Komunikaty PR

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

2024-07-31  |  12:30
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9

 

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu. To kolejna realizacja firmy EKOINBUD – lidera drewnianego budownictwa modułowego w Polsce.

Zespół żłobkowo-przedszkolny w Trzebielu (woj. lubuskie) uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jest to kolejna ekologiczna placówka oświatowa przygotowana przez grupę EKOINBUD. Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykowanych modułów drewnianych obiekt został zrealizowany w zaledwie 13 miesięcy.

 

Nowo wybudowana placówka jest budynkiem parterowym z płaskim dachem o całkowitej powierzchni zabudowy wynoszącej 1680 mkw. Wygospodarowano tu 71 pomieszczeń o zróżnicowanych funkcjach m.in. 5 oddziałów przedszkolnych, 2 oddziały żłobkowe, gabinety logopedy i pedagoga, salę wielofunkcyjną o pow. 134 m2, stołówkę, pralnię czy pomieszczenia kuchenne.

 

Głównym założeniem przygotowanego przez nas projektu było funkcjonalne uniezależnienie części żłobkowej i przedszkolnej w obrębie jednego budynku  - mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD. Obiekt został zaprojektowany w technologii prefabrykowanych modułów w konstrukcji drewnianej, co w znacznym stopniu skróciło czas jego wznoszenia. Pewnym utrudnieniem był fakt, że teren inwestycji znajdował się na niekorzystnych geologicznie gruntach, co wymagało zastosowania niestandardowych rozwiązań w zakresie zagospodarowania terenu.

 

Proekologicznym i prozdrowotnym uzupełnieniem drewnianej konstrukcji było wykorzystanie wełny drzewnej jako materiału izolacyjnego ścian wewnętrznych i stropu. Dzięki temu obiekt cechują doskonałe parametry dyfuzyjne, tak potrzebne w placówce przeznaczonej dla najmłodszych dzieci. Porowatość ścian pozwala zapewnić doskonałą jakość powietrza, optymalną wilgotność i warunki termiczne zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. Zastosowano tu również rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynku, poprzez zaprojektowanie przegród zewnętrznych o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej oraz implementację systemu ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Na dachu budynku znalazła się natomiast instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp.

 

To już kolejna placówka edukacyjna, jaką zrealizowaliśmy na terenie Polski - mówi Tomasz Balcerowski. Naszą technologię budowy zdrowych, ekologicznych żłobków, przedszkoli i szkół dopracowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu powstające obiekty nie dość, że powstają w terminach całkowicie nieosiągalnych dla technologii tradycyjnych, to jeszcze jesteśmy w stanie zapewnić znacznie wyższą efektywność energetyczną, zdrowy klimat wewnątrz budynków, które mają znaczenie w szpitalach, szkołach, przedszkolach i innych obiektach użyteczności publicznej, w której się specjalizujemy jako firma od 9 lat. Otwieramy się także na inne segmenty rynku, jak obiekty biurowe i mieszkalne czy nawet tak skomplikowane obiekty jak centra badawczo-rozwojowe o doskonałych parametrach ognioodporności.

 

W ramach realizacji nowej placówki, grupa EKOINBUD była również odpowiedzialna za zagospodarowanie działki o powierzchni przekraczającej 11 tys. mkw.:

 

W ramach zagospodarowania okolicznego terenu przygotowaliśmy drogi dojazdowe, parkingi i ciągi piesze o łącznej powierzchni 1600 mkw. – mówi Michał Buczyński, project manager EKOINBUD. Powstały tu także dwa niezależne place zabaw – po jednym dla części przedszkolnej i części żłobkowej. Co ciekawe na potrzeby zajęć dydaktycznych na terenie placówki powstał także ogród skrzynkowy, w którym dzieci będą mogły poznawać rozmaite gatunki warzyw, kwiatów i ziół, zasady ich uprawy i pielęgnacji. Na pozostałym terenie zostały wykonane ogrody deszczowe, trawniki i nasadzenia zielni oraz w części został zachowany istniejący drzewostan. Całość stworzyła spójną zieloną przestrzeń z którą doskonale skomponował się budynek.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.