Zaplecze magazynowe dla fabryki Solaris w Bolechowie ukończone przez Panattoni
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył inwestycję BTS dla Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Obiekt magazynowy o powierzchni 10 000 m kw. powstał w sąsiedztwie istniejącej fabryki i pełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów firmy Solaris. Budynki zostały ze sobą połączone w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów, a dodatkowo Panattoni wzmocniło konstrukcję dachu i zamontowało ogniwa fotowoltaiczne o mocy 260 kWp.
Firma Solaris jest europejskim liderem w produkcji autobusów miejskich w szczególności z napędami nisko i zero emisyjnymi. Jej pojazdy obecne są w 32 państwach a firma ciągle inwestuje w dalszy rozwój. Tym razem Solaris zainwestował w nową halę magazynową. Zrealizowany przez Panattoni obiekt w Bolechowie k. Poznania ma powierzchnię 10 000 m kw. Budynek został połączony z położoną 150 metrów obok fabryką firmy w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów. W obiekcie magazynowane będą części przeznaczone do produkcji pojazdów w sąsiadującej hali, a sama inwestycja spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji autobusów i trolejbusów.
- Oddanie inwestycji w Bolechowie to kolejna efektywna realizacja wspierająca fabrykę naszego klienta, doskonale wpisująca się w jego procesy i stanowiąca istotne zaplecze dla rosnącej produkcji przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że współpraca z Solaris Bus & Coach przebiegła tak owocnie i mimo zmian w koncepcji w trakcie realizacji, udało się dostarczyć obiekt w bardzo dobrym czasie – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni
- Dodatkowym atutem Panattoni przy tej realizacji jest nasze doświadczenie w implementacji zielonych rozwiązań, które ograniczają negatywny wpływ inwestycji na środowisko. Solaris stale wprowadza do swojej floty ekologiczne pojazdy, a współpraca z nami pozwala znacznie zwiększać również zasoby zielonej energii wytworzonej w ramach obiektów – dodaje Michał Chodecki, BTS Development Director w Panattoni.
Panattoni realizując obiekt magazynowy dla Solaris wzmocniło dach, na którym zamontowane zostały 572 ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 260,3 kWp, a rozkład paneli dostosowany został do rozłożenia klap oddymiających i świetlików. Ponadto na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp. W planach jest również doposażenie w systemy fotowoltaiczne m.in. hali odbiorów i nowego obiektu serwisowego. Panattoni realizuje również koncepcję zadaszenia parkingów osobowych wiatami wyposażonymi w ogniwa fotowoltaiczne.
W ramach całkowitej powierzchni 10 100 m kw. aż 2250 m kw. zajęły nowoczesne pomieszczenia zarówno socjalne jak i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem przepływu powietrza, akustyki i dostępu światła dziennego. Ponadto w tej, jak i magazynowej części deweloper zaimplementował zaawansowane rozwiązania służące detekcji dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych rozbudował wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Panattoni dostosowało również rozmieszczenie oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.
Zarówno przygotowywany przez Panattoni obiekt BTS, jak i istniejący już zakład, położone są w strategicznej lokalizacji, ok. 8 km. od granic Poznania i 20 od jego centrum. Ponadto 25 km od budynków przebiega autostrada A2 łącząca m.in. Berlin, Łódź i Warszawę, a nieco ponad 20 km droga ekspresowa S11, która docelowo połączy Katowice na południu, z Koszalinem na wybrzeżu Bałtyku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.