Komunikaty PR

Nowa edycja ADAMED SmartUP Academy na Politechnice Warszawskiej

2022-03-08  |  01:00

Fundacja Adamed i Politechnika Warszawska powracają z cyklem warsztatów ADAMED SmartUP Academy organizowanym w formule stacjonarnej. Wiosenna odsłona zajęć to propozycja dla osób w wieku 14-19 lat zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Bezpłatne weekendowe spotkania, prowadzone przez akademików z Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Fizyki PW, będą dla nich okazją do wykonania licznych eksperymentów i poszerzenia wiedzy szkolnej o nowe zagadnienia. Pierwsze warsztaty już 2 kwietnia. 

 

Tegoroczne warsztaty ADAMED SmartUP Academy odbędą się tak jak dotychczas na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, ale też po raz pierwszy w historii projektu, na Wydziale Fizyki. Zakwalifikowani na zajęcia uczestnicy dowiedzą się między innymi, ile energii zużywamy podczas jazdy na rowerze, zbadają z jakim smakiem kojarzą się nam poszczególne kolory leków i czy syrop może przypominać smak kiwi, przy pomocy technik mikroskopowych porównają natomiast morfologie komórek bakteryjnych i drożdżowych, a także zbudują własny hologram, który posłuży im do dalszych odkryć świata optyki. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowych uczelni, a wybrane z nich ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do pracy praktycznej (np. praca w ciemni) odbędą się w dwóch terminach, zgodnie z poniższym harmonogramem. 

 

Warsztaty na Wydziale Fizyki:

 

  • 2 kwietnia i 14 maja – Różne właściwości termiczne ciał 
  • 9 i 23 kwietnia – Zbuduj i zmierz – czyli wyznaczanie ciepła właściwego przy pomocy własnego kalorymetru
  • 23 kwietnia i 14 maja – Ile energii zużywasz podczas jazdy na rowerze?
  • 23 kwietnia i 14 maja – Poznaj, co to ciepło
  • 23 kwietnia i 14 maja – Elektroforeza żelowa – identyfikacja cząstek na podstawie własności elektrokinetycznych
  • 23 kwietnia i 14 maja – Zrób swój własny hologram i dowiedz się czym różni się on od zwykłego zdjęcia

 

Warsztaty na Wydziale Chemicznym:

 

  • 2 kwietnia – Przeciwciała w służbie ludzkości 
  • 9 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks
  • 23 kwietnia – Świat w skali mikro 
  • 14 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać
  • 21 maja – Jak ukryć smak i kolor leków?
  • 28 maja – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego 

 

Otwarte warsztaty ADAMED SmartUP Academy organizujemy już od pięciu lat. W ten sposób przybliżamy uczniom fascynujący świat nauk ścisłych i przyrodniczych. Dajemy im możliwość spotkania z wykładowcami akademickimi i praktykami prowadzącymi na co dzień innowacyjne badania naukowe. Dla uczestników naszych warsztatów to również szansa na udział w profesjonalnych zajęciach laboratoryjnych – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed, kierowniczka programu ADAMED SmartUP, w ramach którego prowadzony jest cykl warsztatowy. 

 

W wiosennej edycji warsztatów na uczniów szkół ponadpodstawowych czekają 134 wolne miejsca. Pomimo możliwości zgłoszenia się jednocześnie na kilka spotkań, każda osoba może ostatecznie wziąć udział tylko w jednym wybranym warsztacie.

 

Opis poszczególnych zajęć, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://adamedsmartup.pl/warsztaty/. Zapisy są prowadzone od 1 marca i będą zamykane każdorazowo wraz z wypełnieniem limitu danej grupy. Na stronie można znaleźć też inne informacje dotyczące działań Fundacji Adamed, prowadzonych w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. 

 

Fundacja organizuje cykl warsztatowy ADAMED SmartUP Academy wspólnie z Politechniką Warszawską już od 2017 roku. 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.