Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę smartfonów na każdą kieszeń – modeli: moto g05, moto g15 oraz moto g15 power. Są niedrogie, funkcjonalne, posiadają certyfikację IP54, a każdy z nich dostępny będzie w atrakcyjnych i niebanalnych kolorach.
Nowe modele moto g wnoszą powiew świeżości do oferty budżetowych smartfonów Motorola. Znajdziemy w nich zarówno wydajniejsze procesory MediaTek Helio G81 Extreme, nowe jaśniejsze wyświetlacze LCD, jak i pojemniejsze baterie oferujące szybsze ładowanie. Wszystkie nowe moto g mają też certyfikację IP54, a ich ekrany chroni szkło Gorilla Glass 3. Smartfony wspierają Bluetooth 5,4 i Wi-Fi ac oraz oferują dźwięk w standardzie Dolby Atmos (głośniki stereo). Nie zabrakło praktycznej obsługi dual SIM, a osoby używające klasycznych słuchawek docenią obecność gniazda mini jack.
Łączy je również charakterystyczny dla wszystkich urządzeń z rodziny moto g kolorowy i harmonijny design. Motorola swoje nowe moto g wypuściła w szerszej palecie barw, co sprawia, że choć niedrogie – nie są banalne i wyróżniają się tłumie. Smartfony moto g pracują pod kontrolą najnowszego Androida 15 z nakładką Hello UX. Wyposażono je w pakiet zabezpieczeń ThinkShield for Mobile oraz aplikację Moto Secure.
Moto g05
Smartfon, który można kupić za mniej niż 500 złotych wcale nie musi być urządzeniem o słabych parametrach czy bardzo przeciętnej trwałości. Motorola moto g05 wyposażona została w ekran o przekątnej 6,67” HD+ z 90 Hz odświeżaniem i jasnością sięgającą 1000 nitów. Pod maską znajdziemy wspomniany już procesor Helio G81 Extreme, a zależnie od wersji użytkownik może się zdecydować na wariant: 4/64 GB, 4/128 GB lub 8/128 GB. Smartfon wyposażony został w 50 Mpx aparat główny[1], 8 Mpx aparat selfie oraz baterię 5200 mAh wspierającą ładowanie 18 W. W Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: morskiej oraz czerwonej.
Moto g15 oraz g15 power
Nieco bardziej zaawansowany model moto g15 wnosi do serii większy ekran (6,72” FHD+, 60 Hz), bardziej wyraziste głośniki oraz moduł głównego aparatu łączący moduł 50 Mpx z ultraszerokokątnym oczkiem 5 MP pozwalającym użytkownikowi na robienie zdjęć o dużo szerszym kadrze. Smartfon oferuje także wsparcie dla NFC, umożliwiając tym samym korzystanie z popularnych w Polsce płatności zbliżeniowych. Procesor Helio G81 Extreme jest wspierany przez 8 GB pamięci RAM, a użytkownik ma do dyspozycji 128 GB pamięci wewnętrznej. Bateria to identyczne jak w modelu moto g05 ogniwo 5200 mAh obsługujące ładowanie 18 W.
Nowością w serii jest motorola moto g15 power stworzona z myślą o osobach, które bardziej aktywnie użytkują swój smartfon i potrzebują większego zapasu energii. Urządzenie wyróżnia się obecnością pojemniejszej baterii 6000 mAh i wsparciem dla szybkiego ładowania TurboPower 30 W[2]. Smartfon dostępny będzie w wersji pojemnościowej 8/256 GB.
Model moto g15 do Polski trafi w kolorach: oliwkowym, grafitowym oraz pomarańczowym. Wersję moto g15 power będziemy mogli kupić w kolorach: oliwkowym i grafitowym.
Ceny i dostępność w Polsce
Nowe smartfony Motorola z rodziny moto g trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2025 roku. Jako pierwsze, już w styczniu pojawią się modele moto g15 oraz moto g15 power.
Moto g15 oraz moto g15 power znajdą się w ofercie m.in. najpopularniejszych sklepów z elektroniką: RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik i Neonet. Dodatkowo moto g15 zadebiutuje w sieciach komórkowych Plus oraz Play.
Smartfon moto g05 dostępny będzie zarówno w sklepach (RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik oraz Neonet), jak i w ofercie operatorskiej czterech największych sieci w Polsce (Plus, Play, T-Mobile i Orange).
Rekomendowane ceny detaliczne poszczególnych modeli:
- Motorola moto g05 (4/64 GB) – 449 zł
- Motorola moto g05 (4/128 GB) – 499 zł
- Motorola moto g05 (8/128 GB) – 599 zł
- Motorola moto g15 (8/128 GB) – 649 zł
- Motorola moto g15 power (8/256 GB) – 799 zł
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona marki Motorola: https://www.motorola.com/pl/
[1] Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.
[2] Szybkie ładowanie TurboPower z mocą maksymalnie 30 W po stronie urządzenia. Wymaga ładowarki Motorola TurboPower™ 30 W lub o wyższej mocy (do nabycia osobno). Większa moc nie zwiększa wydajności ładowania.
realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce
Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.