Komunikaty PR

Zakup mieszkania w czasie pandemii? Sprawdź, jakie masz teraz możliwości

2020-04-30  |  10:00
Biuro prasowe

Wiele osób, które planowało zakup mieszkania zastanawia się, jak ten proces wygląda przy obowiązujących obostrzeniach. Ograniczona możliwość kontaktów międzyludzkich, wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z marzeń o własnym „M”. Deweloperzy proponują obecnie rozwiązania, które pozwalają do minimum ograniczyć konieczność spotkań i samodzielnego załatwiania formalności, już od chwili zapoznania się z ofertą. Jak wygląda to w praktyce?

Wybieraj przez Internet

Do tej pory, jeśli byliśmy zainteresowani konkretną inwestycją na rynku pierwotnym, odwiedzaliśmy biuro sprzedaży dewelopera, a w przypadku rynku wtórnego – umawialiśmy się na oglądanie mieszkania z właścicielem lub pośrednikiem. Bezpośrednie spotkania dawały nam przestrzeń do obejrzenia makiet, szczegółowego omówienia oferty czy sprawdzenia stanu lokalu, który na rynku wtórnym, dla większości kupujących nie jest bez znaczenia. O ile w tym ostatnim przypadku obowiązują nas obecnie pewne ograniczenia, o tyle na rynku deweloperskim, wbrew pozorom nie zmieniło się tak wiele. Niejednokrotnie decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, zwłaszcza, kiedy inwestycja nie jest jeszcze nawet na etapie wylania fundamentów, decyzja o zakupie lokalu bardzo często zapada na podstawie sprawdzenia najbliższego sąsiedztwa budynku i okolicy, w której ma powstać oraz wizualizacji, planów i innej dokumentacji. Branża deweloperska bardzo szybko przystosowała się do nowych warunków, przenosząc biura sprzedaży do strefy online. Dziś, każdy kto myśli o inwestycji w nieruchomość, obok rozmowy telefonicznej, może umówić się na wideorozmowę. Taki sposób komunikacji pozwala na zachowanie bezpośredniego kontaktu z drugą osobą, prezentację oferty i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania. A tych, zwłaszcza teraz, pojawia się bardzo dużo. – Podczas spotkania w biurze sprzedaży, zwykle pokazujemy Klientowi plany, omawiamy wszystkie detale, doradzamy, jesteśmy w pełni do jego dyspozycji. Teraz, gdy przenieśliśmy się do Internetu, robimy to samo, tyle, że online, a Klienci mogą sprawdzić inwestycje na przykład na naszych interaktywnych modelach osiedli – mówi Aleksandra Stawiska, Lider Biura Sprzedaży Gocław z firmy Profbud. Jak widać, proces wyboru mieszkania na rynku pierwotnym nie zmienił się. Podobnie jak nie zmieniła się sytuacja na rynku wtórnym, jednak w tym przypadku, nadal konieczna jest wizyta w lokalu, ponieważ trudno wyobrazić sobie tu podjęcie tak ważnej decyzji jedynie w oparciu o zdjęcia.

Łatwiej nie tylko przy wyborze

Nowa rzeczywistość gospodarcza pociągnęła za sobą decyzje o zmianach kryteriów i warunków przyznawania kredytów. By odnaleźć się w formalnościach, warto skorzystać z pomocy, jaką dają deweloperzy, m.in. w postaci wsparcia doradców kredytowych, którzy są na bieżąco z wszelkimi zmianami i dużą część pracy wykonają za nas. – Dajemy naszym Klientom możliwość skorzystania z kompleksowej, bezpłatnej pomocy agentów naszych partnerów kredytowych przy wyborze najlepszej opcji kredytowej. Dedykowani agenci służą pomocą w trakcie całego procesu przyznawania kredytu, co zapewnia zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo – dodaje Aleksandra Stawiska. Warto pamiętać, że również banki dbają obecnie o bezpieczeństwo swoich klientów i pracowników minimalizując ilość spotkań. W tej sytuacji wsparcie doradcy jest tym cenniejsze, że nie wymaga częstych wizyt w banku, jak to się zdarza przy pozyskiwaniu kredytu samodzielnie. Na wsparcie można liczyć również w kwestiach prawnych. Deweloperzy współpracują z kancelariami notarialnymi – nie wymagają korzystania z ich usług, ale dają możliwość podpisania dokumentów u notariuszy, którzy są sprawdzonymi partnerami. Doradcy zajmą się także ustaleniem terminów spotkań i dotrzymaniem ich. Przy rynku wtórnym kupujący niejednokrotnie chce zapoznać się z aktem notarialnym, sprawdzić wpisy do księgi wieczystej. Konieczne jest tu znalezienie kancelarii na własną rękę.

Ułatwieniem, na które warto zwrócić uwagę w przypadku rynku deweloperskiego jest opcja zdalnej rezerwacji lokalu, co do tej pory odbywało się wyłącznie stacjonarnie. – Uruchomiliśmy możliwość podpisania umowy rezerwacyjnej online. To bardzo bezpieczne, a zarazem komfortowe rozwiązanie. Sam proces przebiega szybko i odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej, więc od Klienta nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania – dodaje Aleksandra Stawiska z firmy Profbud. Natomiast rezerwacja lokalu to przede wszystkim czas na spokojne sprawdzenie, czy otrzymamy kredyt, a także pewność, że nikt inny nie kupi mieszkania, które wybraliśmy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nawet jeśli wiele czynności czy formalności przeprowadza się obecnie online, nie można tracić czujności. Kupując mieszkanie sprawdzajmy dokładne zapisy umów, udostępnione dokumenty, jak również źródła finansowania inwestycji. Gdy już znajdziemy odpowiedni lokal, dowiedzmy się także jak najwięcej o deweloperze – jaka jest jego pozycja na rynku, jego poprzednie inwestycje, a także czy posiada on zadowolonych klientów. W końcu warto też zwrócić uwagę, czy generalny wykonawca ma dużo projektów zrealizowanych na wysokim poziomie. Przekłada się to na jakość lokali, które zostaną oddane do użytku. Jeśli dodatkowo jest w strukturach dewelopera, znacząco może to przyspieszyć kontakt i wszelkie procedury. Tylko zachowując ostrożność sprawiamy, że inwestycja w lokal jest bezpieczna, również teraz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.