Wrocławski rynek nieruchomości – co przyciąga tu inwestorów?

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Inwestowanie w mieszkania stało się popularne – nie chodzi już tylko o nowe lokum, ale i lokatę kapitału. We Wrocławiu popyt nie słabnie, rynek dynamicznie się rozwija, a nabywcy mają duży wybór wśród zamieszczonych ofert. Do najpopularniejszych należą obecnie nowe inwestycje.
Krzyki w czołówce wśród inwestorów
Wrocław cieszy się obszernym rynkiem pierwotnym. W ostatnim kwartale 2021 r. we Wrocławiu sprzedano 2,3 tys. nowych lokali. W stolicy Dolnego Śląska powstaje coraz więcej obiektów utrzymanych w nowoczesnym standardzie. Według danych portalu morizon.pl, do najpopularniejszych rejonów mieszkalnych należą Krzyki, Stare Miasto i Śródmieście.
Deweloperzy nie mają powodów, by narzekać na brak zainteresowania ofertą ze strony nabywców. Inwestorzy stale poszukują mieszkań położonych w atrakcyjnej lokalizacji, które cechuje podwyższony standard, traktując je jak inwestycję kapitałową. Ostatnie dane z portalu Wprost pokazują, że apartamenty z segmentu premium zyskują rocznie od 4 do 7% na wartości.
Priorytety dla inwestorów
Priorytetem dla inwestorów jest lokalizacja, która determinuje ich do nabycia danego lokum. To ona jest napędem dla deweloperów, którzy budują nowe obiekty w lokalizacjach blisko centrum, w pobliżu infrastruktury transportowej, usług handlowo-gastronomicznych i rozrywek.
– Inwestorzy od lat decydują się na ciche i wygodne mieszkania położone na Krzykach. Cenią je za bliskość terenów zielonych, atmosferę i dostęp do komunikacji miejskiej. Widzimy to na przykładzie naszej inwestycji Nyska Residence. Klienci, poza samą lokalizacją, często wspominają o tym, jak ważna jest dla nich elegancka elewacja, dobrze zaprojektowane części wspólne czy udogodnienia w postaci prywatnych paczkomatów lub rozwiązań smart home – mówi Dawid Sokół, Dyrektor Sprzedaży w LI Development.
Wrocław dzięki nieustannemu rozwojowi przyciąga inwestorów, którzy mimo wzrastającej inflacji wciąż decydują się na zakup lokum w stolicy Dolnego Śląska. Obiekty o podwyższonym standardzie, z odpowiednio zaplanowaną infrastrukturą wokół inwestycji oraz bliskością placówek handlowo-usługowych, z punktu widzenia nabywców cieszą się największą popularnością.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.