Novo Nordisk wspiera ofiary wojny z Ukrainy

Materiały Prasowe
Materiały Prasowe
Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
W ostatnich dniach uwaga całego świata koncentruje się na agresji Rosji na Ukrainę. Obowiązkiem Novo Nordisk, jako firmy farmaceutycznej jest przekazanie nie tylko słów wsparcia, ale także realnej pomocy w postaci zwiększonego dostępu do produkowanych leków w Ukrainie i Polsce dla polskich oraz ukraińskich chorych. Firma robi to, co możliwe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób dotkniętych wojną Fundacja Novo Nordisk przekazała 35 milionów złotych na pomoc humanitarną. Środki zostaną przeznaczone na rzecz osób pozostałych w Ukrainie oraz jako wsparcie przy przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy w sąsiadujących z nią państwach.
Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego musimy nieustannie dostosowywać nasze działania mające na celu zapewnienie odpowiedniej pomocy humanitarnej. Darowizna zostanie rozdystrybuowana pomiędzy kilku partnerów Fundacji udzielających pomocy humanitarnej, z których każdy jest istotną organizacją międzynarodową działającą na terenie Ukrainy lub w krajach z nią sąsiadujących. Każdy z nich podziela naszą ambitną wizję pomocy jak największej liczbie osób w jak najszybszym czasie – powiedziała Hanna Line Jakobsen, starsza wiceprezes Fundacji Novo Nordisk.
Jako firma odpowiedzialna społecznie Novo Nordisk zdaje sobie sprawę, że jej najważniejszym celem jest zaopatrzenie w niezbędne leki pacjentów chorujących przewlekle. 2 marca, z magazynu znajdującego się w Ukrainie, firma Novo Nordisk przekazała ukraińskiemu Ministerstwu Zdrowia darowiznę w postaci blisko dwumiesięcznego zapasu leków na cukrzycę i hemofilię. Na ten moment firma dysponuje wystarczającym zapasem ratujących życie leków na terenie całej Ukrainy, a w krajach z nią sąsiadujących zapewnia zwiększenie ich dostaw. Problemem jest dystrybucja, szczególnie na tereny, w których toczą się walki. Novo Nordisk dokłada również wszelkich starań, aby zapewnić dostawy leków dla polskich pacjentów, a także dla wciąż przybywających pacjentów z Ukrainy.
Ratujące życie insuliny na terenie Polski jak i Ukrainy, posiadają różne prezentacje z różnym sposobem podania. W Ukrainie dużą część insulin podaje się w tzw. insulinówkach, dlatego też na rynek ten dostarczane są produkty w formie fiolek, względnie w formie tzw. flexpena, czyli jednorazowego wstrzykiwacza. Z kolei w Polsce, większość insulin Novo Nordisk podawanych jest za pomocą wielorazowego wstrzykiwacza NovoPen4®, którego użycie wymaga przeszkolenia pacjenta. Pracownicy firmy pracują w trybie pilnym nad przygotowaniem ulotek i materiałów edukacyjnych dla pacjentów, aby ułatwić chorym efektywne korzystanie z leków Novo Nordisk.
Firma Novo Nordisk informuje, że uruchomiła specjalną linię dla pacjentów i pracowników ochrony zdrowia w Ukrainie, aby informować o dostępności swoich produktów. Dokłada wszelkich starań, aby udzielić niezbędnych informacji.
• 0-800-801-341 − bezpłatny numer dostępny wyłącznie z terytorium Ukrainy
• +38-032-246-50-73 − numer ukraiński dostępny z Ukrainy oraz z zagranicy (połączenia płatne wg stawek operatora)
• +48-22-4444911 – numer polski dostępny z Polski oraz z zagranicy
Kontakt dla mediów:
Paulina Buks
paulina.buks@mslgroup.com
+48 608 392 801
Marta Daszuta
mdzt@novonordisk.com
+48 663 870 298

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.