WPIP Construction zakończyło realizację inwestycji magazynowej w Źródłach

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
W podwrocławskich Źródłach zakończyła się budowa hali magazynowej o powierzchni 7,2 tys. m kw., którą zrealizował generalny wykonawca oraz projektant – WPIP Construction. Inwestor, firma Hal-Mag, zdecydował się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.
Obiekt powstał w zlokalizowanych na zachód od Wrocławia Źródłach (powiat średzki, gmina Miękinia), przy drodze krajowej nr 94. Składa się z jednokondygnacyjnej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, podzielonej na trzy moduły – każdy o powierzchni 2,4 tys. m kw. Inwestor, czyli firma Hal-Mag, zdecydował się przeznaczyć powierzchnie na wynajem.
Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiadała firma WPIP Construction. W ramach inwestycji powstała także wewnętrzna infrastruktura drogowa, w tym drogi, place manewrowe oraz miejsca parkingowe, a także zbiorniki: przeciwpożarowy oraz retencyjny.
Prace były prowadzone na terenie poprzemysłowym, inwestor zdecydował się na jego rekultywację. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała odkrywkowa kopalnia gliny. Ponadto działka została objęta ochroną konserwatora zabytków ze względu na to, że teren był częścią pola bitwy pod Lutynią.
– Zrealizowana przez nas inwestycja jest modelowym przykładem tego, jak należy zarządzać takimi projektami na terenach typu brownfield – uważa Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. –Doceniamy fakt, że dzięki inwestorowi działka, na której prowadzona była kiedyś działalność przemysłowa, zyska nową funkcję.
– Dzięki pomyślnej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą WPIP Construction, opartej na wzajemnym zrozumieniu potrzeb, w szybkim tempie udało się stworzyć nowoczesny obiekt komercyjny spełniający wysokie standardy techniczne i środowiskowe – twierdzi Tomasz Kroczak, członek zarządu Hal-Mag. – Chcemy, żeby wszystkie nasze inwestycje jak najlepiej wpasowywały się w ład przestrzenny miejsc, w którym powstają.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Hal-Mag – polski deweloper nieruchomości komercyjnych. Spółka specjalizuje się w budowie i wynajmie powierzchni magazynowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.