Zalasewo Park - więcej niż mieszkanie
W miejscowości Zalasewo k. Swarzędza, realizowane jest osiedle Zalasewo Park, z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach oraz nowoczesnymi apartamentami z antresolą. Pierwszy budynek jest już zamieszkały, a kolejne dwa deweloper KM Building realizuje zgodnie z założeniami.
Osiedle Zalasewo Park, to wyróżniający się w okolicy projekt mieszkaniowy. Dzięki swojej architekturze oraz artystycznym wykończeniom elewacji, cieszy się sporym zainteresowaniem. Planowo osiedle składać się będzie z 3 takich samych budynków wielorodzinnych, w którym każdy posiada 36 lokali mieszkalnych. Na parterze znajdują się mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe, z ogródkami od 30 do 90 m2 lub balkonami. Na pierwszym piętrze zaplanowano taki sam typ lokali z balkonami. Natomiast ostatnia kondygnacja to przestronne apartamenty od 77 do 131 m2, z nowoczesną antresolą, na której można zagospodarować dodatkowe pokoje, a ich wnętrza dobrze doświetlają okna dachowe. Do każdego apartamentu przynależy także balkon. W budynkach mieszkańcy mają 36 stanowiskową halę garażową, z bezpośrednim dostępem do windy, na poziomie -1. Dodatkowo, przed budynkami zaplanowano miejsca parkingowe.
Pierwszy budynek jest już zamieszkały, natomiast kolejny jest na zaawansowanym etapie realizacji. – Aktualnie w drugim budynku Zalasewo Park wykonywana jest więźba dachowa, montowana jest stolarka okienna na parterze oraz trwają prace przy budowie ścianek działowych. Sprawna realizacja II etapu inwestycji oraz zróżnicowana oferta mieszkaniowa sprawiają, że sprzedaż przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Już połowa lokali z tego budynku znalazła swoich nabywców. – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Zakończenie realizacji drugiego budynku zaplanowano na koniec 2020 roku. Rozpoczęto także budowę trzeciego budynku, w którym wykonano już fundamenty oraz ściany hali garażowej, jak podaje deweloper. Lokale przygotowywane są w podwyższonym standardzie deweloperskim, z opcją wykończenia pod klucz.
Inwestycja Zalasewo Park, przyciąga nowych nabywców także dzięki lokalizacji. W najbliższym otoczeniu osiedla, mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki przedszkola, żłobki, szkoły, oraz punkty usługowe i handlowe. W kilkanaście minut można dojechać autem do Poznania, a do najbliższego przystanku komunikacji autobusowej mpk Poznań można dojść w około 10 minut, skąd kursuje linia nr 155, do ronda Rataje. Ponadto, okolica osiedla to także atrakcyjne miejsce dla osób aktywnych oraz doceniających ciszę i spokój poza miastem. W pobliżu znajdują się tereny rekreacyjne, w tym obiekty sportowe oraz ścieżki piesze i rowerowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.