Nowa era Sztucznej Inteligencji Rzeczy – World Partner Conference 2023 Advantech
Wydarzenie zainaugurowały prezentacje nowych produktów tajwańskiej marki, którym towarzyszyły dwa dni paneli dyskusyjnych. Konferencja poświęcona była dwóm głównym kierunkom rozwoju spółki: przemysłowemu przetwarzaniu brzegowemu dla przyśpieszenia rozwoju AIoT (AIoT Industrial Edge Computing for AIoT Acceleration) oraz urządzeniom i rozwiązaniom dla automatyki przemysłowej (Industrial Automation Devices & Solutions).
– Advantech ma to szczęście i zarazem zaszczyt, by funkcjonować w erze AIoT. Wraz z obchodami 40. rocznicy istnienia spółki, wspólnie z partnerami poszukujemy nowych możliwości biznesowych w obszarach sztucznej inteligencji i przetwarzania brzegowego, bazując na wypracowanej przez lata pozycji wiodącej marki w branży IPC – mówi Linda Tsai, Prezydent Dywizji Industrial IoT w Advantech.
Jak podkreśliła Tsai, Advantech dostrzega kluczowe trendy w obszarach Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle, zagadnienia cyberbezpieczeństwa w rozwiązaniach brzegowych, usługi brzegowe i rozwiązania cyfrowe AIoT. Jak mówi: – Rozwijamy polityki zrównoważonego rozwoju i strategie ESG, stanowiące odpowiedź na mega-trendy AIoT. Naszym głównym celem jest umożliwienie klientom ujarzmienie siły tych tendencji, by usprawnić ich działalność i zaspokoić potrzeby każdej z branż. Nasze rozwiązania są skrupulatnie zaprojektowane, by sprostać wyzwaniom charakterystycznym dla danego sektora.
Jednym z kluczowych wniosków konferencji było położenie nacisku na partnerstwa i zrównoważony rozwój. Dr Deepu Talla, Wiceprezes i Dyrektor Generalny NVIDIA Embedded and Edge Computing, komentował procesy „Digitalizacji największych światowych gałęzi przemysłu za pomocą Edge AI i robotyki”. Z kolei Cathy Yeh, Główna menedżer w Dywizji Inżynierii Rozwiązań dla Przemysłu firmy Microsoft, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat „Przyspieszania innowacji dzięki sztucznej inteligencji i przemysłowemu Metawersum”.
Poszczególne dyskusje panelowe skupiały się wokół czterech głównych obszarów i zastosowań rynkowych: Smart Factory, Smart Equipment, Green Energy i Intelligent Transportation. Ponadto, organizatorzy poświęcili osobne bloki dwóm głównym zastosowaniom technologii: przetwarzania obrazu wideo oraz programowalnej sieci komputerowej i cyberbezpieczeństwa w obszarze OT. Tematom tym poświęcono serie spotkań panelowych, by przeanalizować strategie biznesowe ich uczestników.
Kluczowe kierunki | Przemysłowe Przetwarzanie Brzegowe dla rozwoju AIoT | Przemysłowa Automatyzacja Urządzeń i Rozwiązań |
Strategie biznesowe |
|
|
Przełomowe technologie |
|
|
Panele dyskusyjne |
|
|
Tegoroczna Konferencja WPC firmy Advantech stanowiła platformę do dyskusji nt. nadchodzących trendów Przemysłowego Internetu Rzeczy i możliwości rozwoju branży. Wydarzenie zgromadziło przeszło 600 klientów oraz partnerów spółki z 60 państw i wraz z ukończeniem budowy nowego kampusu AIoT firmy stanowiło zwieńczenie obchodów jej 40-lecia działalności.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.