Zmodernizowany Adgar Renaissance Tower przyciąga nowych najemców!
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Adgar Poland, po przejęciu w 2022 roku biurowca Adgar Renaissance Tower, konsekwentnie modernizuje infrastrukturę obiektu i wzmacnia jego neutralność środowiskową. Zrealizowane inwestycje w połączeniu z autorskimi formatami najmu elastycznego przyciągają nowych najemców. W ostatnich miesiącach portfel firm korzystających z przestrzeni biurowej ART znacznie się powiększył, potwierdzając, że biurowiec usytuowany w sercu stołecznej Woli jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu w tej części Warszawy.
Przypomnijmy, w listopadzie 2023 roku Adgar Poland poinformował, że dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym, biurowiec Adgar Renaissance Tower został nagrodzony certyfikatem LEED Platinum. Oznacza to, że w nieco ponad 12 miesięcy od przejęcia inwestycji, spółce udało się wdrożyć rozwiązania spełniające kryteria najwyższego poziomu certyfikacji w ramach systemów oceny budynków ekologicznych: Leadership in Energy and Environmental Design. Wśród najważniejszych unowocześnień znalazły się innowacyjne systemy redukcji poboru energii – w tym inteligentne systemy oświetlenia LED i czujniki ruchu, a także systemy optymalizacji harmonogramu pracy urządzeń wchodzących w skład dostępnej infrastruktury. Ukończono również modernizację wind, a na ostatniej prostej jest remont parkingu dla najemców korzystających z biur w budynku. Elementem wieńczącym wszystkie te prace będzie nowy projekt i wystrój biurowego lobby, którego oddanie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
Podobnie, jak w pozostałych budynkach biurowych, należących do Adgar Poland, spółka wprowadza także nowe formaty najmu, dopasowane do trendów i aktualnych potrzeb najemców, w tym koncept Flexi Lease by Adgar, które stanowią połączenie funkcjonalności tradycyjnych biur z elastycznymi warunkami najmu, typowymi dla przestrzeni coworkingowych.
„Rynek powierzchni biurowej w ostatnich 2-3 latach mocno się zmienił. Pandemia wykreowała nowe systemy pracy, te zaś przełożyły się bezpośrednio na inne potrzeby najemców. Poza dbaniem o aspekt funkcjonalności i atrakcyjności naszych biurowców, staramy się tworzyć propopytowe rozwiązania. Elastyczność to jednak nie wszystko, liczy się również podaż przestrzeni, do której wprowadzić można się od zaraz. Oferta gotowych przestrzeni, w których przygotowanie inwestujemy swój czas i środki kusi najemców, szczególnie tych, którzy chcą zająć biuro natychmiast i bez ponoszenia kosztów jego adaptacji. W Adgar Renaissance Tower, biuro w takiej właśnie formule wynajęliśmy ostatnio zaledwie w 3 tygodnie” – mówi Monika Szelenberger, Head of Asset & Leasing Management w Adgar Poland.
W uzupełnieniu do wspomnianych nowych formatów wynajmu, portfolio budynku Adgar Renaissance Tower powiększy się również w tym roku o autorski koncept Brain Embassy. Na kwiecień 2024 roku planowane jest otwarcie dwóch pięter tej przestrzeni coworkingowej. Tym samym będzie to już 7. lokalizacja Brain Embassy w Warszawie. Oferta wynajmu skierowana jest zarówno do osób poszukujących przytulnego open space, jak i większych firm potrzebujących prywatnego biura bądź dużego unitu.
Przemyślana i odpowiedzialna modernizacja budynku, wygodna i dopasowana oferta najmu, a także walory położenia oraz skomunikowania Adgar Renaissance Tower istotnie wpływają na ruch w portfelu najemców. W wyniku zeszłorocznych renegocjacji przedłużono wynajem ponad 30 proc. powierzchni biurowej. Zdecydowana większość firm, którym kończą się kontrakty pozostają w tej lokalizacji, jak np. grupa szkoleniowa Expose. Wolne przestrzenie biurowe w ostatnim czasie zajęły zaś m.in. Simply You Novascon czy Piazzaro.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.