Wygoda w luksusowym wydaniu – jak deweloperzy odpowiadają na potrzeby klientów
Polski rynek nieruchomości o podwyższonym standardzie dynamicznie ewoluuje, podążając za rosnącym zapotrzebowaniem na luksusowe mieszkania. Tego typu apartamenty muszą mieć doskonałą lokalizację i spełniać najwyższe standardy funkcjonalne oraz estetyczne. To jednak wciąż za mało, aby inwestycja mogła nosić miano wyjątkowej. Potrzebne są atrakcyjne udogodnienia, które ułatwią życie przyszłym mieszkańcom lub najemcom.
Czy apartamenty wciąż są w cenie? Raport KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” (maj 2023) informuje, że wartość segmentu premium w branży nieruchomości osiągnęła w 2022 roku poziom 2,84 mld zł, co oznacza wzrost o 9,0% r/r. Potencjalnych nabywców lokali o najwyższym standardzie jest bowiem coraz więcej. W Polsce rośnie liczba osób zamożnych i bogatych lub aspirujących do tego grona.
Analiza rynku luksusowych nieruchomości ukazuje również zmieniającą się definicję tego segmentu. Jeszcze kilka lat temu mieściły się w nim nieruchomości warte milion złotych, które dzisiaj, z powodu wzrostu cen, stanowią już segment popularny. Ważnym czynnikiem, który decyduje o prestiżu nieruchomości, nie jest tylko cena. Największą rolę odgrywa oferta udogodnień dostępnych wyłącznie dla mieszkańców. Budynek premium powinien oferować lokatorom możliwość skorzystania np. ze strefy wellness i spa, siłowni, boiska do squasha czy koszykówki.
Deweloperzy oferują jeszcze więcej
Przykładem jest wrocławska inwestycja Bernardyńska 4 firmy Toscom, gdzie – oprócz wskazanych powyżej udogodnień – mieszkańcy otrzymają do dyspozycji salę kinową. Dzięki temu będą mogli delektować się najnowszymi produkcjami filmowymi w wyjątkowym, domowym komforcie. Toscom zaplanował tę salę w drugim etapie inwestycji, podobnie jak strefę co-workingu, która umożliwi mieszkańcom pracę w inspirującym otoczeniu, zachęcając do współpracy i wymiany pomysłów. Wydzielona sala to również dobre miejsce do zawodowych spotkań.
- Zdecydowaliśmy się wzbogacić ofertę Bernardyńskiej 4 o te elementy, ponieważ takie są potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Dzięki wspólnej strefie biurowo-rozrywkowej mieszkańcy apartamentów zyskają przy okazji doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów. Możliwość powstania takiej społeczności traktujemy jak istotny, choć niemierzalny atut naszej inwestycji – podkreśla Iwona Kołodziejczyk, General Manager w Toscom Development.
Na rynku nieruchomości premium wygrywają obecnie ci deweloperzy, którzy starają się nie tylko odpowiadać na rosnące oczekiwania potencjalnych nabywców, ale nawet o krok je wyprzedzać. Chodzi o to, by pomóc klientom w zachowaniu równowagi między „mieć” a „być”. To właśnie ma zapewnić szeroka oferta udogodnień – wellbeingowych, dostarczających rozrywki czy ułatwiających codzienne obowiązki.
Szczegóły udogodnień oferowanych nabywcom lokali w inwestycji Bernardyńska 4 będzie można poznać podczas Dni Otwartych, które odbędą się 12 i 13 kwietnia w nowym biurze sprzedaży przy ul. Bernardyńskiej 2c we Wrocławiu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.