Komunikaty PR

Wystartowała V edycja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego

2024-03-12  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Wystartowała V edycja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jMU3Wo5aVonvbfpdXg?e=m62n1j 


Oliwski Budżet Sąsiedzki, podobnie jak miejskie budżety obywatelskie, na stałe zagościł już w oliwskim kontekście. Już po raz piąty nakładem Olivia Centre oraz gdańskiego radnego Andrzeja Stelmasiewicza szansę na dofinansowanie mają projekty zgłaszane przez mieszkańców i lokalne instytucje, zgłaszające swoje pomysły na zmianę przestrzeni Oliwy lub podnoszące jakość życia mieszkańców. Doświadczenie pokazuje, że z roku na rok, inicjatywa ta cieszy się rosnącą popularnością i uznaniem ze strony mieszkańców Oliwy.


Oliwski Budżet Sąsiedzki to jedyny na Pomorzu stały projekt wsparcia lokalnych społeczności przez sektor prywatny. Od samego początku realizowany jest we współpracy dwóch podmiotów: Olivii Centre – największego polskiego centrum biznesowego i gdańskiego radnego miasta z Oliwy, lokalnego animatora kultury i społecznika, który zapalił się do współpracy, jak tylko usłyszał o projekcie: Od początku z pełną mocą wspieram ten projekt z dwóch powodów – jest to projekt dostępny praktycznie dla każdego, bez ograniczeń wiekowych, czy organizacyjnych. Po drugie o wyborze dofinansowanych projektów decyduje bardzo szerokie gremium, składające się z przedstawicieli Rady Dzielnicy, oliwskich społeczników i instytucji publicznych, aktywistów miejskich i przedsiębiorców, co pozwala na obiektywną i wielopłaszczyznową ocenę projektów. Jest jeszcze trzeci powód: wszystkie projekty służą Oliwie i jej mieszkańcom, zatem czuję się zaszczycony, mogąc co roku brać udział we wsparciu inicjatyw zgłaszanych przez mieszkańców, wybieranych przez nich i niosących także dla nich korzyści przez kolejny rok – mówi Andrzej Stelmasiewicz.


Od ubiegłego roku zasięg Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego objął również Przymorze Małe, dzielnicę przylegającą do Oliwy. Jak podkreślają organizatorzy, mieszkańcy w swoim codziennym życiu nie są związani granicami administracyjnymi i mogą korzystać z atrakcji i oferty w najbliższej okolicy. W poprzedniej, czwartej edycji wnioski złożyło 11 instytucji i osób prywatnych, a łączne dofinansowanie wszystkich edycji sięga ponad 70 tys. złotych. W tym roku nabór trwa do 7 września. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Olivia Festiwalu, imprezy otwartej dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.


Realizacja Oliwskiego Budżetu Sąsiedzkiego od początku przynosi nam wiele satysfakcji – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. W każdej edycji zgłaszane są projekty, które dowodzą zasadności jego prowadzenia. W ostatniej edycji jedną z laureatek była mieszkanka Oliwy Alicja, uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 23, która przeprowadziła warsztaty szydełkowania dla młodszych dzieci. Cieszymy się, że nasz projekt pełni nie tylko funkcję wsparcia ważnych społecznie inicjatyw, ale także pozwala kształtować postawy prospołeczne i obywatelskie w naszym otoczeniu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.