Komunikaty PR

Nowa siedziba BFF Banking Group

2022-02-02  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

BFF podpisał umowę zakupu i zagospodarowania terenu, należącego do Fondazione Fiera Milano, o powierzchni ponad 3000 m2 , znajdującego się, w dzielnicy Portello. Spółka wybuduje tam nowy budynek o powierzchni około 9000 m2 z przeznaczeniem na nową siedzibę Banku. Obiekt zostanie ukończony do końca I połowy 2024 r. i pomieści ponad 500 pracowników.

Massimiliano Belingheri, Dyrektor Generalny BFF Banking Group, mówi: "I tak rozpoczyna się operacja, która da BFF nowy dom, oparty na cenionych przez nas wartościach zrównoważonego rozwoju, przejrzystości i dzielenia się. Będzie to miejsce dedykowane wszystkim pracownikom Grupy, a dzięki muzeum i dostępności przestrzeni zewnętrznych, także wszystkim mieszkańcom Mediolanu. Jest to dla nas kolejnym powodem do dumy, ponieważ w Fondazione Fiera Milano znaleźliśmy partnera, z którym możemy rozszerzyć projekt naszej nowej siedziby, aby podjąć szerszą inicjatywę na rzecz rozwoju tak ważnej części Mediolanu".

Nowy budynek o nazwie "Casa BFF" (Dom BFF) będzie kolejnym etapem procesu odnawiania miejsc pracy Grupy, który został już zrealizowany w Madrycie w 2020 r. przy Castellana 81 (LEED Platinum), oraz w przypadku biur w Polsce, w Łodzi w 2019 r. w kompleksie Brama Miasta (LEED Gold). W każdym przypadku biura te spełniają najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska oraz dbałości o dobre samopoczucie pracowników.

Projekt, opracowany przez architektów Paolo Brescia i Tommaso Principi z OBR (Open Building Research), ma na celu stworzenie budynku z certyfikatem LEED Platinum, który oprócz tego, że jest zorientowany na człowieka, połączy w sobie integrację z miastem i poczucie wspólnoty. Budynek wyróżnia się także tym, co określane jest mianem "Flying Carpet of Energy": regularnym geometrycznym kształtem na dachu, który widziany z góry, będzie przypominał mapę miasta. Wyposażony w 2,600 m2 paneli fotowoltaicznych, będzie produkował 360 megawatogodzin, stając się namacalnym dowodem zaangażowania BFF w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, jednocześnie generując energię na potrzeby budynku i otaczającego go obszaru.

Projekt skupia się także na otwartych, miejskich przestrzeniach. Plac przed budynkiem został przekształcony w agorę: wspólną przestrzeń, w której będą mogli gromadzić się mieszkańcy miasta. W przedsionku budynku pojawi się także panoramiczny taras, który zapewni schronienie przed słońcem.

Nowa siedziba spółki jest potwierdzeniem pragnienia BFF, aby przyczynić się do rozwoju miasta Mediolanu, w synergii z rolą, jaką już odgrywa Fondazione Fiera Milano. Dlatego  obiekt jest spójny z sąsiednim projektem hotelu należącego do Fundacji autorstwa architekta Michele De Lucchi. Celem hotelu jest wspieranie działalności wystawienniczej pobliskiego centrum konferencyjnego MiCo (Milano Congressi).

Obszar ten został wybrany ze względu na historyczne znaczenie, jakie ta część miasta ma dla BFF. Bank zawsze dokłada wszelkich starań, aby nawiązać dialog z miastami, w których funkcjonuje. Sztuka i zrównoważony rozwój leżą u podstaw kompleksowego projektu odnowy tego punktu, który zapewni łatwy dostęp do transportu publicznego i nowych tras rowerowych oraz połączy dwa obszary miasta, które obecnie są rozdzielone arterią komunikacyjną.

Zgodnie z ogólnym planem podjęto decyzję o włączeniu do "Casa BFF" części muzealnej prezentującej dzieła włoskiej sztuki współczesnej, które bank kolekcjonuje od lat 80. i które są przedmiotem wystawy objeżdżającej obecnie Europę, zatytułowanej: "ART FACTOR – Dziedzictwo Pop-artu w powojennej sztuce włoskiej


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 18,5% na koniec września 2021 r. www.bff.com

Fondazione Fiera Milano

Fondazione Fiera Milano jest jednym z pierwszych motorów rozwoju gospodarczego i urbanistycznego Mediolanu i w tej roli w 2002 r. rozpoczęła budowę Fieramilano in Rho. W tym samym czasie zainicjowała proces przebudowy dzielnicy targowej fieramilanocity. Obecnie jest właścicielem fieramilano, fieramilanocity oraz Mi-Co Milano Congressi w Mediolanie - jednego z największych i najnowocześniejszych centrów kongresowych w Europie - oraz promuje organizację krajowych i międzynarodowych wydarzeń, które współgrają z otoczeniem. Jest większościowym udziałowcem Fiera Milano Spa, wiodącej firmy zajmującej się organizacją targów, kongresów i imprez, a także posiada pakiet kontrolny w Fiera Parking Spa. Jako inwestor instytucjonalny, Fondazione Fiera Milano będzie realizować swoje długoterminowe inwestycje, jednocześnie wspierając działalność wystawienniczą i kongresową w celu wzmocnienia terytorium poprzez inicjatywy filantropii wysokiego ryzyka w określonych sektorach, w tym usług dla społeczności, badań naukowych, sztuki, kultury i sportu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.