Nowa kamera PTZ od Axis do transmisji na żywo
Axis Communications zaprezentowało właśnie nową kamerę sieciową AXIS V5925 PTZ. To wszechstronne i profesjonalne urządzenie do transmisji na żywo łączy doskonałą jakość obrazu z płynnym sterowaniem PTZ, w tym trybem sportowym i scenicznym, a także studyjną jakością dźwięku. Idealnie sprawdzi się m.in. w salach lekcyjnych czy podczas halowych wydarzeń sportowych.
Nowa kamera Axis V5925 zapewnia doskonałą jakość obrazu w standardzie HDTV 1080p przy 60 kl./s i 30-krotnym zoomie optycznym, co pozwala z łatwością dostrzec wszystkie szczegóły. Oferuje tryb sceniczny i sportowy, zapewniając operatorowi lepszą kontrolę PTZ w różnych sytuacjach. Posiada także wyjścia HDMI i 3G-SDI, co umożliwia podłączenie jej do większości profesjonalnych przełączników wideo. Dzięki systemowi sterowania opartemu na VISCA RS-232, kamerę można łatwo zintegrować z istniejącymi już instalacjami audiowizualnymi. Ponadto funkcja VISCA przez IP umożliwia zdalne sterowanie wieloma kamerami za pośrednictwem połączenia LAN. Co więcej, dołączona 3-miesięczna licencja próbna aplikacji Camstreamer umożliwia transmisję na żywo do platform streamingowych, takich jak YouTube i Facebook Live, bezpośrednio z kamery przez sieć IP. Można także użyć dowolnego dostępnego oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym lub po prostu podłączyć przez przeglądarkę internetową.
Kamera AXIS V5925 jest wyposażona w technologię Axis Zipstream z kodowaniem H.264 i H.265 w celu zachowywania wszystkich istotnych szczegółów przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na przepustowość i zasoby pamięci masowej. Jest wyposażona w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi i chronią cały system. Podpisane oprogramowanie sprzętowe i funkcja „bezpieczny start” gwarantują, że oprogramowanie sprzętowe pozostanie nienaruszone, a także, że zainstalowane zostaną tylko autoryzowane aplikacje.
Najważniejsze cechy:
• HDTV 1080p i 30-krotny zoom
• Dźwięk klasy studyjnej z wejściami XLR
• Obsługa VISCA i VISCA przez IP
• Dołączona 3-miesięczna wersja próbna Camstreamer
• Wyjścia 3G-SDI i HDMI

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.