WPIP Construction zakończyło realizację inwestycji magazynowej w Źródłach
Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
W podwrocławskich Źródłach zakończyła się budowa hali magazynowej o powierzchni 7,2 tys. m kw., którą zrealizował generalny wykonawca oraz projektant – WPIP Construction. Inwestor, firma Hal-Mag, zdecydował się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.
Obiekt powstał w zlokalizowanych na zachód od Wrocławia Źródłach (powiat średzki, gmina Miękinia), przy drodze krajowej nr 94. Składa się z jednokondygnacyjnej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, podzielonej na trzy moduły – każdy o powierzchni 2,4 tys. m kw. Inwestor, czyli firma Hal-Mag, zdecydował się przeznaczyć powierzchnie na wynajem.
Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiadała firma WPIP Construction. W ramach inwestycji powstała także wewnętrzna infrastruktura drogowa, w tym drogi, place manewrowe oraz miejsca parkingowe, a także zbiorniki: przeciwpożarowy oraz retencyjny.
Prace były prowadzone na terenie poprzemysłowym, inwestor zdecydował się na jego rekultywację. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała odkrywkowa kopalnia gliny. Ponadto działka została objęta ochroną konserwatora zabytków ze względu na to, że teren był częścią pola bitwy pod Lutynią.
– Zrealizowana przez nas inwestycja jest modelowym przykładem tego, jak należy zarządzać takimi projektami na terenach typu brownfield – uważa Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. –Doceniamy fakt, że dzięki inwestorowi działka, na której prowadzona była kiedyś działalność przemysłowa, zyska nową funkcję.
– Dzięki pomyślnej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą WPIP Construction, opartej na wzajemnym zrozumieniu potrzeb, w szybkim tempie udało się stworzyć nowoczesny obiekt komercyjny spełniający wysokie standardy techniczne i środowiskowe – twierdzi Tomasz Kroczak, członek zarządu Hal-Mag. – Chcemy, żeby wszystkie nasze inwestycje jak najlepiej wpasowywały się w ład przestrzenny miejsc, w którym powstają.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Hal-Mag – polski deweloper nieruchomości komercyjnych. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.