społeczności spieszymy ze wsparciem dla wszelkich aktywności, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

– Decyzja o wynajmie magazynu na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji WOŚP, zrodziła się z chęci niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas jak najszybsze zapewnienie powierzchni magazynowej, przeznaczonej na przechowanie sprzętu, niezbędnego do walki z koronawirusem – dodaje Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO.

- W sumie do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. A to tylko jeden z produktów, które zamówiliśmy by wesprzeć walkę z koronawirusem. Są też przyłbice ochronne, zestawy ochrony biologicznej i inne elementy, które cały czas zamawiamy. Aby sprawnie dotrzeć z naszymi darami do odbiorców w całej Polsce, niezbędna jest duża i nowoczesna przestrzeń magazynowa. Bez tego trudno sobie wyobrazić logistykę naszych działań w walce z koronawirusem. Udostępniony nam bardzo nowoczesny, bardzo funkcjonalny magazyn jest więc nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

SEGRO wspiera działania charytatywne nie tylko w Polsce, ale również na poziomie całej Grupy. W trzech obiektach magazynowych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, firma zapewniła powierzchnię organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących grup społecznych. Dzięki przestrzeni udostępnionej w magazynach na terenie Acton Park Estate, Great Cambridge Estate oraz Deptford Trading Estate organizacje mogą przechowywać oraz przyjmować więcej datków żywnościowych, jak również pomagać wolontariuszom składującym żywność w sortowaniu i dostarczaniu jej lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.