Zgłoś się do PLGBC Green Building Awards 2022
Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Celem konkursu PLGBC Green Building Awards jest wyróżnienie projektów, budynków i produktów/usług zrównoważonego budownictwa w Polsce. Organizator, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, zwraca w ten sposób uwagę na konieczność transformacji środowiska budowlanego, tak aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To dbałość o planetę i odpowiedź na zmiany klimatyczne. Konkurs jest jedyną tego typu inicjatywą w kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Oceny dokona Jury, które tworzą uznani eksperci świata architektury, designu i zrównoważonego budownictwa. Udział jest otwarty i bezpłatny.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przygotowało 10 kategorii w ogólnodostępnym, jednoetapowym konkursie. Udział w nim jest bezpłatny.
Tegoroczna edycja obejmuje budynki projektowane i zrealizowane na terenie Polski w okresie
06.2020-06.2022, jak również zabudowy mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, wnętrza oraz modernizacje. Do konkursu można zgłosić także zrównoważone produkty lub usługi oraz ekologiczne inicjatywy.
Przewidziano również kategorię Najlepszy projekt ekologiczny, do której mogą zgłaszać swoje projekty zarówno profesjonaliści, jak i studenci.
Tegoroczne Jury konkursowe PLGBC Green Building Awards tworzy grono wyjątkowych osobistości branży budownictwa i nieruchomości – eksperci w różnych dyscyplinach:
- Jarosław Bogucki, Fundacja Integracja, Członek Honorowy Jury,
- Honorata Grzesikowska, Guallart Architects, Członkini Honorowa Jury,
- Ewelina Jaskulska, Artectonica, Członkini Honorowa Jury,
- Michał Marszałek, International Well Building Institute, Członek Honorowy Jury,
- Tomasz Pągowski, IMATHOME, Członek Honorowy Jury,
- dr Joanna Remiszewska-Michalak, Członkini Honorowa Jury,
- Daniel Hojniak, Sweco Polska,
- Paweł Kobierzewski, TK Holding,
- Ewa Kosmala, Selena,
- Paweł Kotlarski, CBRE,
- Ewa Kowalska-Ocneanu, WSP Polska,
- Monika Miłowska, Fundacja CultureLab,
- prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta D. Ryńska, Politechnika Warszawska,
- Aleksandra Szurlej-Kielańska, Tactus,
- dr inż. Dominik Włodarczyk, JW+A,
- Maciej Jakub Zawadzki, MJZ.
Jury ocenia zgłoszone projekty zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym, jak i architektonicznych i estetycznych. Pod uwagę brane są również aspekty społeczne i wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów.
Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w wybranej kategorii na stronie konkursu i dosłanie załączników (materiałów wizualnych, certyfikatów itp.) drogą elektroniczną. Co ważne, można dokonać kilku zgłoszeń do jednej lub kilku kategorii.
Więcej informacji oraz zgłoszenia: https://awards.plgbc.org.pl/
Rozstrzygniecie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi podczas 12. edycji PLGBC Green Building Summit, które odbędzie się 6 października 2022 r. w Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie.
Zrównoważone statuetki przygotuje Horizone Graphics.
Dla wyróżnionych i laureatów konkursu będą przygotowane również dyplomy.
#PLGBCawards
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.