Komunikaty PR

Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami

2024-04-29  |  09:00

Na rynku pierwotnym widać znaczne ożywienie. Klienci chętnie odwiedzają biura sprzedaży firm deweloperskich. Mamy wysyp rezerwacji, co potwierdza także spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe pod Poznaniem. Prace w ramach inwestycji: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki są już mocno zaawansowane.

 

Spółka Nowa Murowana to nie tylko kameralne budynki wielorodzinne w Murowanej Goślinie, choć jest to jedna z wizytówek dewelopera. Aktualnie w sprzedaży (ale też budowie) są mieszkania w ramach dwóch projektów: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. – Pierwsza lokalizacja „jest z nami” dłużej, ponieważ sprzedaliśmy ponad 180 lokali mieszkalnych w Murowanej Goślinie i większość została przekazana nabywcom. Nowe Szczytniki to świeży projekt, ale też okazał się strzałem w dziesiątkę. Realizacja obu inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramami, a klienci mogą śledzić postępy podczas spotkań pokazowych, na które się umawiamy – mówi Patrycja Waligóra z biura sprzedaży dewelopera.

 

W ramach inwestycji Nowa Murowana realizowany jest kolejny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. Oznacza to, że nabywcy mogą wybierać mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, zarówno z ogródkami, jak i balkonami. - Dział realizacji inwestycji zajmuje się pracami murarskimi. Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Podobnie jak w poprzednich etapach, szczególnym zainteresowaniem cieszą się lokale na parterze, do których przynależą ogródki. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób marzących o zacisznym miejscu do życia i własnej przestrzeni do wypoczynku. Niektóre z mieszkań mają dostęp do ogrodu o powierzchni 74 mkw., choć warto podkreślić, że cieszą się dużym zainteresowaniem, co dla inwestycji deweloperskich pod Poznaniem jest bardzo charakterystyczne. Budynek zostanie ukończony w 2025 roku. Zanim to nastąpi, w tym roku nastąpi oddanie budynku A, z 26 mieszkaniami. Co ważne dla przyszłych nabywców, inwestycja Nowa Murowana to zaplanowany kompleks mieszkaniowy, już teraz są do dyspozycji dwa place zabaw i stojaki na rowery. Deweloper planuje kolejne etapy, a w nich także podziemną halę garażową.

 

Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki w gminie Kórnik pod Poznaniem. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań w dwóch wariantach powierzchni, tj. 80 i 92 mkw., z ogrodami i miejscami postojowymi. Budynki będą znacznie wyróżniać się na tle innych propozycji z rynku deweloperskiego, ponieważ różnorodna elewacja oraz dopracowane detale nadają wyjątkowego uroku inwestycji, chociażby w porze wieczornej, kiedy mocniej uwidacznia się gra świateł. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, co oznacza, że budynki osiągnęły docelową wysokość, został zamontowany dach oraz stolarka okienna. Teraz czas na elewacje, co w przypadku tego projektu ma bardzo duże znaczenie. – Stawiamy na charakterystyczny design oraz estetykę. Ponadto każdy lokal będzie posiadał pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze, jak i piętrze. Nowe Szczytniki to przede wszystkim nowoczesność – zauważa przedstawicielka dewelopera. Każdy lokal w Nowych Szczytnikach charakteryzuje się dwupoziomowym układem powierzchni. Na parterze znajdzie się strefa dzienna, a w niej m.in. salon, kuchnia i łazienka. Natomiast na piętrze (tworzący strefę prywatną) będą dwie sypialnie oraz druga łazienka. W większym metrażu znajdzie się też dodatkowy, trzeci pokój. Domy będą gotowe do odbioru w tym roku jesienią.

 

Warto podkreślić, że wiosna wiąże się z wysypem rezerwacji mieszkań u deweloperów. Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny, a chronią go postanowienia znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To spory atut i między innymi dlatego klienci chętnie wybierają rynek pierwotny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna

Jak zmieniają się ceny nowych mieszkań w zależności od usytuowania na piętrze? Ile kosztują lokale na najwyższych kondygnacjach z wyjątkowym widokiem czy atrakcyjnym tarasem? W
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.