Zamieszkać na Grunwaldzie
Popularna lokalizacja, 147 lokali o zróżnicowanych powierzchniach oraz szereg dodatkowych udogodnień dla mieszkańców. Przy ulicy Wieruszowskiej, na terenie dzielnicy Grunwald, trwa budowa inwestycji Grunwald Park, czyli najnowszego projektu na terenie Poznania spółki EBF Development.
Grunwald Park to kolejny projekt zielonogórskiej spółki EBF Development na terenie Poznania. Inwestycja powstanie przy ulicy Wieruszowskiej 8, na terenie dzielnicy Grunwald. W pierwszym etapie zrealizowane zostaną 2 segmenty wielorodzinne, łącznie 147 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach - od 26 do 84 mkw. Klienci mogą wybrać kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe, wszystkie z balkonami, tarasami lub loggiami. Zwiększone bezpieczeństwo i komfort zapewnią hala garażowa, wideodomofony oraz monitoring osiedla. Do dyspozycji będą również komórki lokatorskie oraz dodatkowe miejsca postojowe naziemne. Części wspólne jak m.in. klatki schodowe wyróżnią się estetyką i użyciem wyszukanych materiałów wykończeniowych. Uwagę zwracają także cichobieżne windy, skrzynki pod rolety oraz instalacje fotowoltaiczne. Właściciele samochodów elektrycznych otrzymają miejsce do ładowania, miłośnicy dwóch kółek – rowerownie, a najmłodsi mieszkańcy przestronny plac zabaw. Powstaną elementy małej architektury, jak m.in. drogi wewnętrzne, chodniki i oświetlenie. Planowane zakończenie budowy I etapu to grudzień 2025 roku. Obecnie trwają prace fundamentowe oraz prace związane z budową hali garażowej.
Lokalizacja osiedla na terenie dzielnicy Grunwald umożliwia korzystanie z pełnego zaplecza handlowo–usługowego, które gwarantuje otoczenie inwestycji. Sąsiedztwo Pętli Junikowo pozwala na dotarcie tramwajem do innych części Poznania. Natomiast pobliska ulica Grunwaldzka to dla zmotoryzowanych sprawny dojazd do Portu Lotniczego Poznań-Ławica, dworca PKP, czy centrum miasta. Położenie inwestycji kilka kilometrów od węzła komunikacyjnego Poznań - Komorniki zapewnia połącznie z autostradą A2 oraz drogami ekspresowymi S5 i S11. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać także z licznych placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. W okolicy nie brakuje również terenów zielonych i rekreacyjnych pełnych ścieżek spacerowych i dróg rowerowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.