Nowa era Sztucznej Inteligencji Rzeczy – World Partner Conference 2023 Advantech
Wydarzenie zainaugurowały prezentacje nowych produktów tajwańskiej marki, którym towarzyszyły dwa dni paneli dyskusyjnych. Konferencja poświęcona była dwóm głównym kierunkom rozwoju spółki: przemysłowemu przetwarzaniu brzegowemu dla przyśpieszenia rozwoju AIoT (AIoT Industrial Edge Computing for AIoT Acceleration) oraz urządzeniom i rozwiązaniom dla automatyki przemysłowej (Industrial Automation Devices & Solutions).
– Advantech ma to szczęście i zarazem zaszczyt, by funkcjonować w erze AIoT. Wraz z obchodami 40. rocznicy istnienia spółki, wspólnie z partnerami poszukujemy nowych możliwości biznesowych w obszarach sztucznej inteligencji i przetwarzania brzegowego, bazując na wypracowanej przez lata pozycji wiodącej marki w branży IPC – mówi Linda Tsai, Prezydent Dywizji Industrial IoT w Advantech.
Jak podkreśliła Tsai, Advantech dostrzega kluczowe trendy w obszarach Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle, zagadnienia cyberbezpieczeństwa w rozwiązaniach brzegowych, usługi brzegowe i rozwiązania cyfrowe AIoT. Jak mówi: – Rozwijamy polityki zrównoważonego rozwoju i strategie ESG, stanowiące odpowiedź na mega-trendy AIoT. Naszym głównym celem jest umożliwienie klientom ujarzmienie siły tych tendencji, by usprawnić ich działalność i zaspokoić potrzeby każdej z branż. Nasze rozwiązania są skrupulatnie zaprojektowane, by sprostać wyzwaniom charakterystycznym dla danego sektora.
Jednym z kluczowych wniosków konferencji było położenie nacisku na partnerstwa i zrównoważony rozwój. Dr Deepu Talla, Wiceprezes i Dyrektor Generalny NVIDIA Embedded and Edge Computing, komentował procesy „Digitalizacji największych światowych gałęzi przemysłu za pomocą Edge AI i robotyki”. Z kolei Cathy Yeh, Główna menedżer w Dywizji Inżynierii Rozwiązań dla Przemysłu firmy Microsoft, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat „Przyspieszania innowacji dzięki sztucznej inteligencji i przemysłowemu Metawersum”.
Poszczególne dyskusje panelowe skupiały się wokół czterech głównych obszarów i zastosowań rynkowych: Smart Factory, Smart Equipment, Green Energy i Intelligent Transportation. Ponadto, organizatorzy poświęcili osobne bloki dwóm głównym zastosowaniom technologii: przetwarzania obrazu wideo oraz programowalnej sieci komputerowej i cyberbezpieczeństwa w obszarze OT. Tematom tym poświęcono serie spotkań panelowych, by przeanalizować strategie biznesowe ich uczestników.
Kluczowe kierunki | Przemysłowe Przetwarzanie Brzegowe dla rozwoju AIoT | Przemysłowa Automatyzacja Urządzeń i Rozwiązań |
Strategie biznesowe |
|
|
Przełomowe technologie |
|
|
Panele dyskusyjne |
|
|
Tegoroczna Konferencja WPC firmy Advantech stanowiła platformę do dyskusji nt. nadchodzących trendów Przemysłowego Internetu Rzeczy i możliwości rozwoju branży. Wydarzenie zgromadziło przeszło 600 klientów oraz partnerów spółki z 60 państw i wraz z ukończeniem budowy nowego kampusu AIoT firmy stanowiło zwieńczenie obchodów jej 40-lecia działalności.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.