Komunikaty PR

Wystartowała V edycja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego

2024-03-12  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Wystartowała V edycja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jMU3Wo5aVonvbfpdXg?e=m62n1j 


Oliwski Budżet Sąsiedzki, podobnie jak miejskie budżety obywatelskie, na stałe zagościł już w oliwskim kontekście. Już po raz piąty nakładem Olivia Centre oraz gdańskiego radnego Andrzeja Stelmasiewicza szansę na dofinansowanie mają projekty zgłaszane przez mieszkańców i lokalne instytucje, zgłaszające swoje pomysły na zmianę przestrzeni Oliwy lub podnoszące jakość życia mieszkańców. Doświadczenie pokazuje, że z roku na rok, inicjatywa ta cieszy się rosnącą popularnością i uznaniem ze strony mieszkańców Oliwy.


Oliwski Budżet Sąsiedzki to jedyny na Pomorzu stały projekt wsparcia lokalnych społeczności przez sektor prywatny. Od samego początku realizowany jest we współpracy dwóch podmiotów: Olivii Centre – największego polskiego centrum biznesowego i gdańskiego radnego miasta z Oliwy, lokalnego animatora kultury i społecznika, który zapalił się do współpracy, jak tylko usłyszał o projekcie: Od początku z pełną mocą wspieram ten projekt z dwóch powodów – jest to projekt dostępny praktycznie dla każdego, bez ograniczeń wiekowych, czy organizacyjnych. Po drugie o wyborze dofinansowanych projektów decyduje bardzo szerokie gremium, składające się z przedstawicieli Rady Dzielnicy, oliwskich społeczników i instytucji publicznych, aktywistów miejskich i przedsiębiorców, co pozwala na obiektywną i wielopłaszczyznową ocenę projektów. Jest jeszcze trzeci powód: wszystkie projekty służą Oliwie i jej mieszkańcom, zatem czuję się zaszczycony, mogąc co roku brać udział we wsparciu inicjatyw zgłaszanych przez mieszkańców, wybieranych przez nich i niosących także dla nich korzyści przez kolejny rok – mówi Andrzej Stelmasiewicz.


Od ubiegłego roku zasięg Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego objął również Przymorze Małe, dzielnicę przylegającą do Oliwy. Jak podkreślają organizatorzy, mieszkańcy w swoim codziennym życiu nie są związani granicami administracyjnymi i mogą korzystać z atrakcji i oferty w najbliższej okolicy. W poprzedniej, czwartej edycji wnioski złożyło 11 instytucji i osób prywatnych, a łączne dofinansowanie wszystkich edycji sięga ponad 70 tys. złotych. W tym roku nabór trwa do 7 września. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Olivia Festiwalu, imprezy otwartej dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.


Realizacja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego od początku przynosi nam wiele satysfakcji – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. W każdej edycji zgłaszane są projekty, które dowodzą zasadności jego prowadzenia. W ostatniej edycji jedną z laureatek była mieszkanka Oliwy Alicja, uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 23, która przeprowadziła warsztaty szydełkowania dla młodszych dzieci. Cieszymy się, że nasz projekt pełni nie tylko funkcję wsparcia ważnych społecznie inicjatyw, ale także pozwala kształtować postawy prospołeczne i obywatelskie w naszym otoczeniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.