Komunikaty PR

Nowa gama irygatorów do zębów Panasonic

2024-06-20  |  12:00
  • Aby uzyskać optymalne rezultaty w rutynie higieny jamy ustnej, samo szczotkowanie nie zawsze wystarcza
  • Panasonic wprowadził nową gamę irygatorów do zębów z technologią ultradźwiękową, która została klinicznie przetestowana przez dentystów
  • Codzienne używanie irygatora z technologią ultradźwiękową może skutkować zdrowszymi dziąsłami już po tygodniu[1]

 

Dlaczego warto wybrać irygator do zębów Panasonic?

 

Odpowiednia pielęgnacja zębów i dziąseł może pomóc zapobiec zapaleniu przyzębia, czyli chorobie przyzębia, która jest infekcją tkanki – znanej jako dziąsło – utrzymującej zęby na miejscu.
Gdy szczotkowanie i nitkowanie zębów nie są skuteczne, bakterie mogą twardnieć i powodować przewlekłe zapalenie, które atakuje dziąsła i kości wspierające zęby. Może to prowadzić do bólu i krwawienia dziąseł, bólu przy żuciu, utraty zębów i innych problemów.[2]

 

W rzeczywistości zapalenie przyzębia jest najczęściej występującą chorobą w Europie – 8 na 10 osób
 w wieku 35 lat i starszych cierpi na problemy z dziąsłami.[3]

 

Dodając irygator do zębów Panasonic do swojej rutyny, możesz dokładniej oczyścić wszystkie obszary zębów, zwłaszcza te trudniej dostępne, co z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko chorób przyzębia.

 

Irygatory do zębów Panasonic z technologią ultradźwiękową przeszły badania kliniczne przeprowadzone przez wiodącą firmę inspekcyjną, SGS Proderm w Niemczech, współpracującą z profesjonalnymi dentystami.

 

Badanie wykazało, że uczestnicy stwierdzili poprawę zdrowia dziąseł już po tygodniu[4] używania irygatora
do zębów Panasonic z technologią ultradźwiękową, a codzienne stosowanie okazało się nawet dwukrotnie skuteczniejsze dla zdrowych dziąseł niż nitkowanie zębów.[5]

 

Dodając irygator do zębów Panasonic do swojej codziennej rutyny, możesz mieć pewność, że zapewniłeś sobie najwyższą jakość higieny jamy ustnej, co pomaga rozjaśnić uśmiech i zwiększyć pewność siebie.

 

Ochrona zębów i wzmacnianie dziąseł dzięki technologii ultradźwiękowej

 

Najnowsze irygatory w ofercie pielęgnacji jamy ustnej firmy Panasonic, seria 800, seria 600 i seria 300, zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci osiągnąć dotychczas najlepsze zdrowie jamy ustnej.

 

Udoskonalone w stosunku do standardowego irygatora wodnego, modele Serii 800 i 600 są wyposażone
w technologię ultradźwiękową, aby zwiększyć wydajność czyszczenia i pozostawić zęby świeże i zdrowe.
Ich opatentowane końcówki i specjalne pompy wody łączą się, aby generować potężne pęcherzyki, które wybuchają na zębach, wzmacniając moc czyszczenia we wszystkich obszarach jamy ustnej - nawet wokół aparatów ortodontycznych, gdzie mogą łatwo gromadzić się resztki.

 

Oprócz usuwania resztek jedzenia z powierzchni zębów, potężny strumień wody z technologią ultradźwiękową może łatwo czyścić przestrzenie między zębami, a także kieszonki przyzębne, co pomaga zapobiec próchnicy
i chorobom dziąseł.

 

Irygatory Panasonic sprawiają również, że odczucia podczas czyszczenia są delikatne, w przeciwieństwie
do tradycyjnego nitkowania, dzięki czemu możesz czyścić dziąsła bez powodowania podrażnień.

 

Udowodnione usunięcie aż do 99,9% płytki nazębnej z obszarów poddanych zabiegowi[6]

 

Często możesz myśleć, że dokładnie wyczyściłeś zęby, jednak po klasycznym czyszczeniu szczoteczką do zębów, pozostaje około 50% płytki nazębnej.[7] Dlatego irygatory są ważne dla kompleksowej i skutecznej rutyny higieny jamy ustnej. Są w stanie usuwać resztki jedzenia i płytkę nazębną łatwo i skutecznie, nawet w obszarach międzyzębowych, które są bardzo trudne do wyczyszczenia.

 

Dostosowane do ciebie

 

Modele Serii 800 i 600 pozwalają dokładnie dostosować swoją rutynę higieny jamy ustnej, oferując pięć różnych poziomów ciśnienia wody, co oznacza, że możesz znaleźć idealne ustawienie zapewniające komfortowe czyszczenie. Ponadto, gdy już je znajdziesz, urządzenie będzie je pamiętać i stosować jako domyślne. W zależności od wybranego modelu, irygatory Panasonic są również wyposażone w oddzielne końcówki do konkretnych zastosowań: Końcówkę Ultradźwiękową, która wykorzystuje strumień wody do czyszczenia, Końcówkę Ortodontyczną z włosiem, do użytku przez osoby noszące aparaty ortodontyczne, a także Końcówkę do Pielęgnacji Języka.

