Komunikaty PR

Nowa chmura mobilna od now.gg

2021-06-09  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania mp4 ( 35.47 MB )

Platforma dla twórców gier

W poniedziałek 7 czerwca firma now.gg uruchomiła platformę dla twórców gier. Chmura mobilna Platform-as-a-Service (PaaS) pomaga producentom gier zmienić zasięg, potencjał i model biznesowy, rozwiązując kwestie dostępności i monetyzacji tytułów. Rozwiązanie to ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki twórcy gier mobilnych docierają do nowych użytkowników na całym świecie. Platforma została już zaadaptowana przez wiodących twórców gier, takich jak Perfect World, PerBlue i Lilith Games.

Po raz pierwszy w historii twórcy gier mogą dostarczać taką samą grafikę i wysoką wydajność interaktywnych gier niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego czy ograniczeń regionalnych. Dzięki chmurze mobilnej stworzonej przez now.gg gracze mogą grać na dowolnym urządzeniu mobilnym lub systemie operacyjnym, natychmiast udostępniać aktualizacje na kanałach społecznościowych i dokonywać zakupów w grze za pośrednictwem różnych systemów płatności.

Wygodne rozwiązanie dla graczy

Obecnie prawie 40% telefonów komórkowych nie obsługują gier o dużej mocy. Co więcej, 60% smartfonów na rynku globalnym to urządzenia niskiej lub średniej klasy, które nie radzą sobie z grami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej, pamięci masowej i wydajności. Dzięki usunięciu przeszkód, możliwe jest jednak przybliżenie gamingu mobilnego miliardom ludzi na świecie.

Platforma stworzona przez now.gg umożliwia natychmiastowe udostępnianie gier poprzez kliknięcie w link. Zamiast czekać na uciążliwe pobieranie i instalację, gracze mogą natychmiast udostępniać gry i uzyskiwać do nich dostęp. Użytkownicy po prostu klikają w link, aby natychmiast zagrać i dokonać zakupów w aplikacji. Nie muszą więc pobierać, ani instalować gry, dopóki nie są gotowi do podjęcia zobowiązania. Mogą nawet korzystać z aplikacji innych firm, takich jak Discord czy Snapchat, bez opuszczania platformy. 

Dodatkowe możliwości dla producentów

Przy 1,3 miliona nowych użytkowników, dołączających do mediów społecznościowych każdego dnia, twórcy gier mogą dotrzeć do kolejnego miliarda mobilnych graczy, którzy otrzymują i udostępniają swoje ulubione gry poprzez kanały społecznościowe. Twórcy gier mogą zarabiać na swoich nowych użytkownikach dzięki mobilnej chmurze, nie polegając na kartach kredytowych. 45 procent wszystkich zakupów online dokonywanych jest za pośrednictwem portfeli cyfrowych, a oczekuje się, że do 2024 roku liczba ta wzrośnie do 51 procent. Firma now.gg daje graczom swobodę płacenia za pomocą cyfrowych kanałów płatności, które już posiadają, takich jak portfele cyfrowe, kryptowaluty lub doładowania gier. Dzięki temu twórcy gier będą mogli przyciągnąć znacznie więcej nowych użytkowników, a także zwiększyć swoje marże.

"now.gg zbudowało platformę, która wykorzystuje globalną skalę Amazon Web Services, aby zapewnić wartościowy model biznesowy twórcom gier na całym świecie. Postrzegamy to jako jeden z najbardziej ekscytujących przypadków użycia naszych serwerów ARM na Amazon EC2" - powiedział Johan Broman, EMEA Gaming Solutions, AWS. "Wykorzystując mobilną chmurę z now.gg oraz instancje AWS Graviton2, twórcy gier mogą natywnie uruchamiać gry mobilne, kodować renderowaną grafikę i streamować gry bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Dzięki temu twórcy gier mogą zapewnić spójne wrażenia z rozgrywki na wszystkich urządzeniach mobilnych oraz znacznie przyjemniejszy i bezproblemowy proces dla graczy."

"Now.gg rewolucjonizuje gry poprzez unikalne rozwiązania w zakresie pozyskiwania użytkowników, udostępniania gier i monetyzacji. Niezależnie od urządzenia czy lokalizacji, gracze mogą teraz uzyskać natychmiastowy dostęp do dowolnej gry, co jest zupełnie nową i ekscytującą koncepcją. Podczas naszego pilotażowego wdrożenia tej technologii zaobserwowaliśmy znaczny wzrost zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i utrzymania graczy" - powiedział Bai Xue, producent w firmie Perfect World, będącej wiodącym twórcą gier, znanym z takich popularnych tytułów jak Forsaken World i Perfect World Mobile.


Chmura mobilna now.gg jest dostępna do użytku natychmiast. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://now.gg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.