Komunikaty PR

Wystawa „Plany na przyszłość | LAB” przechodzi w ręce OW SARP!

2022-06-23  |  14:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Architektoniczna wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu warszawiaków, w tym również architektów i projektantów. Wydarzenie, obecne od ponad dwudziestu lat w przestrzeni wystawienniczej Warszawy dzięki Centrum Łowicka, nabierze teraz nowego kolorytu, stając się nie tylko miejscem przeglądu planowanych budynków, ale przede wszystkim platformą dialogu z ich autorami. Od 2022 r. organizacja projektu przechodzi w ręce Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. „Plany na Przyszłość | LAB” przybliżą nam nie tylko planowany efekt zamierzeń projektowych, ale postarają się odpowiedzieć na pytanie o przyczynę i skutki architektury w Warszawie.

Na wystawie, której premiera odbędzie się 1 lipca 2022 r. o godz. 18:00, zaprezentowanych zostanie ponad 60 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i domów jednorodzinnych z 45 pracowniami architektonicznymi, planowanych do realizacji w aglomeracji warszawskiej. Projekty zdjęte z desek architektów nie zostaną tym razem uszeregowane według funkcji, jakie mają spełniać, ale przyporządkowane będą dzielnicom, w których mają stanąć. Relacje lokalne będą się zmieniać razem z postępującą urbanizacją, ale kierunki tej zmiany będą łatwiejsze do uchwycenia, kiedy będzie można porównać jacy „sąsiedzi” wyrastają obok siebie.

Poza pracami realizacyjnymi, na wystawie organizowanej we współpracy z Miastem st. Warszawa obejrzymy najlepsze prace dyplomowe z warszawskich uczelni architektonicznych Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Warszawskiej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Kluczem będzie tu zaangażowanie i dialog wszystkich tych, którzy widzą potrzebę udziału w tworzeniu jakościowej architektury i urbanistyki, nawiązujących do wyzwań i problemów współczesności, ale także odpowiadających na przyszłe potrzeby miasta.

Wystawie towarzyszyć będzie szereg działań dodatkowych

Odbędzie się m.in. „speed dating” z architektami „Planów na przyszłość | LAB” (obowiązują tu zapisy na stronie www.pawilonzodiak.pl). Spotkania zorganizowane będą w formule pięciominutowych sesji „jeden na jeden” z twórcą. Będzie to wyjątkowa okazja, by zapytać architektów o ich prace projektowe, ale także o zawód architekta sam w sobie.

Podsumowany zostanie również projekt WODA W: CENTRUM, którego Partnerami są firmy Cosentino i Geberit. Zaangażowani w działania studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej opowiedzą o Wodnym Azylu, instalacji, która 1 lipca stanie na placu przed Warszawskim Pawilonem Architektury ZODIAK. Projekt porusza temat roli wody w przestrzeni publicznej i naszego stosunku do niej. Po miesiącach rozważań i dyskusji autorzy proponują zmianę w myśleniu i równościowe traktowanie poszczególnych elementów ekosystemu naszej planety. Wystawa to pierwszy projekt semestralny na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, który zakończył się realizacją. Instalacja została zaprojektowana i wykonana przez studentów w ramach projektu specjalności magisterskiej Architektura i Urbanistyka. Działanie Wodnego Azylu to element większego projektu WODA: W CENTRUM, który jest elementem cyklu eksponującego każdorazowo inny, aktualny w danym momencie temat z problematyki planowania i użytkowania przestrzeni miejskiej.

Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów dowiemy się, jak czytać rysunki architektoniczne (dla osób od 16 r.ż. obowiązują zapisy na stronie www.pawilonzodiak.pl). Na przykładzie projektów architektonicznych zaprezentowanych na wystawie arch. Maciej Drążkiewicz z pracowni APA Wojciechowski opowie, jak rozumieć rzuty architektoniczne, jak zwracać uwagę na ważne detale w projektach architektonicznych, a także jak analizować rysunki architektów.

9 lipca odbędą się także warsztaty dla architektów, które poprowadzi Olga Kisiel-Konopka, CEO OKK! PR – agencji, która od ponad dekady komunikuje branżę wnętrzarską i architektoniczną. Szkolenie dotykać będzie tematów z zakresu budowania wizerunku pracowni, przygotowania profesjonalnych materiałów tekstowych i fotograficznych, współpracy z mediami oraz monitorowania efektów działań PR. Obowiązują zapisy na stronie www.pawilonzodiak.pl.

Na przybyłych czekać będą liczne atrakcje, takie jak kuratorskie oprowadzanie po wystawie, warsztaty dla dzieci i wykłady. Organizatorzy zapraszają również na wykład autorów „Archiprzewodnika po Polsce”, Roberta Koniecznego i Tomasza Małkowskiego, wraz z prezentacją publikacji. To pierwszy tak obszerny przegląd współczesnej polskiej architektury w formie przewodnika i albumu, a do tego w formie rozmów. Uznany architekt Robert Konieczny, autor nagradzanych na całym świecie projektów, w tym słynnego domu Arka w Brennej, razem z krytykiem architektury Tomaszem Małkowskim dyskutują w „Archiprzewodniku” o najciekawszych budynkach, które powstały w naszym kraju w ostatnich dekadach. W książce znalazło się aż 112 obiektów – od niedużych pawilonów i domów po wielkie publiczne gmachy i wieżowce. W czasie spotkania będzie możliwość kupienia publikacji.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zachęcamy warszawiaków do wzięcia udziału w spotkaniach. Pełen harmonogram dostępny jest na www.pawilonzodiak.pl.

Za komunikację wizualną „Planów na przyszłość | LAB” odpowiada studio TEMPERÓWKA, zaś za grafikę wystawy – Katarzyna Maciąg. Architekturę wystawy zaprojektowała pracownia mech.build Anna Zawadzka-Sobieraj i Jan Dowgiałło.

Organizatorami wydarzenia jest Oddział Warszawski SARP i Urząd Miasta st. Warszawa.

Partnerem wydarzenia jest Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP.

Patronat medialny nad wystawą objęli: Architektura&Biznes, Architecture Snob, Architektura Murator, Bryła.pl, Magazyn Dobre Wnętrze, Label Design Magazine, White MAD, Magazif, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, NN6T, nowawarszawa.pl, Rzut oraz Sztuka Architektury.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.