 

Łatwe w użyciu

 

Włączenie irygatora Panasonic do codziennej rutyny jest proste, ponieważ skuteczne wyczyszczenie wszystkich zębów zajmuje zaledwie minutę.

 

W rzeczywistości 90% testowanych osób zgodziło się, że irygator ultradźwiękowy Panasonic zapewnia łatwe
i skuteczne czyszczenie między zębami oraz obszary trudno dostępne dla szczoteczki do zębów lub nici dentystycznej.[8]

Seria 800

Model Serii 800 EW-DJ86 wyposażony jest w zaawansowaną technologię ultradźwiękową, która została przetestowana klinicznie i pomaga osiągnąć zdrowsze dziąsła już po jednym tygodniu.[9]

 

Wyposażony w dwie różne końcówki, jedną ultradźwiękową
i jedną ortodontyczną, EW-DJ86 jest również szybki i łatwy do ładowania, z czasem ładowania USB (typu C) wynoszącym godzinę, co czyni go idealnym do podróży.

 

Model EW-DJ86 jest dostępny w białym i czarnym kolorze.

 

Seria 600

 

Modele Serii 600, EW-DJ67 i EW-DJ66, również wyposażone są w zaawansowaną technologię ultradźwiękową, która została przetestowana klinicznie i pozwala uzyskać zdrowsze dziąsła już po jednym tygodniu[10], oraz zostały wyposażone
w dedykowane, kompaktowe stojaki do ładowania oraz zbiorniki na wodę, które można myć w zmywarce.

 

Model EW-DJ66 jest wyposażony w dwie końcówki ultradźwiękowe i dostępny jest w granatowym oraz białym kolorze. 

 

Model EW-DJ67 jest wyposażony w jedną końcówkę ultradźwiękową, jedną ortodontyczną oraz jedną
do pielęgnacji języka, zapewniając kompleksowe skuteczne czyszczenie wszystkich obszarów. Dostępny jest
w kolorze białym.

 

Seria 300

Modele Serii 300 zapewniają łatwe i skuteczne czyszczenie, posiadając dedykowane stojaki do ładowania oraz zbiorniki na wodę, które można myć w zmywarce.

Seria składa się z modelu EW-DJ26, który posiada dwie standardowe końcówki oraz modelu EW-DJ27, wyposażonego w cztery standardowe końcówki. Oba dostępne w kolorze jasnoniebieskim oraz jasnofioletowym.

Save the date

 

Model Serii 800 EW-DJ86 jest już dostępny w sprzedaży, natomiast model Serii 600, EW-DJ66 trafi do sprzedaży w lipcu bieżącego roku wraz z modelami Serii 300 (EW-DJ26, EW -DJ27). EW-DJ67 jest dostępny wyłącznie online, w oficjalnym sklepie marki Panasonic oraz w serwisie Amazon.pl.

 

 


[1] Krwawienie dziąseł i wskaźnik dziąsłowy zmierzone po tygodniu codziennego używania manualnej szczoteczki do zębów oraz irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu do wartości wyjściowych, SGS Proderm, Niemcy 2023

[2] National Institute of Dental and Craniofacial Research, USA, “Health Info, Gum Disease, Periodontal (Gum) Disease”, https://www.nidcr.nih.gov/health-info/gum-disease/more-info, accessed on 2021-09-15

[3] European Federation of Periodontology, “Dossier on Periodontal Disease”, Edycja 2020, strona 4 z 16, https://www.efp.org/fileadmin/uploads/efp/Documents/Campaigns/Gum_health_day/Publications/EFP_Dossier_on_Periodontal_Disease_2020.pdf, accessed on 2021-09-15

[4] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł mierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy 2023.

[5] Wskaźnik stanu dziąseł mierzony po 4 tygodniach codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z codziennym użytkowaniem manualnej szczoteczki do zębów i nici dentystycznej, SGS Proderm, Niemcy, 2023.

[6] 1 test laboratoryjny, Chiny 2023.

[7] 2 S. Rola manualnych szczoteczek do zębów w skutecznej kontroli płytki nazębnej, zalety i ograniczenia. W: Lang NP, Attstrom R, Loe H, red. Materiały z Europejskiego Warsztatu Kontroli Mechanicznej Płytki Nazębnej. Chicago: Quintessence Publishing Co., 1998: 121-137.

[8] Test panelu z irygatorem ultradźwiękowym Panasonic po 4 tygodniach codziennego użytkowania, n=31, SGS Proderm, Niemcy, 2023.

[9] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł zmierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy, 2023.

[10] Krwawienie dziąseł i wskaźnik stanu dziąseł zmierzony po jednym tygodniu codziennego użytkowania manualnej szczoteczki do zębów i irygatora ultradźwiękowego Panasonic na poziomie 4-5 w porównaniu z wartościami wyjściowymi, SGS Proderm, Niemcy, 2023.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram

5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych.  – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.

Finanse

Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.