Nowa linia profesjonalnych monitorów Sony BRAVIA 4K HDR
Sony Electronics uzupełnia swoją bogatą ofertę o 15 monitorów profesjonalnych BRAVIA 4K HDR, wprowadzając na rynek serie BZ50L, BZ40L, BZ35L i BZ30L zoptymalizowane pod kątem środowisk biznesowych, w których wymagana jest niezawodność, wysoka jakość obrazu i szeroka kompatybilność. Wyposażenie opcjonalne spełnia wymagania zarówno standardowej, średniej jak i wysokiej klasy, satysfakcjonująca jest też dostępność rozmiarów wyświetlaczy - ekrany o przekątnych od 43” do 98”. Te cechy nowej, rozbudowanej linii monitorów sprawiają, że zaspokaja ona wszelkie potrzeby i jednocześnie oferuje funkcje cenione przez użytkowników profesjonalnych wyświetlaczy BRAVIA. Czyli niezrównaną jakość obrazu, szerszy kąt widzenia, starannie przemyślane funkcje profesjonalne oraz inteligentną platformę oparta na technologii System on a Chip (SoC).
Nowa linia obejmuje serię BZ40L o dużej jasności, wyposażoną w panele najnowszej generacji, czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych monitorów dostępnych na rynku. Matowa powłoka w kolorze głębokiej czerni, oferowana w ramach serii BZ40L, cechuje się wysokim poziomem „haze” i niskim współczynnikiem odbijania światła przy zachowaniu głębokiej czerni i wysokiego kontrastu.
„Rozwijając naszą ofertę monitorów profesjonalnych BRAVIA, staramy się sprostać najnowszym wymaganiom i potrzebom naszych klientów, jednocześnie traktując priorytetowo zrównoważony rozwój poprzez rozbudowanie linii produktów i zastosowanie nowych technologii spełniających wymagania pod względem wysokiego „haze”, antyrefleksyjności i matowej powłoki, co umożliwia instalację w środowiskach o wysokim natężeniu światła” — mówi Christopher Mullins, dyrektor działu BRAVIA Professional, Sony Europe. „Profesjonalne monitory Sony cieszą się niesłabnącym zaufaniem użytkowników rozwiązań audiowizualnych z uwagi na jakość obrazu, uniwersalność, szeroki wybór rozmiarów oraz łatwość obsługi. Wiemy, że nasi klienci docenią wyjątkowe połączenie funkcji, w jakie wyposażyliśmy nowe modele, spełniające wymagania współczesnego, zmiennego środowiska biznesowego”.
Seria najnowszych monitorów profesjonalnych BRAVIA obejmuje następujące modele:
Flagowy model z serii BZ50L, z funkcją przetwarzania Sony XR, oferujący niezrównaną jakość obrazu, jasność na poziomie 780 nitów oraz większą przekątną ekranu:
- FW-98BZ50L (98”)
Dodatkowe zalety 98-calowego monitora z serii BZ50L to niższa o 22% waga i rama cieńsza o 28% w porównaniu do wcześniejszego modelu - BRAVIA BZ40J. Aby ułatwić przenoszenie i instalację na dole monitora umieszczono ergonomiczne, poziome uchwyty, a u góry - uchwyty pionowe.
Seria BZ40L, oferująca wysoką jasność, matową powłokę i przetwarzanie X1, zapewnia luminancję na poziomie 700 nitów przy wysokim „haze” o wartości 47% oraz antyrefleksyjności (z wyjątkiem modelu FW-85BZ40L, który cechuje się jasnością na poziomie 650 nitów przy „haze” 58%), bez utraty kontrastu:
- FW-85BZ40L (85”)
- FW-75BZ40L (75”)
- FW-65BZ40L (65”)
- FW-55BZ40L (55”)
Ulepszona seria BZ35L charakteryzuje się zwiększoną pamięcią masową, jasnością na poziomie 550 nitów i procesorem X1:
- FW-85BZ35L (85”)
- FW-75BZ35L (75”)
- FW-65BZ35L (65”)
- FW-55BZ35L (55”)
Kompletna seria BZ30L oferuje pełną gamę rozmiarów, profesjonalny tryb przetwarzania X1, funkcje odbicia lustrzanego ekranu oraz jasność na poziomie 440 nitów:
- FW-85BZ30L (85”)
- FW-75BZ30L (75”)
- FW-65BZ30L (65”)
- FW-55BZ30L (55”)
- FW-50BZ30L (50”)
- FW-43BZ30L (43”)
W każdym z 15 modeli zastosowano elementy uwzględniające zasady zrównoważonego rozwoju — od pochodzących z recyklingu tworzyw sztucznych SORPLAS™ i ograniczenia zużycia tuszu na opakowaniach po opcjonalną podstawę i panel ECO Dashboard ułatwiający zrozumienie zużycia energii w zależności od ustawień i konfiguracji. Dodatkowe wspólne cechy obejmują pracę w trybie 24/7, jednoetapowy wybór ustawień wstępnych w celu łatwiejszej konfiguracji i dostosowania do własnych potrzeb, jednolitą konstrukcję ramy, elastyczność instalacji z możliwością montażu w pionie i w nachyleniu, a także możliwość tworzenia instalacji wieloekranowych oraz umieszczenie logo z boku w celu łatwiejszego zharmonizowania z otoczeniem. Serie BZ50L, BZ40L i BZ35Loferują zwiększoną wewnętrzną pamięć masową wynoszącą 32 GB, co zapewnia większą elastyczność i łatwość użytkowania. Wszystkie modele wyposażono są w nowy, centralnie ustawiony standard VESA ułatwiający montaż. Wszystkie urządzenia z tej linii mają jednakową konstrukcję obudowy, co pozwala łatwo dokonać wyboru modelu o odpowiedniej jasności bez konieczności zmiany sposobu instalacji.
Nowa linia monitorów profesjonalnych BRAVIA jest też objęta programem Sony Alliance Partner Network, co zapewnia dodatkową integrację i zgodność z rozwiązaniami dostawców — zarówno tych o ugruntowanej pozycji, jak i nowych graczy w sektorze biurowym, edukacji, transportu i sprzedaży detalicznej.
Dodatkowo Sony wspierając wprowadzenie nowych modeli na rynek, udostępnia klientom narzędzie BRAVIA Supervisor, które usprawnia instalację profesjonalnych monitorów BRAVIA 4K. Narzędzie BRAVIA Supervisor rewolucjonizuje wdrażanie i konfigurowanie wyświetlaczy w miejscu pracy, oszczędzając firmom czas i pieniądze. Aplikacja BRAVIA Supervisor jest dostarczana bezpłatnie ze wszystkimi wersjami /TM nowej linii monitorów BRAVIA. Więcej informacji można znaleźć na stronie TEOS.SOLUTIONS
Wszystkie modele z serii L — BZ30L, BZ35L, BZ40L i BZ50L — mają być dostępne w Europie w sierpniu 2023 r. Nowe profesjonalne monitory BRAVIA są objęte 3-letnią gwarancją PrimeSupport, którą opcjonalnie można przedłużyć o kolejne 2 lata.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.