WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów
Firma SEGRO, deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych, udostępniła bezpłatnie 1 400 m2 przestrzeni w jednym z obiektów zlokalizowanym na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W nawiązaniu współpracy pośredniczyła agencja Rock Estate.
Fundacja WOŚP, realizując cel powołanego przez siebie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, przechowuje w magazynie SEGRO w Ożarowie sprzęt ochrony osobistej oraz elementy wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczki chirurgiczne czy przyłbice ochronne, przeznaczone dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Fundacja, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, na bieżąco realizuje dystrybucję wyposażenia do jednostek w całym kraju. SEGRO wynajęło WOŚP powierzchnię magazynową bezkosztowo, wpierając tym samym szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy polskim szpitalom i osobom zmagającym się ze skutkami pandemii.
– Pomoc niesiona lokalnym społecznościom, w których funkcjonuje SEGRO, to fundament działań naszej firmy od momentu jej powstania 100 lat temu. Pomoc ta jest szczególnie istotna w najbardziej wymagających momentach, jak ten, którego doświadczamy dziś w związku z epidemią. Jako aktywny członek tych społeczności spieszymy ze wsparciem dla wszelkich aktywności, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.
– Decyzja o wynajmie magazynu na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji WOŚP, zrodziła się z chęci niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas jak najszybsze zapewnienie powierzchni magazynowej, przeznaczonej na przechowanie sprzętu, niezbędnego do walki z koronawirusem – dodaje Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO.
- W sumie do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. A to tylko jeden z produktów, które zamówiliśmy by wesprzeć walkę z koronawirusem. Są też przyłbice ochronne, zestawy ochrony biologicznej i inne elementy, które cały czas zamawiamy. Aby sprawnie dotrzeć z naszymi darami do odbiorców w całej Polsce, niezbędna jest duża i nowoczesna przestrzeń magazynowa. Bez tego trudno sobie wyobrazić logistykę naszych działań w walce z koronawirusem. Udostępniony nam bardzo nowoczesny, bardzo funkcjonalny magazyn jest więc nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP
SEGRO wspiera działania charytatywne nie tylko w Polsce, ale również na poziomie całej Grupy. W trzech obiektach magazynowych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, firma zapewniła powierzchnię organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących grup społecznych. Dzięki przestrzeni udostępnionej w magazynach na terenie Acton Park Estate, Great Cambridge Estate oraz Deptford Trading Estate organizacje mogą przechowywać oraz przyjmować więcej datków żywnościowych, jak również pomagać wolontariuszom składującym żywność w sortowaniu i dostarczaniu jej lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.