Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę smartfonów na każdą kieszeń – modeli: moto g05, moto g15 oraz moto g15 power. Są niedrogie, funkcjonalne, posiadają certyfikację IP54, a każdy z nich dostępny będzie w atrakcyjnych i niebanalnych kolorach.
Nowe modele moto g wnoszą powiew świeżości do oferty budżetowych smartfonów Motorola. Znajdziemy w nich zarówno wydajniejsze procesory MediaTek Helio G81 Extreme, nowe jaśniejsze wyświetlacze LCD, jak i pojemniejsze baterie oferujące szybsze ładowanie. Wszystkie nowe moto g mają też certyfikację IP54, a ich ekrany chroni szkło Gorilla Glass 3. Smartfony wspierają Bluetooth 5,4 i Wi-Fi ac oraz oferują dźwięk w standardzie Dolby Atmos (głośniki stereo). Nie zabrakło praktycznej obsługi dual SIM, a osoby używające klasycznych słuchawek docenią obecność gniazda mini jack.
Łączy je również charakterystyczny dla wszystkich urządzeń z rodziny moto g kolorowy i harmonijny design. Motorola swoje nowe moto g wypuściła w szerszej palecie barw, co sprawia, że choć niedrogie – nie są banalne i wyróżniają się tłumie. Smartfony moto g pracują pod kontrolą najnowszego Androida 15 z nakładką Hello UX. Wyposażono je w pakiet zabezpieczeń ThinkShield for Mobile oraz aplikację Moto Secure.
Moto g05
Smartfon, który można kupić za mniej niż 500 złotych wcale nie musi być urządzeniem o słabych parametrach czy bardzo przeciętnej trwałości. Motorola moto g05 wyposażona została w ekran o przekątnej 6,67” HD+ z 90 Hz odświeżaniem i jasnością sięgającą 1000 nitów. Pod maską znajdziemy wspomniany już procesor Helio G81 Extreme, a zależnie od wersji użytkownik może się zdecydować na wariant: 4/64 GB, 4/128 GB lub 8/128 GB. Smartfon wyposażony został w 50 Mpx aparat główny[1], 8 Mpx aparat selfie oraz baterię 5200 mAh wspierającą ładowanie 18 W. W Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: morskiej oraz czerwonej.
Moto g15 oraz g15 power
Nieco bardziej zaawansowany model moto g15 wnosi do serii większy ekran (6,72” FHD+, 60 Hz), bardziej wyraziste głośniki oraz moduł głównego aparatu łączący moduł 50 Mpx z ultraszerokokątnym oczkiem 5 MP pozwalającym użytkownikowi na robienie zdjęć o dużo szerszym kadrze. Smartfon oferuje także wsparcie dla NFC, umożliwiając tym samym korzystanie z popularnych w Polsce płatności zbliżeniowych. Procesor Helio G81 Extreme jest wspierany przez 8 GB pamięci RAM, a użytkownik ma do dyspozycji 128 GB pamięci wewnętrznej. Bateria to identyczne jak w modelu moto g05 ogniwo 5200 mAh obsługujące ładowanie 18 W.
Nowością w serii jest motorola moto g15 power stworzona z myślą o osobach, które bardziej aktywnie użytkują swój smartfon i potrzebują większego zapasu energii. Urządzenie wyróżnia się obecnością pojemniejszej baterii 6000 mAh i wsparciem dla szybkiego ładowania TurboPower 30 W[2]. Smartfon dostępny będzie w wersji pojemnościowej 8/256 GB.
Model moto g15 do Polski trafi w kolorach: oliwkowym, grafitowym oraz pomarańczowym. Wersję moto g15 power będziemy mogli kupić w kolorach: oliwkowym i grafitowym.
Ceny i dostępność w Polsce
Nowe smartfony Motorola z rodziny moto g trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2025 roku. Jako pierwsze, już w styczniu pojawią się modele moto g15 oraz moto g15 power.
Moto g15 oraz moto g15 power znajdą się w ofercie m.in. najpopularniejszych sklepów z elektroniką: RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik i Neonet. Dodatkowo moto g15 zadebiutuje w sieciach komórkowych Plus oraz Play.
Smartfon moto g05 dostępny będzie zarówno w sklepach (RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik oraz Neonet), jak i w ofercie operatorskiej czterech największych sieci w Polsce (Plus, Play, T-Mobile i Orange).
Rekomendowane ceny detaliczne poszczególnych modeli:
- Motorola moto g05 (4/64 GB) – 449 zł
- Motorola moto g05 (4/128 GB) – 499 zł
- Motorola moto g05 (8/128 GB) – 599 zł
- Motorola moto g15 (8/128 GB) – 649 zł
- Motorola moto g15 power (8/256 GB) – 799 zł
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona marki Motorola: https://www.motorola.com/pl/
[1] Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.
[2] Szybkie ładowanie TurboPower z mocą maksymalnie 30 W po stronie urządzenia. Wymaga ładowarki Motorola TurboPower™ 30 W lub o wyższej mocy (do nabycia osobno). Większa moc nie zwiększa wydajności ładowania.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.