Komunikaty PR

Nowa fabryka dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej prostej

2021-09-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje ostatni etap zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim, na terenie kampusu firmy we współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Dekpol. Deweloper dostarczył już 12 000 m kw., a w budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy oraz 1000 m kw. części produkcyjnej. Sprawna realizacja pozwala na efektywną relokację linii produkcyjnych i środków firmy Danfoss z Danii oraz utrzymanie ciągłości produkcji. Inwestycja została wyposażona w szereg zrównoważonych rozwiązań oraz system zarządzania budynkiem BMS, a jej ukończenie przewidziane jest na koniec listopada 2021.

W Grodzisku praca wre. Panattoni realizuje ostatni etap budowy zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland – oddziału duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych. Inwestycja powstaje w Grodzisku Mazowieckim na terenie kampusu firmy Danfoss, a sprawna realizacja pozwala na regularną relokację sprzętu z fabryki przedsiębiorstwa w Danii. W budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy i 1000 m kw. powierzchni produkcyjnej, a całość zostanie ukończona w listopadzie br. Dotychczas deweloper dostarczył 12 000 m kw. Na 9000 m kw. części produkcyjnej powstanie aż 45 linii, na których Danfoss Poland będzie wytwarzać m.in. energooszczędne przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne. Rozwiązania te rewolucjonizują branżę i pozwalają użytkownikom na realizowanie zrównoważonych celów, wpływając na oszczędność zasobów, wody i energii oraz ograniczenia strat żywności. Powierzchnia biurowo-socjalna zajęła 2300 m kw., zaś 1300 m kw. – budynek techniczny.

Realizacja nowego obiektu przebiega sprawnie mimo pandemii. – Niemal cały proces dotychczasowej budowy odbywał się podczas kolejnych fal pandemii, co utrudniało koordynację projektu i wymagało dostosowania się do zaostrzonych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Mimo niedogodności udaje się nam sprawnie realizować nowy zakład, co pozwala również na skuteczną relokację poszczególnych linii produkcyjnych z Danii do Polski przez firmę Danfoss. Tym samym firma zachowuje ciągłość produkcji. Kolejny raz Panattoni staje się gwarancją stabilności, w niepewnych czasach – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Obiekt w służbie ambitnych ekologicznych celów. Grupa Danfoss, podobnie jak Panattoni, stawia sobie ambitne cele klimatyczne. Planuje osiągnięcie neutralności emisyjnej CO2 wszystkich działań biznesowych już w 2030 r. Dlatego deweloper przygotowuje obiekt w Grodzisku Mazowieckim zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, wyposażając go w liczne ekologiczne rozwiązania. Sama inwestycja znacznie przewyższa wymagane parametry WT2021, dotyczące energooszczędności budynku. W jej eksploatacji zastosowany zostanie system odzysku ciepła z agregatów wody lodowej oraz ze sprężarek powietrza, co pozwoli w efektywny sposób zarówno przygotować ciepłą wodę użytkową, jak i ogrzać hale i biura. Ponadto deweloper zainstalował pompy ciepła oraz elektryczne kotły, które pozwolą pokryć zapotrzebowanie w szczytowych okresach. Danfoss skorzysta również z wentylacji z rekuperacją. Panattoni przygotowało także konstrukcję dachu pod instalację fotowoltaiczną. Całość będzie kontrolowana przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS. Obiekt napędzi energia z odnawialnych źródeł, co jest naturalnym następstwem strategii Danfoss Poland. Firma od 2019 współpracuje z dostawcą, którego miks składa się w 98 proc. z OZE.

Przyszłość jest dziś. W celu przygotowania pracowników w Polsce do pracy w realizowanym zakładzie, firma Danfoss wykorzystała nowoczesne narzędzia, które m.in. umożliwiły stworzenie modelu całej hali oraz wirtualne spacery po fabryce. Ponadto okulary HoleLens2 – do rzeczywistości mieszanej – pozwoliły pracownikom w Polsce na dokładne zapoznanie się z maszynami znajdującymi się jeszcze w Danii.

W nowej grodziskiej fabryce pracuje już 20 linii, na których produkowane są rozwiązania zwiększające efektywność oraz energooszczędność różnych systemów przemysłowych, np. chłodniczych w przemyśle spożywczym. Do końca roku uruchomione zostaną również produkcje komponentów wspomagających ograniczenie zużycia wody. Dzięki oddaniu nowej hali zatrudnienie znalazło już ponad 200 osób, a pozostałe rekrutacje będą finalizowane do końca tego roku. W sumie w nowej hali produkcyjnej Danfoss Poland zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower Biuro prasowe
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające
Nieruchomości Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań
2024-05-16 | 12:00

Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań

W I kwartale 2024 roku Grupa Dom Development sprzedała 1 011 lokali netto, tj. o 11% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku, umacniając wiodącą pozycję na rynku mieszkaniowym
Nieruchomości Tajlandia – rajskie krajobrazy i zawiłe przepisy dotyczące inwestycji
2024-05-16 | 09:52

Tajlandia – rajskie krajobrazy i zawiłe przepisy dotyczące inwestycji

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości poza granicami naszego kraju. Polacy poszukują alternatywnych metod inwestycji oraz sposobów na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.